Poszukiwany za zasztyletowanie byłej partnerki popełnił samobójstwo

28.03.2016 20:38
Sławomir B.

Sławomir B. (Fot. policja)

1. Sławomir B. w minioną środę brutalnie zamordował byłą partnerkę
2. Poszukiwany przez policję powiesił się w piwnicy poznańskiego bloku
3. Zmarła w lutym złożyła na Sławomira B. dwa zawiadomienia na policję

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sławomir B. w środę zamordował w Żernikach koło Poznania byłą partnerkę. 21-letnia Monika G. przyjechała ze swoją matką na nocną zmianę w pracy w drukarni. Gdy samochód zatrzymał się na parkingu, mężczyzna podszedł do niego, otworzył drzwi i zadał kobiecie ponad 20 ciosów nożem. Jej matkę poraził paralizatorem i uciekł. W niedzielę znaleziono go martwego w Poznaniu. O sprawie napisała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Zwłoki 34-latka znaleźli w niedzielny wieczór członkowie rodziny. Sławomir B. powiesił się w piwnicy bloku, gdzie był zameldowany u swojej ciotki. Od czwartku policja poszukiwała go listem gończym, w działania włączyła się policyjna specgrupa odpowiedzialna za niedawne zatrzymanie Kajetana P.

Sprawca był wcześniej karany

Sławomir B. i Monika G. rozstali się kilka tygodni temu. Kobieta bała się byłego partnera, w lutym złożyła na niego dwa zawiadomienia na policję. Sławomir B. został zatrzymany, po postawieniu mu zarzutów m.in. gróźb oraz fizycznego i moralnego znęcania się nad Moniką G. wyszedł na wolność. Jego partnerka nie złożyła wniosku o policyjną ochronę, ale funkcjonariusze sprawdzą teraz, czy postępowanie było prowadzone prawidłowo.

W przeszłości, według ustaleń "Wyborczej", mężczyzna był karany za znęcanie się nad byłą żoną, odsiedział też wyrok w zakładzie karnym. Dwa lata temu wyszedł z więzienia i poznał Monikę G.

Nie wiadomo, kiedy mężczyzna odebrał sobie życie, wyjaśnić ma to sekcja zwłok. Według wstępnych ustaleń, mogło się to stać jeszcze przed świętami. Sławomir B. nie zostawił listu pożegnalnego.

Więcej czytaj w poznańskiej "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • paprotka70

  Oceniono 28 razy 14

  Jednego "obrońcy naszych kobiet mniej". Szkoda tylko że nie zrobił tego zanim zamordował.

 • artur-borubar

  Oceniono 22 razy 10

  Ja pitole, czy policja była tak nieudolna, że nie mogła znaleźć mordercy w miejscu, gdzie ten był zameldowany? W tym kraju organy ścigania i sądownicze są tak beznadziejne, że wiedzą już o tym sami przestępcy i z obywatelskiego obowiązku sami sobie wymierzają zasłużoną karę:)

 • bin69

  Oceniono 12 razy 10

  Dobrze ,że szmaciarz sam ze sobą skończył.

 • burmiszcz

  Oceniono 6 razy 6

  Dobrze, że państwo nie będzie utrzymywać tego zwyrodnialca w pierdlu. To jedyny pozytyw tej sprawy, jedyny, Taka kropelka miodu w beczce dziegciu.
  Wyrazy współczucia dla bliskich tej dziewczyny,

 • jjmmpp

  Oceniono 6 razy 4

  To i wcześniejsze wydarzenia, pokazuje, jak wielkim zagrożeniem dla naszych kobiet są Polacy. Ten morduje, inny obcina głowę nieznajomej, inny atakuje nożem na ulicy. Uważam, że dla bezpieczeństwa naszych kobiet, wszystkich Polaków, zwłaszcza młodych mężczyzn, należy deportować gdzieś daleko.

 • karolina12805

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego nie ma fali oburzenia z powodu PRZEMOCY MĘŻCZYZN wobec kobiet?? Gdyby to był muzułmanin - cała Polska buracka zatrzęsłaby się z wściekłości na wszystkich islamistów. Dlaczego więc kiedy kolejny mężczyzna krzywdzi kobietę jest to jakoś rozmyte?

 • japka_putina

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe, że ta sama wiadomość jest znów nowa, dzisiaj co najmniej już 3 raz. Nawet komentarze są starsze, niż sama wiadomość (na stronie głównej wiadomość z godz. 23:25).

 • wykidajlo2

  Oceniono 2 razy 2

  Dobry morderca to martwy morderca. Jeszcze lepszy taki, co sam się zamordował, oszczędzając innym wątpliwości i dylematów moralnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje