Ewakuacja terminala na lotnisku w Modlinie. Policja: W tej sprawie zatrzymaliśmy 21 osób. Wszystkie były pijane

27.03.2016 22:39
Lotnisko Modlin

Lotnisko Modlin (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

1. W niedzielę ewakuowano terminal lotniska w Modlinie pod Warszawą
2. Kilka lotów zostało przekierowanych na Lotnisko Chopina w stolicy
3. Policja: W sprawie fałszywego alarmu zatrzymano aż 21 osób

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Potwierdzam ewakuację terminala pasażerskiego i rozpoczęcie procedur związanych z rozpoznaniem przyczyn alarmu - poinformowała nas o 22.30 w niedzielę rzeczniczka portu, Magdalena Bojarska.

Lotnisko o ewakuacji poinformowało też na Twitterze:Po północy okazało się jednak, że "czynności sprawdzające nie wykryły żadnego zagrożenia dla pasażerów" i lotnisko wróciło do normalnego funkcjonowania.

Jak podała rzeczniczka lotniska, w związku z ewakuacją z Modlina do Warszawy przekierowano loty z Dublina, Gdańska, Shannon i Bergamo.

21 zatrzymany za głupi żart

Jak początkowo przypuszczano, prawdopodobnie to pozostawiony bagaż był przyczyną zarządzenia ewakuacji portu lotniczego.

Jednak jak poinformował Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, w niedzielę ok. godz. 21 Straż Graniczna odebrała telefon o bombie na modlińskim lotnisku.

- Sprawa została potraktowana bardzo poważnie. Ewakuowano ok. 800 osób - nie tylko z terminala, także z samolotów. Sprawdziliśmy lotnisko, nie znaleźliśmy ładunku wybuchowego - dodał.

Funkcjonariusze ustalili numer telefonu, z którego dzwoniono z informacją o bombie. - Na miejscu trwała impreza. Uczestniczyło w niej 21 osób. Wszystkie były pijane. Nikt nie chciał przyznać się do tego, że dzwonił z informacją o ładunku wybuchowym - powiedział policjant.

Jak dodał, wobec tego prokurator zdecydował o zatrzymaniu wszystkich. - Kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego sprawcy grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Do tego dochodzą jeszcze koszty m.in. zaangażowania służb, przekierowania lotów - dodał Marciniak.

Zapowiadają pozew

- Po wskazaniu autora fałszywego alarmu skierujemy do sądu pozew ws. odszkodowania. Nie ma zgody na tak bezmyślne zachowania. Konsekwencje muszą być wyciągnięte - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Magdalena Bojarska, rzeczniczka lotniska w Modlinie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (198)
Zaloguj się
 • raddy

  Oceniono 74 razy 38

  Skąd to przeświadczenie, że za ewakuacją stoją dżihadyści?! Polska to taki kraj, do którego nawet zamachowcy nie chcą przyjeżdżać...

 • distepfano

  Oceniono 51 razy 29

  A ja się tylko zapytam.
  Czy Macierewicz w Modlinie przeprowadzał eksperyment ?

 • rozterka47

  Oceniono 44 razy 28

  Od lat w Polsce są ewakuacje w sądach , prokuraturach , a czasem nawet szkołach i szpitalach kiedy nikt jeszcze o żadnych uchodźcach nie słyszal , weżcie się prawaki puknijcie w głowę z tą histerią

 • 3miastoorg

  Oceniono 35 razy 25

  W końcu mamy swoich terrorystów!

  Czemu nie podano narodowości zatrzymanych? Koloru skóry i wyznania? Czy zlecono już badania genetyczne?

 • liuk

  Oceniono 28 razy 18

  Łooo Dżizasie... 3 samoloty przekierowane, jak Okęcie to ogarnie... hardcore jakiś. Wiedziałem, że na Modlinie dzieje się, ale że aż tak... dobrze że lotniska w Radomiu w tym samym czasie nie zamknęli, bo nie wiem gdzie by te samoloty przekierowali wszystkie :D

 • Mirek Goldberg

  Oceniono 19 razy 17

  Jeżeli jest nagranie rozmowy (a napewno jest), to policja z łatwością ustali kto z 21 baranów zadowcipkował sobie. Mam nadzieję, że koleś jest przy kasie, bo rachunek go zatka.

 • jdkonrad

  Oceniono 34 razy 12

  służby błyszczyka działają... na razie panika i bajzel...
  ktoś zostawił walizkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje