Wymyśliła "Rower Błażeja" i prowadziła"Luz". #Dobrazmiana w TVP dotyka nawet ludzi w wieku ochronnym

Anna Mentlewicz prowadziła m.in. program ''Luz''

Anna Mentlewicz prowadziła m.in. program ''Luz'' (Fot. za YouTube)

- Usłyszałam, że jedyne miejsce na jakie zasługuję po 33 latach pracy w TVP to redakcja rolna - napisała w gorzkim liście do Towarzystwa Dziennikarskiego Anna Mentlewicz. Pokolenie dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków dorastało oglądając jej programy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Choć możecie nie kojarzyć nazwiska Anny Mentlewicz, to na pewno pamiętacie programy jak "Rower Błażeja" czy "Luz". Mentlewicz z TVP jest związana od ponad 30 lat - współtworzyła lub wydawała programy takie jak "Sprawa dla reportera", "Świat się kręci" czy wspomniany już kultowy "Luz". Na przełomie lat 80. i 90. był to jeden z programów adresowanych do młodzieży poruszający ważne dla nich problemy mniej napuszonym językiem.

Do niedawna Mentlewicz pełniła funkcję wiceszefa redakcji audycji społeczno-publicystycznych. Do niedawna, bo i ją dotknęła dobra zmiana, która polega na wymiataniu bardziej (lub mniej) znanych twarzy z TVP.

Mentlewicz napisała gorzki list do Towarzystwa Dziennikarskiego o tym, co wydarzyło się w połowie stycznia. Czytamy w nim: Dyrektor Anteny zaproponował mi odejście z firmy. Przypomniałam, że od dwóch miesięcy jestem w wieku ochronnym, więc przeniósł mnie do Redakcji Rolnej. Wielu młodych dziennikarzy pracujących w mediach to moi wychowankowie. Tworzyłam program "Rower Błażeja" i "Luz". Wymyśliłam i zrealizowałam pierwszą akcję medialną na rzecz niepełnosprawnych "Wojna z trzema schodami". Jestem scenarzystką, autorką sztuk teatralnych, które miały swoje premiery w Teatrze Polskiego Radia. A teraz usłyszałam, że jedyne miejsce, na jakie zasługuję po 33 latach pracy w TVP, to Redakcja Rolna - żali się Mentlewicz.

Anna Mentlewicz, zastępca kierownika Redakcji Audycji Społeczno-Publicystycznych TVP1, przeniesiona do Redakcji...

Opublikowany przez Towarzystwo Dziennikarskie na 23 marca 2016


Czystki w Telewizji Publicznej trwają od kilkunastu tygodni - najpierw pracę tracili znani dziennikarze, potem część wydawców i realizatorów nieobecnych na wizji. Niektórzy z nich w TVP pracowali od lat, ale nagle przestali pasować do nowej rzeczywistości.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (291)
Wymyśliła "Rower Błażeja" i prowadziła"Luz". #Dobrazmiana w TVP dotyka nawet ludzi w wieku ochronnym
Zaloguj się
 • sisi64

  0

  Gdyby prowadziła "ziarno" to na pewno miałaby zapewnioną dożywotnią posadę...

 • gryma5s

  0

  kto mieczem wojuje od miecza ginie i jeszcze przyjdzie kryska na Matyska. Nic nie trwa wiecznie. Kanały TVP1,2,3 nie istnieją w mojej przestrzeni.

 • lina555

  0

  Mnie jest po prostu wstyd za Polskę, gdy to wszystko oglądam.

 • awe26

  Oceniono 2 razy -2

  Dno dna :-( Tak się nie robi!
  Mam jednak pytanie: dlaczego Wyborcza nie opisywała podobnych przypadków w wykonaniu PO. Znam przypadek gdy osobę z kilkunastoletnim stażem w firmie X, super wykształceniem kierunkowym, awansem w firmie na przestrzeni lat od referenta do dyrektora odesłano na stanowisko, którego nie było - kierownik projektu. A wszystko po to aby zrobić miejsce dla partnerki jednego z najważniejszych polityków PO. Zdegradowana osoba przez pół roku chodziła do pracy, odbijała kartę i nie dostawała nic do pracy... Po pół roku zlikwidowano zajmowane przez nią stanowisko... Wtedy GW nie była zainteresowana tematem...
  Tymczasem takie praktyki są stosowane powszechnie, a Wyborcza opisuje je tylko w wydaniu swoich "przeciwników" politycznych. Czy to podchodzi pod tendencyjność? Nieobiektywizm? Manipulację czytelnikami? Tak się tylko zastanawiam...
  Osobiście zaś potępiam to, co zrobiono Pani Mentlewicz.

 • leessek

  Oceniono 4 razy 0

  Autor artykułu jest "agrofobem" - uważa rolnictwo, a więc i rolników za kogoś gorszego !!!!!! Wyszydza Redakcję Rolną !!!!! Pozew od rolników i redakcji rolnej jak w banku !!!!! A później 10 lat przymusowych robót w opuszczonym PGR w woj zachodniopomorskim - ku przestrodze dla innych "agrofobów"

 • marswitek

  Oceniono 3 razy 3

  Wyglada na to ze poprzednia wladza przez 8 lat nie zmienila tylu lidzi na swoich co aktualna przez 4 m-ce. Wszystkie te zmiany jasno pokazuja ze kaczyzm zaklada dyktature i izoluje kraj od calego swiata. Zatrzymajmy to natychmiast bo zaraz dolaczymy do Bialorusi czy Korei Pn. bez szans na jakakolwiek zmiane. Polsko opamietaj sie.

 • borsuk07

  Oceniono 4 razy -4

  teraz w Polsce zwalniają z pracy i przyjmują do pracy codziennie tysiące ludzi i co ? to takie ważne że " kogoś przenieśli
  na inne stanowisko za to same wynagrodzenie ?

 • antygazeta.pl

  Oceniono 4 razy -2

  niech zmieni zawód,miejsce zamieszkania, płeć. Przecież lewacka szmatogazeta pompuje to w Polaków od lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje