Czyżby Szydło nie posłuchała apelu Kaczyńskiego? Składa życzenia i nagle: "Nie traćmy wiary, że..."

26.03.2016 09:37
1. Beata Szydło: "To święto zwycięstwa dobra nad złem, triumfu miłości"
2. Premier w swoich życzeniach nawiązała do politycznych celów PiS
3. Wczoraj za "polityczne podteksty" opozycję krytykowały "Wiadomości"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezes PiS kilka dni temu w czasie krótkiego wystąpienia zaapelował do przedstawicieli wszystkich ugrupowań o zaniechanie politycznych sporów i zachowanie spokoju, "przynajmniej do końca wizyty Ojca Świętego w Polsce".

Jak do tej prośby odnieśli się politycy opozycji, sprawdzili dziennikarze "Wiadomości". "Naturalnie z relacji programu informacyjnego TVP wynika, że opozycja zignorowała gołąbka pokoju wysłanego przez Kaczyńskiego" - pisaliśmy wczoraj.

W głównym wydaniu "Wiadomości" usłyszeliśmy m.in., że - mimo apelu Kaczyńskiego - PO "wyemitowała spot o wyraźnym politycznym podtekście", a Ryszard Petru "chce spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości".

Jednocześnie reporter Klaudiusz Pobudzin zwrócił uwagę, że "PiS w dalszym ciągu ma nadzieję na zawieszenie politycznych sporów, tym bardziej w czasie świąt wielkanocnych".

Jak się jednak okazuje, nie tylko opozycja zignorowała nawoływanie Kaczyńskiego. "Polityczny podtekst" w specjalne nagranie z życzeniami wielkanocnymi postanowiła wpleść również Beata Szydło.

- Przed nami wyjątkowy czas świąt Wielkiej Nocy. To święto zwycięstwa dobra nad złem, triumfu miłości - rozpoczyna Szydło. Dalej premier życzy Polakom, "by zmartwychwstały Chrystus dał siłę do pokonania wszystkich trudności i przeszkód".

A na koniec dodaje: - Nie traćmy nadziei. Nie traćmy wiary, że możemy Polskę zmienić na lepsze.

- Wszystko wskazuje na to, że o świętach bez polityki możemy zapomnieć - podsumował reporter we wczorajszym materiale "Wiadomości". Dokładnie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (288)
Zaloguj się
 • zoob2

  Oceniono 192 razy 174

  Broszka była. Krzywa mina była. Dzieci były. To klip kręcony w grudniu. Były dwa ujęcia: z bombkami i jajkami. Dlatego to przesłanie. Nieaktualne. No ale PiS zawsze miał problemy za nadążaniem za prezesem.

 • justas32

  Oceniono 180 razy 166

  To takie życzenia PR-owe, napisane przez specjalistę. Odnoszące się do wartości które niedawno przestały już być wartościami. Też życzę żeby Pani rząd szybko upadł ...

 • zunia10

  Oceniono 145 razy 129

  sorry, p. Kłamczucho, ale zwycięstwo dobra nad złem i triumf miłości dopiero nastąpi, oby jak najprędzej, bo dewastacja DOBRĄ ZMIANĄ przybiera przerażające rozmiary, nawet Puszcza Białowieska nie ostała się zakusom Barbarii

 • fakiba

  Oceniono 130 razy 118

  Tylko naiwni mogą wierzyć , że kaczor chce jakiegoś pokoju z opozycją , największy wichrzyciel bez wywoływania konfliktów żyć nie potrafi

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 130 razy 112

  Z okazji świat życzymy Rzadkow Pani Szydło szybkiego upadku i uczciwego rozliczenia wszystkich ktorzy wzięli udział w demolowaniu i zawłaszczaniu panstwa - wspólnego dobra wszystkich Polakow.

 • al48

  Oceniono 126 razy 110

  Polacy coraz dobitniej się przekonują , że Polskę zmieniacie na gorsze .

 • pysio62

  Oceniono 88 razy 78

  Zeby Polske zmienic na lepsze, to Polska nie moze rzadzic Kaczynski, Duda i PIS.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 78 razy 66

  Nawet Świąt nie potrafiła uszanować. Wyjatkowo paskudna jest ta dobra zmiana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje