Czyżby Szydło nie posłuchała apelu Kaczyńskiego? Składa życzenia i nagle: "Nie traćmy wiary, że..."

1. Beata Szydło: "To święto zwycięstwa dobra nad złem, triumfu miłości"
2. Premier w swoich życzeniach nawiązała do politycznych celów PiS
3. Wczoraj za "polityczne podteksty" opozycję krytykowały "Wiadomości"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezes PiS kilka dni temu w czasie krótkiego wystąpienia zaapelował do przedstawicieli wszystkich ugrupowań o zaniechanie politycznych sporów i zachowanie spokoju, "przynajmniej do końca wizyty Ojca Świętego w Polsce".

Jak do tej prośby odnieśli się politycy opozycji, sprawdzili dziennikarze "Wiadomości". "Naturalnie z relacji programu informacyjnego TVP wynika, że opozycja zignorowała gołąbka pokoju wysłanego przez Kaczyńskiego" - pisaliśmy wczoraj.

W głównym wydaniu "Wiadomości" usłyszeliśmy m.in., że - mimo apelu Kaczyńskiego - PO "wyemitowała spot o wyraźnym politycznym podtekście", a Ryszard Petru "chce spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości".

Jednocześnie reporter Klaudiusz Pobudzin zwrócił uwagę, że "PiS w dalszym ciągu ma nadzieję na zawieszenie politycznych sporów, tym bardziej w czasie świąt wielkanocnych".

Jak się jednak okazuje, nie tylko opozycja zignorowała nawoływanie Kaczyńskiego. "Polityczny podtekst" w specjalne nagranie z życzeniami wielkanocnymi postanowiła wpleść również Beata Szydło.

- Przed nami wyjątkowy czas świąt Wielkiej Nocy. To święto zwycięstwa dobra nad złem, triumfu miłości - rozpoczyna Szydło. Dalej premier życzy Polakom, "by zmartwychwstały Chrystus dał siłę do pokonania wszystkich trudności i przeszkód".

A na koniec dodaje: - Nie traćmy nadziei. Nie traćmy wiary, że możemy Polskę zmienić na lepsze.

- Wszystko wskazuje na to, że o świętach bez polityki możemy zapomnieć - podsumował reporter we wczorajszym materiale "Wiadomości". Dokładnie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Premier Beata Szydło Szydło: "Nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali"
Komentarze (288)
Czyżby Szydło nie posłuchała apelu Kaczyńskiego? Składa życzenia i nagle: "Nie traćmy wiary, że..."
Zaloguj się
 • 7rewrer7

  Oceniono 4 razy 4

  Największa kłamca pod 2 wojny światowej

 • mm0427

  Oceniono 4 razy 4

  Oni naprawdę mówili o Gołąbku Pokoju? :)
  Pamiętam ten nieodłączny element świąt narodowych w PRL ;)
  Świetne dziennikarstwo - wciąż pielęgnują nowomowę komunistyczną bezrefleksyjnie używając słowa. " sztandarowy" :)
  Teraz doszly gołąbki :)
  Moze górnicy wrócą do czerwonego sztandaru ludzi pracy??? :)

 • junkamm

  Oceniono 6 razy 6

  wotum nieufonosci dla tego rządu i rządamy powrotu platformy obywatelskiej za emerytów chorych za tą 2 złotową waloryzacjie bandytów a szydło szybko postawic przed trybunałem i do wiezienia . tego oczekuje naród .i nie naród sobie życzy jakis pomników kaczynskiego bo po zmianie władzy zostanie wywieziony na smietnik

 • junkamm

  Oceniono 5 razy 5

  nie łudżcie sie narodzie jest tak samo nawiedzona jak kaczor . oczywiscie udających katolików . oni mają plan . dyktatura zniewolenie mediów łamanie konstytucji i wywołanie chaosu w uni europejskiej bo to tacy ludzie poprostu wywołają wojne i to jest pewne a sami uciekną .zostawią naród na pastwe losu .nigdy choc wierzyłem dudzie i szydło bo kaczorowi nigdy dzis żałuje . to podstep jaki robią od 15 lat . zagłodzic np emerytów jaki dla nich problem . to nie chrzecijanie to przebierancy i niech sobie w d. schowają ich zyczenia wielkanocne . ale wiemy jedno emeryci rencisci i naród pogrąży ich i odejdą bo bedą musieli odac władze zapraszamy do najbliszego marszu kodu szczególnie emerytów chorych i naród nie dający sie dyktaturze zniewolenia i broniącego konstytucji . a bedzie tym raze w marszu ok 5000000 tys ludzi . szydło schowaj sobie te życzenia dla syneczka co wysłałas go do zakonu a sama przygotuj sie na trybunał stanu .tak ludzie mówią na polskich ulicach . a sondaże prawa i sprawiedliwosci lecą na morde . juz niedługo naród odetchnie gdzie dzis ci bandyci odejdą .

 • Stella Nazieblo

  Oceniono 6 razy 6

  Moze do tej kobiety zaczyna docierac prawda, ze kiedys my, lud Polski wsadzimy ja do wiezienia za zdrade i psucie naszego panstwa, z Duda razem. OBAMA nigdy go nie przyjmie bo to tylko jest fircyk w zalotach. Niepowazny, infantylny osobnik z pretensjami bez pokrycia w naturze.

 • junkamm

  Oceniono 6 razy 6

  ja osobiscie nie przyjmuje żadnych życzen świątecznych od prezydenta dudy i premier szydło z powodu kłamstw i łamanie prawa w polsce . dyktatury i zniewolenia mediów . i ogromnych kłamstw wyborczych wsprawie waloryzacji emerytur i ren i oszukania wybranych dzieci . sytuacjia w polsce za rządów prawa i sprawiedliwosci przypomina sytuacjie białoruską . wprowadzono dyktature a łamanie konstytucji weszło im w krew . nie mogę sie pogodzic z tą sytuacjią . jestem rozczarowany tą władzą choc i bardzo przepraszam naród że na nich głosowałem . jak nigdy chiałbym powrotu jednaj platformy obywatelskiej. oni nie oszukali emerytów chocby tylko w tym .. ale wiem napewno prawo i sprawiedliwosc w sondażach spada i to juz jest ich początek konca . i to mnie cieszy . żyje nadzieją na rychłą ich kleskie . boje sie ich rozpetają piekło w polsce to pewne . jeszcze tak nigdy sie nie bałem . unia odwróci sie od nas a może nawet cały świat .... pytanie ....czy my naród chcemy tego ? zastanómy sie po mału bez pospiechu?

 • mrjarwit

  Oceniono 5 razy 5

  Nie dajcie się nabierać ! To następny scenariusz Kaczora który chce pokazać że rząd "myśli samodzielnie" Ten cwaniak nie odpuści aż zostanie wywieziony na taczkach!!!

 • kluska11

  Oceniono 7 razy 7

  Kobieto, w piekle się będziesz smażyć!
  I życzenia żadne ci nie pomogą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje