Podejrzany o uprowadzenie syna wygłosi w Sejmie prelekcję o... porwaniach dzieci

1. Sebastian N. ma prokuratorski zarzut uprowadzenia syna Fabiana
2. W poniedziałek wygłosi w Sejmie prelekcję m.in. o przemocy wobec dzieci
3. Zaproszenie wystosowali posłowie z partii Kukiz'15

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W poniedziałek Sebastian N. ma wygłosić w Sejmie prelekcję. Jej tytuł to "Przemoc wobec dziecka, porwania, kryminalizacja". Problem w tym, że N. jest oskarżony o uprowadzenie własnego syna. Informację podała radomska "Gazeta Wyborcza".

W listopadzie ubiegłego roku Sebastian N. wraz z dwoma innymi mężczyznami miał uprowadził 3-letniego syna Fabiana. Po dziesięciu dniach policjanci zatrzymali ojca z synem na autostradzie A4. Prokuratura przedstawiła Sebastianowi N. zarzuty, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami pozbawił dziecko wolności. Grozi mu do 10 lat więzienia. Początkowo N. trafił do aresztu, podjął tam głodówkę, na początku marca decyzją sądu wyszedł na wolność.

- To, że wyszedł z aresztu, nie oznacza, że zarzuty utraciły moc prawną. Formalnie nadal jest podejrzany - powiedziała "Wyborczej" Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Śledztwo w jego sprawie zostało przedłużone do końca maja, równolegle toczy się sprawa o ograniczenie mu praw rodzicielskich.

"Zapraszamy niewinnego człowieka"

Mężczyznę do Sejmu zaprosił parlamentarny zespół na rzecz praw dzieci do obojga rodziców. Tworzy go siedmioro posłów Kukiz'15. - Z tego co wiem, prokuratura nie skierowała do sądu aktu oskarżenia - powiedział "Wyborczej" Paweł Skutecki, przewodniczący zespołu. Zdaniem posła, Sebastian N. "w momencie rzekomego uprowadzenia nie miał ograniczonych praw rodzicielskich, bo ograniczyć i odebrać można prawomocnym orzeczeniem, a takiego nie było i nie ma do dzisiaj".

- Problem dotyczy setek, a może tysięcy rodziców, którzy są w podobnej sytuacji, jego przypadek jest na tyle wyrazisty, że dobrze byłoby poznać jego punkt widzenia - powiedział Skutecki. - Jest domniemanie niewinności, Sebastian N. jest niewinnym człowiekiem - zaznaczył.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (45)
Podejrzany o uprowadzenie syna wygłosi w Sejmie prelekcję o... porwaniach dzieci
Zaloguj się
 • atomik2

  Oceniono 3 razy -1

  Dopóki nie wyrzuci się z hukiem z sądów jakich 500 stronniczych i nieuczciwych sędzin (dla przykładu dla pozostałych), które są jawnie i bezkarnie stronnicze wzgledem ojców i jawnie i bezkarnie popierają znajomych adwokatów organizująych np. szantaże rozwodowe, w których ceną za nieustepliwość oszukiwanych ojców jest pozbawianie ich dzieci kontaktów z własnymi ojcami, tak długo takie sytuacje będą się powtarzać w dzisiątkach tysięcy przypadków rocznie w Polsce.

  I podobnie z bandyckimi adwokatami organizującymi takie procedery szantaży rozwodowych, albo po prostu nabierających dla swojej "kasy" czyjeś sfrustrowane żony chcace się ustawić na resztę życia kosztem mężczyzn i ojców, z czego co ci cwaniaczkowie adwokaccy ciągną ostro dochody.

  Polski tzw. wymiar sprawiedliwości jest BANDYCKI pod tym wzgledem. I zadne "No co ty Tata" czy podobne portaliki tego nie zmieną, dopóki takich sędzin nie wyrzuci się z hukiem z sądów okręgowych i rodzinnych.

  Tzw wymiar sprawiedliwosci jest BANDYCKI pod tym wzgledem nie wobec ojców, bo ci sobie poradzą, ale względem setek tysięcy dzieci w Polsce, które są okradane z ojców dla zysków cwaniaczków adwokackich, co ma ogromny wpływ na całe przyszłe dorosłe życie tych dzieci.
  O tym BANDYCKIM aspekcie sądów rozwodowych i rodzinnych oraz o cwaniactwie adwokatów, zarabiających na tym procederze trzeba pisać dużymi literami, bo to dotyczy przyszłosci tych setek tysięcy dzieci, a ponoć na losie polskich dzieci powinno nam wszystkim zależeć - po co te wszystkie "pińcet plus" jeśli potem ważniejsze są zyski cwaniaczków adwokackich przy ustawianych rozwodach, niż rzeczywisty los dzieci.

 • sellaturcica

  Oceniono 1 raz 1

  A to akurat wcale nie jest takie głupie. Z tego, co pamiętam z doniesień prasowych, ten facet posunął się do porwania własnego syna, bo żona uniemożliwiała mu kontakty z dzieckiem. Nie pochwalam tego, co zrobił bo dla dziecka musiało to być straszne przeżycie. Ale może dobrze pokazać do jakich tragedii mogą prowadzić decyzje sądów, czy postępowanie drugiego rodzica. Facet będzie musiał ponieść konsekwencje i słusznie, ale to może zwrócić uwagę na patologie związane z opieką nad dziećmi, gdy rodzice się rozstają i desperację ojców, którzy nie mogą się pogodzić z "utratą" dziecka.

 • sitniczek

  Oceniono 6 razy 0

  Przestępcy w Sejmie, w rządzie, kłamcy i donosiciele, idioci na stanowiskach. Dobra zmiana!

 • norymberdzki

  Oceniono 7 razy -1

  I dziwicie się ludzie, że mało kto chce chodzić na wybory parlamentarne, skoro w tym parlamencie odchodzą takie numery.

 • ire09

  Oceniono 9 razy 7

  Śmiejecie się, że "ekspert" a ktoś kto nie przeżył tego na własnej skórze lub w najbliższej rodzinie to nie wie jak wygląda w Polsce walka ojca do prawa o dziecko. Mówię tu o normalnych ojcach walczących z mściwymi wariatkami co dziecko maja za przedmiot do dręczenia i drwienia z ojca. Nie ma na takie matki bata w Polskim prawie. Ja nie mam rozwodu, nie mam w żaden sposób ograniczonych praw rodzicielskich, nie mam niebieskiej karty ani żadnych obciążających mnie zeznań na policji, a nie mogę odebrać syna z przedszkola. Nie pije, nie pale, pracuje, a 9 na 10 wizyt syna na placach zabaw to ze mną, co weekend wycieczki co są uwiecznione na zdjęciach...itd. A sąd ma mnie w dupie! nawet od 4 miesięcy od pierwszego pisma -rozprawy nie było. Zapraszam dziennikarzy do Krakowa, przychodzę po syna i słyszę, że juz jest wybrany przez żonę, po 30min żona przychodzi i ...wybiera dziecko. Tylko nagrać, tak to wygląda w Polsce. Codziennie od pon do pt ok godz 15.00. Info ireneuszrle@wp.pl

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 15 razy -1

  kukiz i wszystko jasne :))))

 • andrew1987

  Oceniono 18 razy 0

  kolejna prelekcje, ale o modrym inwestowaniu bedzie przeprowadzal Bierecki

 • plastikpiokio

  Oceniono 23 razy -1

  sejm ===zbieranina karanych- podejrzanych -alkoholikow i psychicznych dewiantow obecnie nietykalni z powodu immunitetu ---- BRAWO WY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX