Oglądalność TVP1 spada na łeb na szyję. Stacja właśnie odnotowała najgorszy wynik w historii

1. Oglądalność TVP1 spadła w zeszłym tygodniu z 10,37 proc. do 9,58 proc.
2. To najsłabszy tygodniowy wynik w historii stacji
3. Dwa pierwsze miejsca zajmują Polsat i TVN

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W okresie od 18 do 24 kwietnia 2016 roku TVP1 odnotowała najsłabszy tygodniowy udział oglądalności w historii badań telemetrycznych w Polsce - podaje serwis Wirtualnemedia.pl, na którego zlecenie firma Nielsen Audience Measurement przygotowuje cotygodniowe zestawienia.

Wynik stacji to 9,58 proc., co oznacza spadek o 0,79 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Jak pokazują dane, TVP1 w krótkim czasie straciła blisko 42 tys. widzów.

Na pierwszym miejscu uplasował się Polsat z oglądalnością na poziomie 11,69 proc., a zaraz za nim - ze zbliżonym wynikiem: 11,52 % - TVN.

Dane z badania Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl
Create column charts


Spada oglądalność "Wiadomości" - winne metody badania

O tym, że TVP1 odnotowuje spadki, informowaliśmy już w połowie kwietnia. Drastycznie spadła wtedy oglądalność głównego wydania "Wiadomości", które w marcu oglądało średnio 3,2 mln widzów, czyli o 644,3 tys. mniej niż rok wcześniej i 250 tys. mniej w stosunku do lutego.

Prezes Kurski, komentując kiepski wynik, stwierdził, że część widzów, dla których TVP była dotąd "substytutem TVN-u czy Polsatu", mogła odejść do innych stacji. - Na to miejsce napłynęła duża część nowych widzów, którzy odnaleźli się w nowej telewizji; wyborców obozu, który wygrał ostatnio wybory. To też są widzowie telewizji publicznej, tylko że w żaden sposób nie są wykazywani w panelach badawczych - ocenił.

TVP chwali się, że "zostawiła konkurencję daleko w tyle". A teraz spójrzcie na wyniki oglądalności >>>

Kurski skrytykował także polskie badania oglądalności. Przekonywał, że firma Nielsen Audience Measurement robi to na zdecydowanie zbyt wąskiej, bo liczącej ok. 2 tys. gospodarstw domowych prób.

Według prezesa TVP dopiero unowocześnienie paneli pomiarowych da prawdziwe wyniki oglądalności. - Jako Telewizja Polska będziemy inicjować pozytywną zmianę, żeby doszlusować do standardów krajów zachodnich. Stwórzmy narodowy instytut badawczy, taki jak w wielkich krajach Unii Europejskiej - zaapelował Kurski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań]

Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (548)
Oglądalność TVP1 spada na łeb na szyję. Stacja właśnie odnotowała najgorszy wynik w historii
Zaloguj się
 • Dorota Pochylska

  0

  w jedynce są te wiadomosci które sa tylko na reke władzy jeszcze bedziemy musieli za to zapłacic lepiej doliczcie 15 zł do wywozu nieczystosci

 • fotoma7

  0

  No a jak ksiądz na kazaniu wspomni o seksie przedmałżeńskim??? To nie pójdziemy na mszę???

 • makary50

  0

  Spada oglądalność TVP?? Wina Tuska i poprzednich rządów zaraz powie rzecznik rządu.Skąd oni biorą takich tępych ludzi?

 • lob1

  0

  Gdzie są moje komentarze???????????????

 • lob1

  0

  Połączą TVP z TRWAM i będzie większa oglądalność.

 • jonaszewski

  Oceniono 1 raz 1

  Rozwiązanie jest proste - pierwszą ustawą zdelegalizować wszystkie pozostałe stacje telewizyjne, drugą ustawą zakazać zmieniania kanału na inny niż jedynie słuszny, a trzecią zadekretować, że do niekorzystnych statystyk oglądalności należy dodawać jedno zero, nawet jeśli przekroczy się w ten sposób 100%. Nawet dziecko wie, że jeśli ktoś ogląda dwa kanały jednocześnie na dwóch telewizorach, to liczy się dwa razy.

 • 1210berta

  Oceniono 1 raz 1

  I nadal bedzie spadac ogladalnosc telewizji pisowskiej,a Kurski pojdzie na zielona trawke ,czego zycze mu z calego serca, bulterierowi szczeka kompletnie opadnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX