Poszukiwany za zasztyletowanie byłej partnerki popełnił samobójstwo

Sławomir B.

Sławomir B. (Fot. policja)

1. Sławomir B. w minioną środę brutalnie zamordował byłą partnerkę
2. Poszukiwany przez policję powiesił się w piwnicy poznańskiego bloku
3. Zmarła w lutym złożyła na Sławomira B. dwa zawiadomienia na policję

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sławomir B. w środę zamordował w Żernikach koło Poznania byłą partnerkę. 21-letnia Monika G. przyjechała ze swoją matką na nocną zmianę w pracy w drukarni. Gdy samochód zatrzymał się na parkingu, mężczyzna podszedł do niego, otworzył drzwi i zadał kobiecie ponad 20 ciosów nożem. Jej matkę poraził paralizatorem i uciekł. W niedzielę znaleziono go martwego w Poznaniu. O sprawie napisała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Zwłoki 34-latka znaleźli w niedzielny wieczór członkowie rodziny. Sławomir B. powiesił się w piwnicy bloku, gdzie był zameldowany u swojej ciotki. Od czwartku policja poszukiwała go listem gończym, w działania włączyła się policyjna specgrupa odpowiedzialna za niedawne zatrzymanie Kajetana P.

Sprawca był wcześniej karany

Sławomir B. i Monika G. rozstali się kilka tygodni temu. Kobieta bała się byłego partnera, w lutym złożyła na niego dwa zawiadomienia na policję. Sławomir B. został zatrzymany, po postawieniu mu zarzutów m.in. gróźb oraz fizycznego i moralnego znęcania się nad Moniką G. wyszedł na wolność. Jego partnerka nie złożyła wniosku o policyjną ochronę, ale funkcjonariusze sprawdzą teraz, czy postępowanie było prowadzone prawidłowo.

W przeszłości, według ustaleń "Wyborczej", mężczyzna był karany za znęcanie się nad byłą żoną, odsiedział też wyrok w zakładzie karnym. Dwa lata temu wyszedł z więzienia i poznał Monikę G.

Nie wiadomo, kiedy mężczyzna odebrał sobie życie, wyjaśnić ma to sekcja zwłok. Według wstępnych ustaleń, mogło się to stać jeszcze przed świętami. Sławomir B. nie zostawił listu pożegnalnego.

Więcej czytaj w poznańskiej "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • W tych więzieniach skazani za zabójstwo uczą się pierwszej pomocy Kiedyś odebrali życie, teraz uczą się je ratować. Polscy więźniowie i ich "życie po śmierci" [WIDEO]
Komentarze (40)
Poszukiwany za zasztyletowanie byłej partnerki popełnił samobójstwo
Zaloguj się
 • better.life

  Oceniono 1 raz -1

  Po cholerę takie coś pakuje się w jakiekolwiek związki? Na dziwki patola nie było stać?

 • wykidajlo2

  Oceniono 2 razy 2

  Dobry morderca to martwy morderca. Jeszcze lepszy taki, co sam się zamordował, oszczędzając innym wątpliwości i dylematów moralnych.

 • zalosny.jestes

  Oceniono 4 razy -2

  Tu wszystko poszło nie tak. Dlaczego? Bo pani chciała silnych genów dla potomstwa, zatem powinna szybciutko zajść z nim w ciążę a następnie poszukać osła z gorszymi genami, ale za to z kasą i odcinać kupony. Co zrobić? Życie.

 • karolina12805

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego nie ma fali oburzenia z powodu PRZEMOCY MĘŻCZYZN wobec kobiet?? Gdyby to był muzułmanin - cała Polska buracka zatrzęsłaby się z wściekłości na wszystkich islamistów. Dlaczego więc kiedy kolejny mężczyzna krzywdzi kobietę jest to jakoś rozmyte?

 • andrzej.odbyciak

  Oceniono 2 razy 2

  że też się chwast tydzień wcześniej nie powiesił...

 • wichura

  Oceniono 6 razy -2

  1. co sprawia, że 21-latka w ogóle wchodzi w tak bliską relację ze starszym o 13 lat rozwodnikiem-kryminalistą?
  2. brawa dla policji! Gdyby nie rodzina, to facet dyndał by sobie w piwnicy własnego bloku, a ci by go ścigali "specgrupą" i może jeszcze nakazem europejskim...

 • jjmmpp

  Oceniono 6 razy 4

  To i wcześniejsze wydarzenia, pokazuje, jak wielkim zagrożeniem dla naszych kobiet są Polacy. Ten morduje, inny obcina głowę nieznajomej, inny atakuje nożem na ulicy. Uważam, że dla bezpieczeństwa naszych kobiet, wszystkich Polaków, zwłaszcza młodych mężczyzn, należy deportować gdzieś daleko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje