Senator PiS złapany we własne sidła. Z rozpędu potwierdził opinię o "Wiadomościach" TVP

Adam Bielan był dziś jednym z gości programu "Kropka nad i". Doszło w nim do burzliwej dyskusji na temat relacji prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Starcie z Moniką Olejnik zakończyło się jednak dla wicemarszałka Senatu pechowo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan musiał się zmierzyć z trudnymi pytaniami na temat materiałów wybuchowych rzekomo "przylepionych do samolotu Tu-154" czy apelu o ukaranie Donalda Tuska "najwyższą z możliwych kar".

Ale naprawdę gorąco zrobiło dopiero, gdy dziennikarka TVN zapytała o hierarchię we władzach PiS i możliwy konflikt między Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Dudą.

- Musicie się na coś zdecydować. Albo uważacie, że Andrzej Duda jest marionetką Jarosława Kaczyńskiego, albo tak jak w innych programach telewizyjnych przekonujecie Polaków, że doszło do wielkiego konfliktu między prezydentem a prezesem PiS. (...) Ja na Zgromadzeniu Narodowym siedziałem tuż obok Jarosława Kaczyńskiego i widziałem, że jako pierwszy zerwał się do owacji na stojąco po świetnym przemówieniu Dudy. Ale tego oczywiście telewizje, które lansują tezę o podziale w naszym obozie politycznym, nie pokażą - stwierdził senator PiS.

"Są takie telewizje..."

Olejnik nie pozostawała dłużna. - No tak, lepsze są telewizje, które nie mówią na przykład, że Bono skrytykował Polskę i Węgry albo że prezydent pyta marszałka, co się wydarzyło w czasie głosowania. I że są listy między prezydentem a Kuchcińskim. Też są takie telewizje, które tego nie mówią. I ich telewidzowie nie wiedzą, że są takie rzeczy - powiedziała Olejnik.

Na tę sugestię Bielan odparł, że dla niego bardziej liczy się zdanie Helmuta Kohla (skrytykował politykę migracyjną Niemiec - red.) niż Bono. Dziennikarka odbiła piłeczkę, stwierdzając, że najważniejsze dla polityka, który jest katolikiem, powinno być raczej zdanie papieża, wspierającego otwarcie pomoc dla uchodźców.

"Wrzutka" o "Wiadomościach"

Ale to już było dla Bielana za wiele. - Bono, Kohl, papież... Ależ skaczemy - ocenił wicemarszałek Senatu. - Ale to przecież pan zrobił "wrzutkę" z kanclerzem Niemiec - ripostowała Olejnik. - Tak, ale to pani zaczęła, to pani zrobiła "wrzutkę" na temat "Wiadomości" - zbulwersował się wicemarszałek Senatu.

I tej okazji do złamania swojego rozmówcy doświadczona dziennikarka nie mogła przegapić. - Ale ja nie mówiłam, na jaki temat. To pan powiedział ("Wiadomości" - red). Uderz w stół... - oceniła Olejnik. - Domyśliłem się - odparł jedynie Bielan.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Jak dobrze pamiętasz gorące politycznie lata 90.?

Wybory 1993 r były ogromnym pogromem:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (155)
Senator PiS złapany we własne sidła. Z rozpędu potwierdził opinię o "Wiadomościach" TVP
Zaloguj się
 • an.noyed

  0

  Sasin przestań kłamać, bo wątroba ci zgnije z wiecznej zgryzoty, ile można wytrzymać

 • mrjarwit

  0

  Prawdę mówiąc to należy współczuć takim bielanom jak muszą występować publicznie w TV z wyłączeniem TV Trwam Rydzyka i TV Trwam -Bis Kurskiego, przed doświadczonymi dziennikarzami i starać się przedstawić działania PiS tak jak sobie życzy kaczorek! Normalnie jest to nie możliwe i dlatego jeśli dziennikarz prowadzący chce pokazać prawdę to nie ma z tym problemu! Brawo Pani Moniko! Oby tak dalej!! Może oszołomy z pod znaku kaczorka w końcu coś zrozumieją!

 • Leszek Małkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyści nie przejmują się tym, że robią z siebie głupków raz za razem. To są wyrobnicy Putina i mają wsparcie Wielkiego Ruskiego Goebbelsa, do którego dokooptowali media publiczne, Episkopat (nie wiem czy wszyscy) i dziesiątki (może setki) trolli Putina rozsianych po parafiach. "Kto ma władzę na ulicy, ten ma władzę w państwie" - któryś z nazistów. Rozważania wykształciuchów mają małe znaczenie.
  "Kaczyzm jest tworem FSB"
  Wszystkie wartości, które szanuję, zostały zdeptane, sprofanowane, zdegradowane. Również ludzie godni poważania.

 • 1stanczyk

  Oceniono 4 razy 0

  "Senator PiS złapany we własne sidła. Z rozpędu potwierdził opinię o "Wiadomościach" TVP"

  Zarówno ta, jak zwykle przez nikogo nie podpisana nazwiskiem notatka (bo po co robić sobie publicznie wstyd), jak i jej treść, nie wspominając już o samej relacjonowanej w notatce "rozmowie" wicemarszałka senatu, senatora Adama Bielana z resortowa pindą Olejnik to wszystko razem wzięte jest ilustracją cywilizacyjnej przepaści jaka dzieli nasz kraj od krajów do grona ktorych od wieków bardziej lub, jak dzisiaj dużo mniej ambitnie, aspirujemy ...

  Ta notatka, ta relacja i przede wszystkim sama "rozmowa", to wszystko razem wzięte to jest jeden wielki wstyd po pierwsze dla uczestników samego "wydarzenia" po drugie, z racji na pozycje "rozmówców " dla naszego naszego kraju.

  Cala ta notatka jest relacją z czegoś co trudno inaczej nazwać jak podwórkową jarmarczną jatką nie mającego innego zajęcia jak przesiadywanie na podwórkowej ławeczce zagubionego w blokowiskach, chowanego na sowieckich wzorcach ciemniactwa.

  Urąga zarowno w treści jak i w formie nie tyle nawet powadze wynikającej z pozycji wicemarszałka senatu co obowiązującym miedzy cywilizowanymi ludźmi elementarnym standardom.

  Zwyczajnie "rozmowa", sama notatka, treść notatki to wszystko razem jest z jakiegoś niepojętego koszmaru zrodzonego w przemielonych medialną papką mózgach rządzącego naszym krajem polityczno medialnego establishmentu.

  Oni wszyscy maja najebane w tych ich pustych mózgownicach!

  To wszystko tak dalece wykracza poza jakiekolwiek możliwe do zaakceptowania ramy, że stanowi obecnie samo w sobie skuteczny straszak dla tych wszystkich, szczegolnie młodych którzy mogliby i chcieliby zmieniać nasz kraj miarę coraz trudniejszych wyzwań jakie przed nami a szczegolnie przed nimi stoją.

  Tak Bielan jak Olejnik nie mówiąc już tych co zdecydowali o takiej (a nie innej np niepiętnującej całą tą, typową dla ciemniactwa, jarmarczną jatkę Bielana z Olejnik) jak ta tutaj relacji potwierdzili tym tylko swoją zasłużoną przynależność do, od 26 już lat rządzącego naszym krajem pokolenia podwórkowego "patriotycznego" gó...arstwa.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 4 razy 0

  Wy tu, gazetko, o głupotach, a tymczasem nie stanęliście na wysokości zadania: Miller przegrał proces, przeprasza prof. Bogdana Chazana i uznaje swe zarzuty wobec niego za krzywdzące i niezasłużone: www.ordoiuris.pl/leszek-miller-przeprasza-prof--bogdana-chazana-i-uznaje-swe-zarzuty-wobec-lekarza-za-krzywdzace-i-niezasluzone,3771,i.html

  Może by tak szczegółowe sprawozdanie z procesu? Temat byłby super.

 • jan.w2

  Oceniono 7 razy 1

  Pojeb pojebem pojeba pogania w tym PiS dzielcowatym towarzystwie, a wszystko dla koryta i szmalu.

 • topiramax

  Oceniono 5 razy 3

  Tak to jest jak sie człowiek wije pomiędzy własnym interesem a godnością. A można było sie zachować przyzwoicie i nie startować z listy PiS.

 • zbych1rych

  Oceniono 6 razy 2

  Nie warto komentować brednie chorych umysłowo imbecyli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX