Ewakuacja terminala na lotnisku w Modlinie. Policja: W tej sprawie zatrzymaliśmy 21 osób. Wszystkie były pijane

27.03.2016 22:39
Lotnisko Modlin

Lotnisko Modlin (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

1. W niedzielę ewakuowano terminal lotniska w Modlinie pod Warszawą
2. Kilka lotów zostało przekierowanych na Lotnisko Chopina w stolicy
3. Policja: W sprawie fałszywego alarmu zatrzymano aż 21 osób

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Potwierdzam ewakuację terminala pasażerskiego i rozpoczęcie procedur związanych z rozpoznaniem przyczyn alarmu - poinformowała nas o 22.30 w niedzielę rzeczniczka portu, Magdalena Bojarska.

Lotnisko o ewakuacji poinformowało też na Twitterze:Po północy okazało się jednak, że "czynności sprawdzające nie wykryły żadnego zagrożenia dla pasażerów" i lotnisko wróciło do normalnego funkcjonowania.

Jak podała rzeczniczka lotniska, w związku z ewakuacją z Modlina do Warszawy przekierowano loty z Dublina, Gdańska, Shannon i Bergamo.

21 zatrzymany za głupi żart

Jak początkowo przypuszczano, prawdopodobnie to pozostawiony bagaż był przyczyną zarządzenia ewakuacji portu lotniczego.

Jednak jak poinformował Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, w niedzielę ok. godz. 21 Straż Graniczna odebrała telefon o bombie na modlińskim lotnisku.

- Sprawa została potraktowana bardzo poważnie. Ewakuowano ok. 800 osób - nie tylko z terminala, także z samolotów. Sprawdziliśmy lotnisko, nie znaleźliśmy ładunku wybuchowego - dodał.

Funkcjonariusze ustalili numer telefonu, z którego dzwoniono z informacją o bombie. - Na miejscu trwała impreza. Uczestniczyło w niej 21 osób. Wszystkie były pijane. Nikt nie chciał przyznać się do tego, że dzwonił z informacją o ładunku wybuchowym - powiedział policjant.

Jak dodał, wobec tego prokurator zdecydował o zatrzymaniu wszystkich. - Kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego sprawcy grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Do tego dochodzą jeszcze koszty m.in. zaangażowania służb, przekierowania lotów - dodał Marciniak.

Zapowiadają pozew

- Po wskazaniu autora fałszywego alarmu skierujemy do sądu pozew ws. odszkodowania. Nie ma zgody na tak bezmyślne zachowania. Konsekwencje muszą być wyciągnięte - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Magdalena Bojarska, rzeczniczka lotniska w Modlinie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (198)
Ewakuacja terminala na lotnisku w Modlinie. Policja: W tej sprawie zatrzymaliśmy 21 osób. Wszystkie były pijane
Zaloguj się
 • tece92a

  0

  Odstąpić od oskarżenia,chcieli telefonować do Radia Maryja.

 • bcde

  Oceniono 5 razy -1

  Od chwili zatrzymania do teraz brak jest jakiegokolwiek dowodu, który uprawdopodobniałby możliwość popełnienia czynu przez przynajmniej 20 osób (zakładając, że dzwoniono z telefonu jednej z 21 osób). Zatrzymanie przynajmniej 20 osób jest więc oczywiście bezpodstawne, a prokurator przekroczył swoje uprawnienia, za co powinien mieć sprawę karną i wylecieć z zawodu. Trochę władzy i już prokuratorowi odbiła szajba. Szeryf się znalazł. Za niesłuszne zatrzymanie niestety zapłacą zatrzymanym podatnicy.

 • login-xyz

  Oceniono 4 razy 4

  Coz powiedziec, polski stan umyslu.. Zaloze sie, ze to sa wlasnie wyborcy PiSu. Glosowali po trzezwemu a teraz sie upili..

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy 0

  Czemu GW zablokowała komentarze na temat antysemickich napisów wykonanych przez lewacką dzicz oraz kolejnych zamachów i morderstw w wykonaniu wyznawców proroka pedofila?

 • stefan99999

  Oceniono 3 razy 1

  Droga to była impreza, oj droga!

 • albwu

  Oceniono 3 razy 1

  Dotychczas było wiele takich alarmow. Sprawców łatwo złapać. Ale czy słyszeliście aby kogokolwiek skazano ? Najczęściej mają dobrych obrońców, którzy pytają: "czy komukolwiek cokolwiek stało się ?". Definicja terrorysty jest taka, że jest się nim DOPIERO PO zdetonowaniu ładunku wybuchowego. Przed wybuchem nie można nikogo skazać.

 • jnd

  Oceniono 3 razy 3

  zart glupi a komentarze jeszcze glupsze

 • lehoo

  Oceniono 4 razy 4

  Pocałuj się Ziobru w dupu. A potym znajdź wśród pijanych debili tygo właściwygo.

 • mikejar

  Oceniono 7 razy 1

  Jak DEBILE zaplaca po kilka tysiecy, to ZARTOW im sie odechce.

  Kara musi byc dluga I uciazwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje