Robert De Niro: Film o związku między szczepieniami i autyzmem wycofany z festiwalu Tribeca

28.03.2016 08:29
Robert De Niro

Robert De Niro (Kin Cheung (AP Photo/Kin Cheung))

1. Dokument "Szczepienia: od udawania do katastrofy" wycofany z festiwalu
2. Według autora istnieje związek między szczepieniem dzieci i ich autyzmem
3. O wycofaniu filmu poinformował Robert De Niro, twórca festiwalu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Moją intencją było to, by pokaz filmu sprowokował dyskusję na temat autyzmu, do którego ja i moja rodzina mamy bardzo osobisty stosunek - zaznaczył De Niro, który jest ojcem autystycznego dziecka.

- Teraz jednak, po przeanalizowaniu sprawy wraz z ekipą zajmującą się festiwalem Tribeca, a także z osobami reprezentującymi świat nauki, doszedłem do wniosku, że pokaz dokumentu nie przyczyniłby się w żaden sposób do rzeczowej debaty - podkreślił.

Film "Szczepienia: od udawania do katastrofy" został przygotowany przez brytyjskiego badacza, Andrew Wakefielda, którego artykuł na temat szkodliwości szczepień opublikowany w 1998 r. w piśmie medycznym "The Lancet" dał początek ruchowi antyszczepionkowemu.

Wiadomość o zamiarze pokazania jego filmu na festiwalu w Nowym Jorku wywołała bardzo krytyczne komentarze w mediach amerykańskich.

Kliknij w zdjęcie: Ekspert obala 14 znany mitów na temat szczepionekFestiwal filmowy Tribeca (The Tribeca Film Festival) jest organizowany od 2002 r. Powstał z inicjatywy Jane Rosenthal, Roberta De Niro oraz Craiga Hatkoffa, którym zależało na wzbogaceniu oferty kulturalnej na dolnym Manhattanie w rejonie tzw. TriBeCa, czyli w Triangle Below Canal Street.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (224)
Robert De Niro: Film o związku między szczepieniami i autyzmem wycofany z festiwalu Tribeca
Zaloguj się
 • aniamisialska

  0

  Film jest taki a nie inny, bo jego autorem jest Andrew Wakefield, któy kilkanaście lat temu próbował udowodnić związek między szczepionką MMR a autyzmem. A przecież dzieci nieszczepione też mają autyzm, a szczepienie może być jedynie takim wyzwalaczem tej choroby.

 • zakielek

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekaw jest kto z dorosłych dałby sobie wstrzyknąć taką dawkę chemii jakie dostaje noworodek zaraz po urodzeniu. Polska jest jednym z nielicznych krajów europy który szczepi dzieci w pierwszej dobie po urodzeniu. Jest duże grono lekarzy którzy sprzeciwiają się takim praktykom. Tuszuje się odczyny poszczepienne, nie rejestrując ich.

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz -1

  To ciekawe,że w jednym zdaniu ludzie mogą wychwalać szczepionki a zaraz potem ganić homeopatię...Kto wam wmówił ze jedno działa a drugie nie?
  Które z was sprawdziło jaka jest prawda? I najważniejsze pytanie: Od kiedy medycyna naturalna uznawana jest za "alternatywną"?

 • kowal1234567

  Oceniono 3 razy -1

  Czytając wszytkie te wpisy, można zaobserwować pewną tendencję, a mianowicie zwolennicy szczepionek w sposób niegrzeczny, chamski a czasami wręcz wybitnie obraźliwy wypowiadają się o przeciwnikach szczepień. Pomińmy kwestię kto ma rację, i skupmy się na zdobywaniu informacji. Zwolennicy szczepionek traktują szczepienia jako prawdę absolutną, porównując przeciwników np do ludzi wierzących w to że ziemia jest płaska :-) Natomiast chciałbym przypomniec że kiedyś prawdą absolutną była teoria o tym że ziemia jest płaska, i ludzi którzy twierdzili inaczej paliło się na stosach :-) Zupełnie nie rozumiem tez argumentu jakoby dzieci nie szczepione miały zarazić te zaszczepione, bo przecież po to się je szczepi żeby się nie zaraziły ? Kolejną kwestią wartą analizy jest fakt że każde lekarstwo może wywoływać skutki uboczne( czytamy o tym na ulotkach każdych lekarstw). Okazuję się że zwolennicy szczepionek wykluczają jakiekolwiek skutki uboczne bo kierują się prawdą absolutna? Nie jestem przeciwnikiem szczepionek co do zasady, natomiast zastanawia mnie to że niektóre szczepionki wycofuję się na świecie w bardziej cywilizowanych krajach, a u nas pompuje je w noworodki... Dlaczego mamy największy kalendarz szczepień w europie ? Jesteśmy najmądrzejszym narodem ? Czy ktokolwiek tłumaczy jakie są korzyści płynące z konkretnego szczepienia, a jakie są jego negatywne strony, żeby każdy rodzic miał możliwość podjęcia decyzji opartej na wynikach badań ? Zresztą takich pytań można byłoby zadać mnóstwo. Ja swoje dziecko szczepie wybiorczo , pomijając kalendarz szczepień ( notabene jak uczy nas życiowe doświadczenie połączenie pewnych produktów żywieniowych może skończyć się rozwolnieniem, natomiast choć nikt nie zbadał korelacji poszczególnych szczepionek do siebie nawzajem, przyjął prawdę absolutna że sraczki nie będzie), konsultując się z wieloma lekarzami i próbując na własną rękę ustalać której szczepionki podanie jest pod względem rachunku prawdopodobieństwa bardziej korzystne od jej nie podania. Państwu zaś życzę aby nie palić od razu na stosie innych osób które mają odmienne poglądy od naszych, bo kiedyś może się okaże że jednak się kręci...

 • tece92a

  Oceniono 2 razy 0

  Polaku - zaszczep swojego psa przeciw wściekliźnie,możesz go zarazić.

 • tece92a

  Oceniono 2 razy -2

  Rodziców szczepić przeciw glutenowi i żywności GMO,taka szczepionka również uodpornia na promieniowanie.

 • Oceniono 7 razy 1

  Wszyscy, którzy tak agresywnie i w sposób pełen nienawiści odnoszą się do osób szukających prawdy, broniących wolności słowa, dążącyh do otwartej dyskusji, do ujawnienia fałszerstw szczepionkowych i w ogóle bezdusznego biznesu farmaceutycznego, to zwykli niewolnicy jedynej prawdy, podawanej do wierzenia przez media takie, jak gazeta.pl. Wasza napastliwość jest szokująca. Wasza ignorancja jest powalająca.

 • ugrydul

  Oceniono 8 razy 4

  Szczepionki powodują autyzm a onanizm wyrastanie włosów na dłoniach

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 4 razy 2

  widzę że zaczyna się najazd wszystkowiedzacych ponawiam przypomnienie

  wiecie kiedy Europa osuneła się w mroki sredniowiecza?

  po tym jak cywilizacje osiagnęły wysoki poziom rozwoju

  i nam grozi zawsze to samo, jesli propaganda oszołomstwa zakrzyczy wiekszość, a jest to mozliwe - znany jest mechanizm tzw. milczącej wiekszosci (lub krzykliwej mniejszości)

  nie tak dawno temu stało sie to z Niemcami i hitlerowcami

  niestety w Polsce - i to przy aktywnym wsparciu pewnej religii - zaczyna dominować własnie taki przekaz nawołujacy wprost do cofnięcia się w rozwoju, do nowego szamanskiego sredniowiecza

  dziwnym trafem to bardzo wielu młodych jest wyznawcami takich poglądów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje