Czemu Racewicz odeszła z Panoramy? "Nie komentuję, proszę wybaczyć"

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz (TVP2)

Po tym, jak Joanna Racewicz pożegnała się z widzami, w TVP błyskawicznie zaczęto doszukiwać się powodów, dla których dziennikarka nie będzie już prowadzić "Panoramy".
Wydawało się, że kto jak kto, ale Joanna Racewicz przetrwa czystki w telewizji publicznej. Wielu twierdziło, że ma specjalne względy, bo jest wdową po oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej - wydała zresztą książkę "12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie". A jednak we wtorek, kończąc wydanie "Panoramy", Racewicz pożegnała się z widzami. - Ponieważ to moje ostatnie spotkanie z widzami "Panoramy", proszę pozwolić, że wszystkim państwu nisko się pokłonię i podziękuję za pięć ostatnich lat. Były naprawdę fantastyczne - powiedziała.

"Dyplomatyczna i profesjonalna"

Co spowodowało, że Racewicz odeszła z "Panoramy"? Ona sama milczy. - Nie będę tego komentować. Proszę mi wybaczyć - powiedziała nam tylko.

Równie małomówna była ponoć także wobec współpracowników, którzy byli równie zaskoczeni pożegnaniem jak widzowie. - Jest niezwykle dyplomatyczna i bardzo profesjonalna. Nikomu się nie żaliła, nie narzekała - mówi jeden z pracowników stacji.

Niektórzy to zaskakujące pożegnanie Racewicz tłumaczą w inny sposób. - Możliwe, że poróżniła się o coś z Mariuszem Pilisem - spekuluje inny pracownik TVP. Czy tak było? Mariusz Pilis, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej sprawy nie komentuje. Informacji nie udziela też, jak na razie, biuro prasowe TVP. Portale WirtualneMedia.pl podał, że dziennikarka nie odchodzi z telewizji. Jaką rolę miałaby pełnić? Wysłaliśmy to pytanie do rzecznika stacji, ale póki co, nasz mail pozostał bez odpowiedzi.

Fala odejść

Joanna Racewicz ma ogromne doświadczenie telewizyjne. Zaczynała od stażu w "Teleexpressie". Potem była reporterką i prezenterką "Panoramy". W 2006 roku odeszła do TVN-u, gdzie zajmowała się cyklem "Dom otwarty" w "Dzień dobry TVN". Jednak po pięciu latach wróciła do "Panoramy". Jak wynika z naszych informacji, raczej nie zanosi się, by szykowano dla niej ważne dyrektorskie stanowisko.

Także w tym tygodniu z telewizją publiczną pożegnała się też Grażyna Torbicka. - Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment, by spojrzeć na świat z innej perspektywy - oznajmiła dziennikarka. Wcześniej z TVP odeszli m.in. Piotr Kraśko, Hanna Lis, Beata Tadla, Diana Rudnik i Jarosław Kulczycki.Komentarze (75)
Czemu Racewicz odeszła z Panoramy? "Nie komentuję, proszę wybaczyć"
Zaloguj się
 • jakub53

  Oceniono 1 raz 1

  Hoojecka for ever! No i Kura...

 • jakub53

  Oceniono 1 raz 1

  No zostala Hoojecka i szmatlawy Ziemiec. Prawda czasu, prawda ekranu - byl taki cykl.
  O ekranie mozemy zapomniec - tam dyzurujje dupek Kura, Jacek Kura, Nawet nie patrrzy jak sie golic, dupek...

 • TIGER BENGAZI

  Oceniono 2 razy 0

  Cóż kolesiostwo trzyma się w całości ,,młodych dziennikarzy nie dopuszczali na wizja ,,,dla tego że grupa kolesiostwa trzymała układ ,,i za Kurskiego skończyła się grupa kolesiostwa się rozlatuje a to bardzo dobrze panie Kurski mamy tylu młodych pięknych dziennikarek i zdolnych dziennikarzy że nie mieli szans na posadka w TVP starzy wyjadacze trzymali się razem i młodych bez protekcji się nie dostali do TVP a teraz mają wszyscy jednakowe szanse w TVP ...i bardzo słusznie...

 • xingu123

  Oceniono 3 razy 3

  Nie każdy rzetelny i uczciwy dziennikarz chce przekazywać zmaniplulowane informacje, tendencyjne komentarze i ewidentne kłamstwa. Racewicz miała na tyle odwagi, aby powiedzieć, że w tym kłamliwym spektaklu "prawdziwej telewizji" nie będzie uczestniczyć i firmować swoim nazwiskiem tego burdelu informacyjnego sekty PiSowskiej. Brawo, tylko po co ukrywać prawdę ?

 • Dar G.

  Oceniono 5 razy 5

  Zaraz będę na celowniku durniów z BOR-u, czy innego CBŚ: PISowcy to tępe, baranie łby!!!

 • jan osik

  Oceniono 5 razy 3

  dziwne, że zwalniają nawet wdowy po poległych ...

 • pogostarek

  Oceniono 5 razy 5

  prezes PISlandii i tak ogląda tylko rodeo

 • andis7

  Oceniono 4 razy 2

  TVP się sKur... (sko)wiła.

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy -5

  Racewicz przynajmniej ma klasę.

  Nie jęczy i nie stęka jak to jest prześladowana przez reżym.

  Nie to co te żmije Lewickie.

  Nie jest chora na stołek jak towarzysz Liz czy towarzysz Kraśko. Ten pierwszy po tvp załapał się na blogaska w onecie, a ten drugi poleciał do składziku na mopy w toku. Tak właśnie okazali się potrzebni i niezbędni. Ponoć w Polsacie zawiesili na ścianach święte obrazy, zmawiali różańce i zawierzyli telewizję Maryi, byleby Liz nie powrócił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje