Przepychanki w kościele św. Anny: protest kobiet przeciw żądaniom biskupów [WIDEO]

1. Grupa kobiet opuściła kościół w momencie odczytywania listu o aborcji
2. W kościele doszło do wymiany zdań i przepychanek. "Skandal" - krzyczano
3. Oto relacja naszego reportera, Tomasza Golonko, który był na miejscu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W kościołach w całej Polsce odczytywany był dziś list Episkopatu w sprawie aborcji.

Grupa przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego postanowiła zaprotestować w tej sprawie i założyła na Facebooku wydarzenie, w którym zapraszano do "ostentacyjnego wyjścia z kościoła" św. Anny w Warszawie podczas jednej z niedzielnych mszy.

Gdy ksiądz zaczął odczytywać komunikat biskupów, zaczynający się od słów "Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: Nie zabijaj!", kilka kobiet wstało i wyszło z kościoła. - Tego nie da się słuchać! - rzuciła jedna z kobiet.

- Skandal - wtórowały zarówno pozostałe przeciwniczki całkowitego zakazu aborcji, jak i wierni oburzeni zachowaniem kobiet w kościele. Jedną z opuszczających świątynię kobiet zatrzymała na chwilę grupa starszych osób. Wywiązała się ostra wymiana zdań i przepychanka.

Ostatecznie kobieta, tak jak i kilkanaście innych, opuściła kościół w ramach protestu przeciwko proponowanym przez PiS i Episkopat zmianom dot. prawa aborcyjnego w Polsce.

- To moje jednorazowe wystąpienie i jest sprzeciwem wobec tego, co dzieje się na każdej mszy w kościołach w Polsce. Wierni słuchają opinii, które mnie bulwersują. Powiedziałem też, że ustawa, którą proponuje rząd, będzie obowiązywać wszystkie kobiety. To dla mnie skandal. Moralnością powinni zajmować się ludzie z czystym sumieniem. Księża mają problem z pedofilią - powiedziała nam Anna Zawadzka, która wdała się w dyskusję z częścią uczestników mszy.

I dodała: - Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że doszło do szarpaniny. Spodziewam się konsekwencji jako osoba prywatna - mówi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1094)
Przepychanki w kościele św. Anny: protest kobiet przeciw żądaniom biskupów [WIDEO]
Zaloguj się
 • ameliaprovance

  0

  Straszne baby.

 • ameliaprovance

  0

  Ta pani znieważyła kościół.

 • slowmen

  0

  Ciemnogród GW Nic dodać nic ująć Wrzeszcząca Panienka odegrała scenke rodem z cyrku a małpki z GW zatanczyly w jej rytmie i wszyscy podziwiają ten lewacki manifest Co z szacunkiem dla zdania innych skoro tak się go domagacie dla Waszej dewiacji?

 • Adian Kolon

  0

  Jak można wejść do kościoła, miejsca modlitw chrześcijan i urządzać burdy.....
  Proponuję pani Zawadzkiej żeby weszła do meczetu i zaczęła protestować przeciwko niewłaściwemu traktowaniu kobiet, zobaczymy jaki będzie skutek jej "akcji".....

 • Irena Laszczyk

  0

  Kościół miejsce publiczne i każdy ma prawo zabrać głos. Cyba ze w naszym kraju już nie ma demokracji a kościół to państwo w państwie.W takim razie nie chcemy takiego kościoła !

 • Iza Piskorska

  0

  Jakimś cudem najwięcej aborcji w Europie, a szczególnie w Polsce dokonywanych jest nie na kobietach zgwałconych ani z zagrożeniem życia tylko takich, które odrzucają urodzenie dziecka z zespołem Downa. Tymczasem ludzie dotknięci tą choroba są w stanie żyć wiele lat, pracować, zakładać rodziny, a nawet - grać w serialu telewizyjnym. Dość wydawania publicznych pieniędzy na morderstwa!!
  Bezkarne podziemie aborcyjne, które za ciężkie, nieopodatkowane pieniądze dokonuje mordów dla wygody, to realny problem z którym należy walczyć. Za te środki można by pobudować mnóstwo placówek dla dzieci upośledzonych i chorych zamiast je zabijać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX