Samolot, którym leciał, został uprowadzony. A on, zamiast panikować, zrobił sobie z porywaczem... selfie

29.03.2016 22:45
Selfie z porywaczem samolotu

Selfie z porywaczem samolotu (Fot. Daily Mail/ Twitter)

26-letni Brytyjczyk zadziwił opinię publiczną. Był wśród pasażerów uprowadzonego samolotu linii EgyptAir, ale najwyraźniej nie było to dla niego traumatyczne przeżycie. Z porywaczem zrobił sobie selfie i wysłał koledze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ta fotografia obiegła dzisiaj większość mediów - pasażer lecący uprowadzonym samolotem linii EgyptAir zrobił sobie selfie z porywaczem.

Teraz mężczyzna ze zdjęcia został wreszcie zidentyfikowany. To Ben Innes, 26-letni mieszkaniec Aberdeen w Szkocji i pracownik przemysłu energetycznego. Jak twierdzi "Daily Mail", fotografię miał wysłać swojemu znajomemu z dopiskiem: "Wiesz, że twój kumpel się nie p*******. Włącz wiadomości!".

Innes był jednym z wielu Brytyjczyków na pokładzie samolotu. Jego zimna krew zaskoczyła jednak dziennikarzy. Na zdjęciu mężczyzna, stojąc obok ubranego w pas szahida porywcza, szeroko uśmiecha się do obiektywu.

- Nie mam pojęcia, dlaczego zrobił sobie to selfie. Prawdopodobnie zgłosił się do tego na ochotnika. To człowiek, który nie obawia się takich rzeczy. Cały Ben! - powiedział Daily Mail współlokator Innesa.

Porywacz jest niestabilny psychicznie

Samolot egipskich linii lotniczych EgyptAir, lecący z Aleksandrii do Kairu, został rano porwany i zmuszony do lądowania na Cyprze. Resort lotnictwa cywilnego Cypru twierdzi, że pilot airbusa został sterroryzowany przez jednego z pasażerów, który miał na sobie urządzenie przypominające pas szahida.

Po kilku godzinach negocjacji, wczesnym popołudniem, cypryjskie władze podały, że porywacz został aresztowany. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie miał ze sobą ładunków wybuchowych.

Cypryjskie ministerstwo spraw zagranicznych zidentyfikowało porywacza jako obywatela Egiptu, Seifa Eldina Mustafę. Według cypryjskiego MSZ mężczyzna jest niestabilny psychicznie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • rafalm1111

  Oceniono 49 razy 45

  a ja myślałem, że jak w końcu postawiłem się żonie i nie wyrzuciłem choinki przed wielkanocą to jestem twardziel.

 • jozbieszczad

  Oceniono 42 razy 28

  Primo:To nie jest "selfie" Secondo: Który z nich to ten niestabilny psychicznie?

 • part_of_the_game

  Oceniono 27 razy 23

  Wysoko postawiona poprzeczka :)

 • vetcomsoy

  Oceniono 22 razy 16

  Gość albo jest stuknięty nie mniej od samego porywacza, albo wpadł na niegłupi pomysł, że takie nawiązanie relacji z porywaczem, który jest bardziej typem rozchwianego tatuśka niż zdeterminowanego dżihadysty, może znacząco wpłynąć na przebieg wydarzeń. Po prostu trudniej jest zabić "kolegę ze zdjęcia" niż anonimowego pasażera.

  Tylko trzeba mieć jeszcze szczęście i trafić na takiego grzecznego porywacza, więc tak ogólnie, to chyba jednak nie polecam...

 • lindhorst1

  Oceniono 16 razy 14

  Hm, pan Ben na fotce nie uśmiecha się co prawda zbyt inteligentnie, ale może być chyba wzorem zachowania zimnej krwi w obliczu zagrożenia terrorem. Trafnie rozpoznał, że zagrożenie jest pozorne i zachował się adekwatnie do sytuacji. Może i nasze służby wyciągnęłyby z tego jakąś naukę? Na przykład taką, że ewakuowanie szpitala w środku zimy po telefonie jakiegoś dowcipnisia naraża pacjentów na niebezpieczeństwo większe niż zlekceważenie „alarmu”. I że takie nerwowe reakcje zachęcają kolejnych idiotów do naśladownictwa. Prawdziwi terroryści nie dzwonią z informacją, że chcą coś wysadzić. Tak czyniła jedynie IRA, ale była to przemyślana i logiczna taktyka.

 • lethal_devotion

  Oceniono 15 razy 13

  W sumie to zrozumiałe: jak już ginąć w eksplozji samolotu, to chociaż w pierwszym miejscu na widowni lub obok 'artysty' na scenie, a nie ukryty w sraczu za rolkami papieru...

 • skompognat

  Oceniono 6 razy 4

  Po jakimś czasie okaże się, że to kumple z boiska, a niby zapalnik trzymał ten większy. :-) Hi, hi.

 • masondixon

  Oceniono 12 razy 4

  Super fota. Taka walka z terroryzmem może się okazać najskuteczniejsza:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje