"Pewna grupa ludzi planuje atak na prezydenta Dudę". "Fakt" o dziwnym telefonie do kancelarii

Andrzej Duda

Andrzej Duda (MICHAEL DALDER / REUTERS / REUTERS)

1. "Fakt": Kancelaria Prezydenta dostała telefon o planowanym ataku na Dudę
2. Z informacją miał zadzwonić mówiący po niemiecku mężczyzna
3. BOR potwierdził, że "taki sygnał wpłynął" - napisała gazeta

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Fakt" powołuje się na informacje od anonimowego informatora, związanego ze służbami specjalnymi. Według niego do Kancelarii Prezydenta zadzwonił mówiący po niemiecku mężczyzna, który powiedział, że "pewna grupa ludzi planuje atak na prezydenta Dudę".

"BOR potwierdza, że taki sygnał wpłynął" - pisze tabloid i cytuje oświadczenie biura, w którym mowa, że podjęto "kroki i działania profilaktyczne".

Niepotwierdzone informacje

"Fakt" twierdzi, że sprawy do tej pory nie wyjaśniono. Podaje, że wg ustaleń dziennikarzy telefon miał miejsce 2 marca, zaś BOR twierdzi, że dostało o nim informację 4 marca, czyli w dniu wypadku limuzyny Dudy. "Informacja o zamachu najprawdopodobniej nie miała nic wspólnego z wypadkiem na A4" - zaznacza "Fakt". Gazeta informuje też, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajęła się nią 8 marca, choć wg BOR dostała ją 2 dni wcześniej. "Fakt" nie podaje jednak żadnego potwierdzenia dla tych informacji. Zaznacza, że rzecznik kancelarii Dudy, Marek Magierowski nie odpowiedział na pytania dziennikarzy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje