Ksiądz o marszu ONR: Jestem wkurzony. Sztandarem w chrześcijaństwie jest krzyż, nie zielona flaga

1. Ks. Kramer potępił na FB mszę w intencji ONR w Białymstoku
2. Jezuita do narodowców: "Zostawcie swoje hasła poza Kościołem"
3. Napisał również, że jest "wkurzony" na ks. Międlara za jego kazanie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Panowie z ONR-u, chcecie łączyć się z Kościołem? Macie do tego prawo, ale zostawcie swoje hasła daleko od Kościoła i zacznijcie głosić jego hasła: oddać życie za drugiego i wtedy dołączcie do nas" - wezwał na Facebooku jezuita Grzegorz Kramer.

Ksiądz znany m.in. z odważnych wpisów potępiających słowa Beaty Szydło o uchodźcach, odniósł się tym razem do sobotniego marszu narodowców w Białymstoku. Ks. Jacek Międlar apelował w trakcie mszy z okazji rocznicy powstania ONR o "zero tolerancji dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski", a jako środek zaradczy zalecał "bezkompromisowy narodowo-katolicki radykalizm"."Nie wciągajcie młodego księdza do swojej niebezpiecznej zabawy"

Kramer napisał, że "jest wkurzony na młodziutkiego księdza". I zastanawia się, "skąd może brać się postawa w kapłanie, który wychodzi przed ludzi i w ramach głoszenia Ewangelii zaczyna mówić o konieczności oczyszczania narodu".

"Ksiądz jest narażony na pokusę sukcesu (...) czuje dużą dumę, kiedy w kościele widzi przed sobą przede wszystkim mężczyzn - może mu się wydawać, że jest świetny" - pisze jezuita. Według Kramera taka postawa jest niewłaściwa, bo "ksiądz to nie bankier i nie może liczyć kolejnych cyferek, a z nich wypływającej siły". A ONR prosi, żeby "nie robił mu krzywdy wciągając go do tej niebezpiecznej zabawy".

"Sztandar jest jeden i jest nim krzyż Pana Jezusa, nie zielona flaga" - kończy swój wpis jezuita.

Pokaz siły narodowców w Białymstoku: ZOBACZ ZDJĘCIA>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (207)
Ksiądz o marszu ONR: Jestem wkurzony. Sztandarem w chrześcijaństwie jest krzyż, nie zielona flaga
Zaloguj się
 • probono1210

  0

  Ludzie sie boja faszystowskich bojowek i Polska moze poprosic NATO albo Rosje o ochrone przed faszystami w Polsce.

 • ar25

  Oceniono 1 raz -1

  NIE DLA ISLAMIZACJI EUROPY!

 • awers777

  Oceniono 1 raz 1

  Nie do wiary. Że w polskim KK sa jeszcze tacy ludzcy, słuchający papieża Franciszka księżą. Pewnie to wybryk natury, większość to osobniki typu Natanki, Rydzyki, Jędrzejewskie, Gondeckie, Dziwisze itp. kreatury

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  W kościele nie takie szopki odstawiano. Święta Inkwizycja była dawno, ale współcześnie Wojtyła chronił Lawa, wyświęcił Wesołowskiego i wysłał go na Dominikanę. Hołubił Maciala. Ani jednego pedofila nie wyrzucił z kapłaństwa. Ani razu nie spotkał się z ofiarami sutannowych zboków. Wyczyny Rydzyka, Michalika, Paetza są znane i bezkarne.

 • rts44

  Oceniono 1 raz 1

  ci młodzi osiłkowie z onr to efekt gwałtów niemieckiego wojska i ss-manów na polskich kobietach!Dlatego w nich tyle podłości i nacjonalizmu a raczej szowinizmu!!

 • edza4

  0

  Obecnie zwyrodnialcy mają warunki pokazać się ,w końcu to ta władza im sprzyja,natomiast kościół stał się jaskinią zła i złych obyczajów,można by rzec co ksiądz to inna religia i inny kościół.Hierarchowie natomiast udają że nie widzą,lub nie widzą bo brzuch zastąpił im głowę, jak z kasą jest dobrze to po co się wychylać.Cały czas wracam do ks. Lemańskiego,za uczciwość dostał kopa,a bandyta w kościele o zapędach faszystowskich to jest normalka.

 • mkogoog

  0

  można i tak, jak ktoś jest taką cipą, że boi się być człowiekiem..

 • rosswatowski

  Oceniono 3 razy -1

  myli ksiądz flagę ze sztandarem, myli ksiądz mszę z lewacką poprawnością, myli ksiądz swoje widzimisię z rolą kościoła hyhyhy

 • gladi7

  Oceniono 2 razy 2

  kto chce należeć do takiego kościoła ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX