"Wiadomości" sprawdzają, czy opozycja posłuchała apelu Kaczyńskiego. "Desperacja tego towarzystwa..."

25.03.2016 20:56

"Wiadomości' TVP (TVP)

1. W "Wiadomościach" materiał dotyczący "apelu o spokój" Kaczyńskiego
2. Reporter sprawdził, czy opozycja zastosowała się do apelu
3. Jego zdaniem opozycja nie chce dialogu z PiS

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wiadomości" postanowiły rozliczyć opozycję z jej zachowania po apelu Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zaapelował bowiem o spokój "przynajmniej do końca wizyty papieża". - Nie prowadźmy ostrych walk politycznych, nie wynośmy też sporów na zewnątrz - mówił.

Naturalnie z relacji "Wiadomości" wynika, że opozycja zignorowała gołąbka pokoju wysłanego przez Kaczyńskiego.

"PiS w dalszym ciągu ma nadzieję..."

Reporter Klaudiusz Pobudzin podał, że - mimo apelu - PO "wyemitowała spot o wyraźnie politycznym podtekście", a Ryszard Petru "chce spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości".

Jednocześnie zwrócił uwagę, że "PiS w dalszym ciągu ma nadzieję na zawieszenie politycznych sporów, tym bardziej w czasie świąt wielkanocnych". - Ten czas może skłoni liderów opozycji do przemyślenia dotychczasowej strategii - skomentował senator PiS Jan Maria Jackowski.

"Dialog może być trudny"

- Niektóre wypowiedzi polityków opozycji wskazują, że dialog może być trudny - ubolewał reporter "Wiadomości".

Pobudzin powtórzył, że apel Kaczyńskiego miał doprowadzić do uspokojenia nastrojów politycznych i ponownie zwrócił się w stronę opozycji, tym razem w osobie Stefana Niesiołowskiego, który "tuż po apelu" miał opublikować nagranie atakujące PiS.

"Desperacja tego towarzystwa"

Pobudzin odnotował również, że na warszawskich ulicach nie zabraknie Komitetu Obrony Demokracji. "Zapraszamy Warszawiacy. Żur KOD daje dziś na tacy! Bierzcie i jedzcie! Chleba się dokroi" - odczytano hasło, którym KOD zaprasza na protest trwający pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Ten oburzający "Wiadomości" slogan skomentował Marcin Wikło z tygodnika "wSieci".

- To, że KOD nie odpuszcza nawet w takim momencie jak święta Wielkiej Nocy, to znaczy, że tam nie ma miejsca na porozumienie, nie ma miejsca na rozmowę i kompromis. To świadczy o pewnej desperacji tego towarzystwa, ale bardziej o politycznej zajadłości - stwierdził.

- Wszystko wskazuje na to, że o świętach bez polityki możemy zapomnieć - podsumował reporter.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (461)
Zaloguj się
 • zoob2

  Oceniono 257 razy 231

  Opozycja nie pójdzie na ten kit. PiS nie ma wyjścia. Musi zastąpić obecną opozycję opozycją własną. Wydać ustawę stwierdzajacą że opozycję powołuje parlament a zaprzysiega Maliniak. Ustawę wydrukować a obecne głosy PO, N i PSL uznać za opinie towarzystwa gawędzącego przy cisteczku i espresso. I wtedy będzie po pislamsku.

 • zoob2

  Oceniono 198 razy 178

  Gazeto. Nie wiem jak i nie wiem z jakiego klucza ktoś z redakcji musi oglądać Wiadomosci. Potem pisze te relacje. Pomyślcie o jakimś dodatku szkodliwym dla takiego dyżurnego. Przecież 30 minut z sieczką TVPis to tak jak by poddać kogoś lobotomi widłami.

 • jdkonrad

  Oceniono 175 razy 159

  ten ziemiec to szmaci się coraz bardziej... naprawdę nikt nie będzie chciał więcej jego gęby widzieć gdy kiedyś sytuacja w kraju wróci do normalności

 • yosemitesam

  Oceniono 125 razy 113

  A kto tu mówi o konieczności dialogu? W zupełności wystarczyłoby, gdyby władza szanowała podstawowe zasady demokracji, nie deptała TK, nie upolityczniała wszystkiego jak leci od sądów począwszy a na stadninach koni skończywszy, nie próbowała na wszystkie sposoby inwigilować swoich obywateli, nie dzieliła ich na lepszy i gorszy sort. Czy to naprawdę takie trudne wymagania?

 • pe1

  Oceniono 108 razy 106

  Oczywiście, że opozycja nie chce dialogu z PIS. Stara zasada mówi, że z terrorystami się nie negocjuje.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 112 razy 96

  Ja tam myślę, że głównym wydaniu Wiadomości Prezesa Kurskiego orędzie powinien wreszcie wygłosić Pan Zbyszek zaczynając od słów: 'Rodacy, nadeszła godzina próby...'.

 • grze3

  Oceniono 85 razy 77

  Jak tam "marsz miliona" podobno odwołany? Nie dało się zebrać nawet 100tyś???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje