Czemu Racewicz odeszła z Panoramy? "Nie komentuję, proszę wybaczyć"

30.03.2016 13:59
Joanna Racewicz

Joanna Racewicz (TVP2)

Po tym, jak Joanna Racewicz pożegnała się z widzami, w TVP błyskawicznie zaczęto doszukiwać się powodów, dla których dziennikarka nie będzie już prowadzić "Panoramy".
Wydawało się, że kto jak kto, ale Joanna Racewicz przetrwa czystki w telewizji publicznej. Wielu twierdziło, że ma specjalne względy, bo jest wdową po oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej - wydała zresztą książkę "12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie". A jednak we wtorek, kończąc wydanie "Panoramy", Racewicz pożegnała się z widzami. - Ponieważ to moje ostatnie spotkanie z widzami "Panoramy", proszę pozwolić, że wszystkim państwu nisko się pokłonię i podziękuję za pięć ostatnich lat. Były naprawdę fantastyczne - powiedziała.

"Dyplomatyczna i profesjonalna"

Co spowodowało, że Racewicz odeszła z "Panoramy"? Ona sama milczy. - Nie będę tego komentować. Proszę mi wybaczyć - powiedziała nam tylko.

Równie małomówna była ponoć także wobec współpracowników, którzy byli równie zaskoczeni pożegnaniem jak widzowie. - Jest niezwykle dyplomatyczna i bardzo profesjonalna. Nikomu się nie żaliła, nie narzekała - mówi jeden z pracowników stacji.

Niektórzy to zaskakujące pożegnanie Racewicz tłumaczą w inny sposób. - Możliwe, że poróżniła się o coś z Mariuszem Pilisem - spekuluje inny pracownik TVP. Czy tak było? Mariusz Pilis, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej sprawy nie komentuje. Informacji nie udziela też, jak na razie, biuro prasowe TVP. Portale WirtualneMedia.pl podał, że dziennikarka nie odchodzi z telewizji. Jaką rolę miałaby pełnić? Wysłaliśmy to pytanie do rzecznika stacji, ale póki co, nasz mail pozostał bez odpowiedzi.

Fala odejść

Joanna Racewicz ma ogromne doświadczenie telewizyjne. Zaczynała od stażu w "Teleexpressie". Potem była reporterką i prezenterką "Panoramy". W 2006 roku odeszła do TVN-u, gdzie zajmowała się cyklem "Dom otwarty" w "Dzień dobry TVN". Jednak po pięciu latach wróciła do "Panoramy". Jak wynika z naszych informacji, raczej nie zanosi się, by szykowano dla niej ważne dyrektorskie stanowisko.

Także w tym tygodniu z telewizją publiczną pożegnała się też Grażyna Torbicka. - Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment, by spojrzeć na świat z innej perspektywy - oznajmiła dziennikarka. Wcześniej z TVP odeszli m.in. Piotr Kraśko, Hanna Lis, Beata Tadla, Diana Rudnik i Jarosław Kulczycki.Komentarze (75)
Zaloguj się
 • robertotoronto

  Oceniono 45 razy 35

  Pani Joanno - powodzenia i dzięki za te lata w Panoramie, ma Pani rację, ciężko pracować w takim klimacie "dobrych" zmian, tym bardziej Pani... Szkoda zdrowia
  Wszystkiego dobrego

 • ter5919

  Oceniono 42 razy 34

  Dla Ku...kiego ma jadna wade nie chce lac wody i co najgorsze mysli samodzielnie.

 • justas32

  Oceniono 33 razy 27

  Nie kazdy chce firmować swoją twarzą narodziny faszyzmu. U nas zwanego Kaczyzmem ...

 • orlecki

  Oceniono 30 razy 24

  W PISiej TV zostają tylko kolaboranci. Porządni ludzie zostali wyrzuceni lub odeszli sami, bo mają swoją godność i myślą samodzielnie. W przeciwieństwie do tych, którzy tam przyszli w ostatnich miesiącach. Mierni, bierni, ale wierni.

 • petrucchio

  Oceniono 26 razy 18

  To w ramach specjalnych rekompensat Macierewicza w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

 • sailor2016

  Oceniono 19 razy 15

  Kto ma odrobinę przyzwoitości i poczucia godności to spieprza z TVPis.

 • pm7303

  Oceniono 18 razy 14

  A ktoś normalny jeszcze tę TVPiS wogóle ogląda?

  W końcu te resztki babci rydzykowych wymrą a wraz z nimi widownia, więc może doszła po prostu do wniosku że trzeba uciekać z tonącego okrętu?

 • duck102

  Oceniono 13 razy 9

  E,nie ma się co martwić.Przecież superuczelnia toruńska ma kadr w nadmiarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje