Suchocka: Rząd nie przedłuży mojego mandatu w Komisji Weneckiej. Bez podania powodu

1. Suchocka w Polsacie potwierdziła, że rząd nie przedłuży jej mandatu w KW
2. Wcześniej o zakończeniu kadencji polskich członków mówił szef MSZ
3. Wśród nazwisk następców - Bogusław Banaszak i Mariusz Muszyński

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Otrzymałam oficjalną informację, że rząd nie przedłuży mojego mandatu w Komisji Weneckiej. Bez podania powodu - przyznała Hanna Suchocka w Polsat News. Jej wypowiedź cytuje na Twitterze dziennikarz Polsatu Jan Mikruta. Wcześniej o zakończeniu kadencji polskich członków KW mówił szef MSZ. - Polscy członkowie Komisji Weneckiej nie zostali odwołani, tylko z końcem miesiąca dobiegają końca ich kadencje - powiedział na antenie Radiowej Trójki Witold Waszczykowski, potwierdzając, że Hanna Suchocka i Krzysztof Drzewicki kończą działalność w Komisji.

Informację o rzekomym odwołaniu jako pierwsi podali prof. Roman Wieruszewski i konstytucjonalista prof. Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Hanna Suchocka była członkinią Komisji Weneckiej od 1991 roku. W grudniu 2015 roku została wybrana na stanowisko Pierwszej Wiceprzewodniczącej Komisji. Krzysztof Drzewicki jest jej polskim zastępcą.

Nowymi członkami - Banaszak i Muszyński? Rzecznik rządu nie potwierdza

Według prof. Wieruszewskiego, nowymi reprezentantami Polski w KW mają być prof. Bogusław Banaszak i prof. Mariusz Muszyński. Jednak tych informacji, przynajmniej w części dotyczącej Hanny Suchockiej, nie potwierdza rzecznik rządu. Rafał Bochenek w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził: "Nie zamierzamy odwoływać Hanny Suchockiej z Komisji Weneckiej". Rzecznik przyznał jednak, że kadencje dobiegają końca i w związku z tym, nazwiska nowych członków poznamy pod koniec kwietnia.

Prof. Banaszak jest jednym z autorów opinii, że Trybunał Konstytucyjny nie mógł orzekać z pominięciem ustawy o TK. Z kolei Muszyński został wybrany w tej kadencji na sędziego TK z ramienia PiS. Prezes Trybunału Andrzej Rzepliński nie dopuszcza go jednak do orzekania. Sędzia jest również autorem kontrowersyjnych postów na Twitterze, w których m.in. wymieniał rzekomo "niemiecko brzmiące" nazwiska posłów Nowoczesnej.

Bądź na bieżąco dzięki naszej aplikacji

Więcej o:
Komentarze (395)
Suchocka: Rząd nie przedłuży mojego mandatu w Komisji Weneckiej. Bez podania powodu
Zaloguj się
 • lucky38

  Oceniono 1 raz 1

  Waszcz, ty bialy murzynie

 • swietyszczur

  0

  To dzieki Suchockiej Polska jest zwiazana poddanczym traktatem z Watykanem . Nawet to jej nie uchronilo przed zemsta fanatykow PiSowskich za werdykt Komisji Weneckiej hehehehe

 • cudaktusk

  0

  Anka, słyszałam, że w Skupie Makulatury mają vacat.

 • cudaktusk

  Oceniono 1 raz 1

  Koszerni traktują Polskę jak miękkie podbrzusze....

 • darazetes9898

  Oceniono 1 raz 1

  gdyby Suchocka zyla w iranie ( pomarzmy ) to miala by 2 opcje zmiana plci przymusowa albo rozstrzelanie !!!!!!!!!!!!!! TAK SIE TAM zalatwia te sprawy !

 • ht

  0

  Dzicz pisowska miesza nawet w Komisji Weneckiej. Za to będą przecieki.

 • malgoska_k

  Oceniono 1 raz 1

  Akurat Suchockiej mi nie jest żal. Za wmanewrowanie kraju w konkordat nie powinna pełnić żadnych funkcji z ramienia państwa polskiego. Po posadę niech pędzi do KK.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Przez tą babę emeryci mają mniejsze emerytury o 30% i w dodatku nie mają wszystkich dokumentów z zakładu pracy bo kazała zniszczyć po dziesięciu latach.

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 2

  suchocka, polityczna padlino, rzad ci nie przedłuży a Polacy zapamiętają na zawsze zdradę i działanie przeciw Polsce w KW. Współdziałanie z wrogami Polski, działanie przeciw wybranym przez Naród władzom działającym w ineresie naszego państwa nie będzie nigdy przebaczone.
  Zdrada nie może być przebaczona. Musisz ponieść karę, choćby w piekle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX