Senator PiS o ciąży spowodowanej przez gwałt: "Gdyby w mojej rodzinie był taki przypadek..."

1. Jan Maria Jackowski był gościem "Kropki nad i" w TVN24
2. Olejnik: "Czy pan przymusiłby córkę, żeby urodziła dziecko z gwałtu?"
3. "Cieszyłbym się z tego, jeśli udałoby się uratować życie" - mówił

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Senator PiS był pytany m.in. o projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej. - Mamy do czynienia z życiem ludzkim. Dlaczego jedni mają mieć prawo, żeby się legalnie urodzić, a drudzy nie? Jaka jest ich wina - bez względu na to, w jakich okolicznościach zostali poczęci, czy są obciążeni wadami, czy chorobami - mówił.

- Pan senator ma szczęście, że jest mężczyzną, bo nigdy nie będzie w ciele kobiety, która została zgwałcona i, jak to mówią niektórzy, poddać się heroicznemu czynowi, żeby urodzić dziecko - zauważyła Monika Olejnik. - Czy dziecko, które jest poczęte w wyniku gwałtu, jest winne temu, że jego matka została zgwałcona? - pytał w odpowiedzi Jan Maria Jackowski.

- To niech mi pan odpowie na pytanie, co pan powie tej kobiecie, która została zgwałcona. Co by pan powiedział, gdyby w pana rodzinie taki przypadek zdarzył? Czy pan przymusiłby córkę, żeby urodziła dziecko? - chciała wiedzieć prowadząca. - Gdyby w mojej rodzinie się taki przypadek przydarzył, to ja bym cieszył się z tego, jeżeli udałoby się uratować życie. I zdając sobie sprawę z bardzo dużej dramaturgii tego wydarzenia. Ale nie dyskutujmy w ten sposób, bo na tej zasadzie ja mogę też znaleźć przykłady - zaznaczył gość programu.

Co jest w projekcie zaostrzenia ustawy?

Obecnie w Polsce ciążę można usunąć legalnie tylko w trzech przypadkach: gdy życie matki jest zagrożone, ciąża jest wynikiem czynu zabronionego (czyli np. gwałtu) lub płód ma poważne wady genetyczne lub jest w sposób ciężki i nieodwracalny upośledzony.

Obywatelski projekt zaostrzenia ustawy przewiduje m.in. całkowity zakaz aborcji i karę, nawet do 3 lat więzienia, za nieumyślne spowodowanie poronienia.

A TERAZ ZOBACZ: Wybaczenie? Tak Jarosław Kaczyński pokazał, co sądzi o apelu prezydenta

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Chcesz odwołać posła albo sprawdzić, ile zarabia? Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne

Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Czy jesteś za całkowitym zakazem aborcji?
Więcej o:
Komentarze (515)
Senator PiS o ciąży spowodowanej przez gwałt: "Gdyby w mojej rodzinie był taki przypadek..."
Zaloguj się
 • kasiakasia34

  0

  Panie senatorze, gwalciciel po 2 latach odsiadki w wiezieniu, przyszedl by do Pana domu bo ma prawo widywac sie ze swoim dzieckiem. Zonka przygotowala by obiadek a Pan z zieciem obalil by wodeczke. Sielanka na 100 fajerek. A co by powiedziala Panska coreczka, to juz Pana nie intresuje.

 • puchowy

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam wypowiedz posła www.youtube.com/watch?v=XUDeuQavcjs

 • Tomasz Paszek

  0

  Brawo dla gazety, brawo dla redaktora. Lewacy na zachodzie zacierają ręce. zastanawiam się czy dziennikarze gazety ogłaszają swoje poglądy czy realizują wytyczne przełożonych. Mam nadzieję, że są to rekomendacje obce, ponieważ z natury jestem romantykiem i nie wieżę, że dziennikarz gazety może działać z premedytacją lub bezwiednie na niekorzyść Polski.

 • marcopolo110

  Oceniono 1 raz 1

  Nigdy nie komentuję wypowiedzi innych ludzi , ale teraz k.....się zagotowałem ,matrix przy tym co uskuteczniają , to było chyba przedszkole , Ci ludzie cofają nas do epoki kamienia łupanego , do epoki lodowcowej ,to o czym p.senator pan mówi to jest chore .......nie ma co głupoty dalej komentować

 • yaro_krk

  0

  A gdyby tego buraka zgwałcilo kilku facetów po imprezie gdzie człowiek na monencik się zapomina... i w związku z tym że wg tego kretyna jego życie biegło by nadal bez konsekwancji... no, mając gdzieś psychike, bo każdy burak pisowski i tak jej nie ma... to gdyby takiego kolesia zgwałcić i w nagrodę dać mu do opieki dziecko np z zespołem downa. Ale!! Dać mu nawet bezwarunkowo 500 zl miesiecznie od zajebistego proworządnego państewka, to czy taki pisiaczek byłby nadal takim pomysłowym czy może myślalby jak tu targnąć się na życie albo spierdlolić z tej wioski w ktorej obecnie żyje. Albo może podrzucić dziecko na plebanię, skoro czarna mafia też rękę a i członka niekiedy przykłada!
  Podpi8sano
  Ojciec 5 dzieci! 2 żony, niejednocześnie

 • Leszek Sawko

  0

  Kompletny (......) bo nie jest kobietą i nie wie jak się czuje kobieta.

 • 0

  W każdej jednej sytuacji bez względu na okoliczności w jakim doszło do zapłodnienia dla mnie jest już to nowe życie to oboje czyli i kobieta i mężczyzna za to odpowiadają. A u nas w społeczeństwie stygmatyzuje się tylko kobietę a mężczyzna co bezrozumny?Dotychczasowy kompromis aborcyjny nie był zły jednak istniał on tylko w ustawie a nie w praktyce.Dla mnie kobiety powinny mieć większy dostęp do tabletek które nie dopuszczają do zapłodnienia i wtedy się nie zabija.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX