Olejnik zapędziła posła PiS w kozi róg. Poszło oczywiście o "grupę kolesiów"

1. Andrzej Jaworski: "Grupa kolesiów" nie jest określeniem pejoratywnym
2. Wczoraj rzeczniczka PiS nazwała tak sędziów Sądu Najwyższego
3. Poseł nie umiał powiedzieć, czy "grupą kolesiów" są też posłowie PiS

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Sędziowie Sądu Najwyższego to zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała uchwałę SN. Sędziowie uznali w niej, że nieopublikowane wyroki TK należy respektować.Do tej sytuacji odniosła się na antenie Radia ZET Monika Olejnik. - Panie pośle, czy to wypada, żeby rzecznik PiS mówiła o sędziach, że to jest "grupa kolesiów"? - pytała Andrzeja Jaworskiego z PiS. - Jeżeli ktoś się zna, zna od wielu lat i tego nie ukrywa, prowadzi razem życie towarzyskie, to oczywiście jest to grupa kolesiów. "Grupa kolesiów" to nie jest określenie pejoratywne - tłumaczył.

Riposta prowadzącej była natychmiastowa. - Czyli rozumiem, że PiS to jest grupa kolesiów, która nie respektuje orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, tak? - zapytała. Po chwili ciszy Jaworski odpowiedział: - PiS rządzi w Polsce. Nie mamy ze sobą układów towarzyskich. Nie spotykamy się wszyscy na herbatce u "Sowy i Przyjaciół".

Poseł nie potrafił jednak podać konkretnych przykładów spotkań sędziów SN - choć Olejnik dopytywała o to kilkukrotnie. - U "Sowy i Przyjaciół" się nie spotykają, ale mówią, że się spotykają i tego nie kryją. Proszę ich zaprosić i zapytać, kiedy się spotkali, gdzie i z kim rozmawiali. Ja nie będę wchodził w ich życie towarzyskie - mówił.

"Premier Szydło z rządem to jest grupa kolesiów?"

- Czyli premier Szydło z rządem to jest "grupa kolesiów"? - ciągnęła Monika Olejnik. - Rząd nie spotyka się na spotkaniach towarzyskich. Rząd spotyka się na obradach rządu - tłumaczył Jaworski. - A sędziowie gdzie się spotykają? - nie odpuszczała prowadząca. - Sędziowie zapomnieli o tym, że polski parlament przyjął w grudniu ustawę nowelizującą TK (...). TK tej ustawy nie wypełnia. Dlaczego jego prezes łamie konstytucję i ma czelność pouczać innych? - przekonywał.

- Albo będziemy mieli sytuację, w której parmalent podejmuje uchwały i ustawy i stanowi prawo, albo będziemy mieli sytuację, w której jedna czy druga osoba, która prowadzi życie towarzyskie w restauracjach i tego rodzaju miejscach będzie decydowała o tym, jakie prawo obowiązuje w Polsce - mówił poseł. - Ale o kim pan mówi? Gdzie sędziowie się spotykają? - nie odpuszczała Olejnik. Nie usłyszała jednak odpowiedzi na te pytania.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (430)
Olejnik zapędziła posła PiS w kozi róg. Poszło oczywiście o "grupę kolesiów"
Zaloguj się
 • Robert Trybula

  0

  Olejnik i jej stękanie z jąkaniem-żenada,dziennikarką z takim niby doświadczeniem!!!Stokrotka jest cienka jak żyletka,ale trzymają ją w stacjach propagandowych,bo tym stękaniem wypełnia te kilkanaście minut porannego programu,zawsze kiepsko przygotowana do programu.Coś jeszcze?

 • elkana777

  Oceniono 1 raz -1

  Olejnik pseudonim Stokrotka - babcia

 • elkana777

  Oceniono 1 raz -1

  Olejnik pseudonim Stokrotka - resortowa babcia

 • irenatender

  Oceniono 4 razy 4

  Jaworski jest równie inteligentny jak Ast czy p. Mazurek. Taką teraz mamy elytę😉

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 3 razy 3

  ten półgłówek prawny Jaworski to po prostu śmieć polityczny, który wykształcenie, myślenie i logikę, bo o zasób inteligencji nie śmiem go posądzić poświęca dla realizacji swoich faszystowskich wizji i kasy!

 • mrjarwit

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo Pani Monika!!!Kolejny idiota nie potrafi wytłumaczyć postępowania pisiorów ani ich "inteligentnych" odzywek wypowiadanych publicznie ! Oni cały czas myślą jeszcze że Polacy to tylko pobożni wyznawcy Rydzyka i innych klechów i bez niech nie potrafią myśleć samodzielnie a więc można im wcisnąć co się chce! Otóż nie!!! To pisiory stanowią nie zespół a bandę kolesi chcących zawłaszczyć podległej całkowicie małemu kaczorkowi! Inną nazwą adekwatną dla tej organizacji jest MAFIA !!!

 • mniklasp

  Oceniono 8 razy -6

  grupa kolesi to Tusk /Sikorski /Rostkowski/ Kulczyk/Gras/i wielu innych. Kolesie to sa ci ktorzy zalatwiajaj prywatne sprawy korzystajac ze stanowisk i majac przywileje wynikajace z tych stanowisk. Przyklad : kradziez 156 mld zlotych zOFE, tandem Tusk/Rostkowski, prywatyzacja Ciechu: Kulczyk i jego kronies z rzadu. Afera Amber : zaniechanie i opoznianinie rozpraw: bogata rodzina oskarzonego ma duze wplywy na sedziow i politykow

 • malgoska_k

  Oceniono 4 razy 4

  Takie słowa nie służą partii rządzącej. Ktoś powinien nauczyć Panią rzecznik bardziej kulturalnych wypowiedzi, bo ta akurat psuje wizerunek PISu, a chyba nie taki powinien być cel wypowiedzi rzecznika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX