Jest oficjalny zakaz publicznych wystąpień dla księdza Międlara

1. Ks. Jacek Międlar zasłynął głoszeniem swych nacjonalistycznych poglądów
2. Teraz jednak będzie musiał zachować je dla siebie
3. Jego zgromadzenie zakazało mu wystąpień i organizacji wydarzeń

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ksiądz Jacek Międlar nie będzie mógł już publicznie głosić swoich przekonań. Słynący z radykalnych wystąpień kapłan otrzymał "całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych". Taką informację przekazał dziś KAI ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

"Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych" - napisał w oświadczeniu Banko. Ponadto, kapłan nie będzie miał możliwości "organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych". "Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych" - napisał wizytator.

"Radykalizm narodowo-katolicki chemioterapią"

- Zero tolerancji dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski i Polaków. Zero tolerancji dla tego nowotworu. Ten nowotwór wymaga chemioterapii (...) i tą chemioterapią jest bezkompromisowy narodowo-katolicki radykalizm - mówił niedawno Międlar podczas mszy w Białymstoku, na której uczczono 82-lecie istnienia Obozu Narodowo-Radykalnego.

To nie pierwszy wyskok Międlara. Narodowiec przemawiał m.in. podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości. - Wrogowie ojczyzny i wrogowie Kościoła dzisiaj dostają szału, bo widzą wielką, ogromną armię patriotów, narodowców i kibiców, którzy mają Boga, honor i ojczyznę w sercu - mówił wtedy. - Jestem przekonany, że lewacka propaganda dwoi się i troi, żeby nas zniszczyć. Nie możemy na to pozwolić, jesteśmy Kościołem walczącym, jesteśmy Kościołem wielkiej Polski. Im bardziej nas atakują, tym bardziej nasza duma wzrasta! - krzyczał.

Ks. Międlar do niedawna pracował w parafii św. Anny we Wrocławiu, skąd został przeniesiony do Zakopanego. Według nieoficjalnych informacji, powodem miało być właśnie polityczne zaangażowanie duchownego. Jest członkiem Zgromadzenia Misji, zwanego też Zgromadzeniem Księży Misjonarzy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Ile zostało w tobie z PRL-u? Sprawdź w teście-zabawie

Jakie kapcie noszą dzieci w podstawówce?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (377)
Jest oficjalny zakaz publicznych wystąpień dla księdza Międlara
Zaloguj się
 • Stefan Rojek

  0

  Wolność słowa poziom PRL
  Oczywiście jeśli złamał prawo, powinna zająć się nim prokuratura i sąd. Ale tak się nie stało, bo prawa nie złamał (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). A tyle złego jego w wypowiedziach co w grze w szachy. To jak by ktoś mi zarzucił, że bije kobiety i się do tego masturbuje, bo zbiłem królową i zwaliłem konia, ze stołu.

  ps. Co kol wiek mówił, mówił to na prywatnym spotkaniu. Nikogo nie zmuszał do siedzenia w tym kościele, nie wychodził z tym na ulice. Jeśli komuś się nie podoba nie musi go słuchać, choć polecam.

 • 63jacex

  0

  Ta menda wyraziła zdanie całego kościoła katolickiego w Polsce.

 • gmanchuel

  0

  Ekskomunikacja!

 • vizline

  Oceniono 1 raz 1

  Roczny pobyt w placówce klauzurowej byłby dla niego lepszą okazją do odnalezienia chwili wewnętrznej refleksji... ale dobre i to.

 • Matt X

  Oceniono 2 razy 2

  Co za pokorny uczeń Chrystusa...

 • red.kris

  Oceniono 2 razy 2

  Taki zakaz winien zostać nałożony na wszystkie klechy, na całym świecie, włącznie z władcą śmiesznego państewka, odtworzonego przez Il Duce w międzywojniu. dla niekumatych - chodzi o Watykan.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Poparcie obecnego KK na tym właśnie polega, że za każdym razem przeprasza i robi swoje, czyli wrogą działalność przeciw demokratycznemu państwu , wspieraniu Rydzyka i skrajności w tym moralnych i etycznych odrzucających udzielenie pomocy potrzebującym, a nawet posunęli się do jawnego poparcia faszyzmu oraz gnębienie intelektualistów w kościele i księży dobrze działających w środowisku wiernych i mających poparcie wiernych jak ksiądz Lemański.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 3 razy 3

  Taką misję tego kretyna można tylko w Tworkach leczyć.A propos,co robi ten pacan na zdjęciu obok tego debila w polskim żołnierskim mundurze? Czy został wypożyczony od Antka zwanego ministrem obrony,czy tylko przebieraniec?

 • sitniczek

  Oceniono 4 razy 4

  Pan ksiądz chyba się minął z powołaniem. Chemioterapia jest bardzo szkodliwa dla organizmu. Niszczy raka i wszystko inne też. Ale to już szczegół, niewart wspomnienia, brak wiedzy, logiki, miłości bliźniego. Jest za to ksiądz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX