"Wiadomości" sprawdzają, czy opozycja posłuchała apelu Kaczyńskiego. "Desperacja tego towarzystwa..."

"Wiadomości' TVP (TVP)

1. W "Wiadomościach" materiał dotyczący "apelu o spokój" Kaczyńskiego
2. Reporter sprawdził, czy opozycja zastosowała się do apelu
3. Jego zdaniem opozycja nie chce dialogu z PiS

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wiadomości" postanowiły rozliczyć opozycję z jej zachowania po apelu Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zaapelował bowiem o spokój "przynajmniej do końca wizyty papieża". - Nie prowadźmy ostrych walk politycznych, nie wynośmy też sporów na zewnątrz - mówił.

Naturalnie z relacji "Wiadomości" wynika, że opozycja zignorowała gołąbka pokoju wysłanego przez Kaczyńskiego.

"PiS w dalszym ciągu ma nadzieję..."

Reporter Klaudiusz Pobudzin podał, że - mimo apelu - PO "wyemitowała spot o wyraźnie politycznym podtekście", a Ryszard Petru "chce spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości".

Jednocześnie zwrócił uwagę, że "PiS w dalszym ciągu ma nadzieję na zawieszenie politycznych sporów, tym bardziej w czasie świąt wielkanocnych". - Ten czas może skłoni liderów opozycji do przemyślenia dotychczasowej strategii - skomentował senator PiS Jan Maria Jackowski.

"Dialog może być trudny"

- Niektóre wypowiedzi polityków opozycji wskazują, że dialog może być trudny - ubolewał reporter "Wiadomości".

Pobudzin powtórzył, że apel Kaczyńskiego miał doprowadzić do uspokojenia nastrojów politycznych i ponownie zwrócił się w stronę opozycji, tym razem w osobie Stefana Niesiołowskiego, który "tuż po apelu" miał opublikować nagranie atakujące PiS.

"Desperacja tego towarzystwa"

Pobudzin odnotował również, że na warszawskich ulicach nie zabraknie Komitetu Obrony Demokracji. "Zapraszamy Warszawiacy. Żur KOD daje dziś na tacy! Bierzcie i jedzcie! Chleba się dokroi" - odczytano hasło, którym KOD zaprasza na protest trwający pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Ten oburzający "Wiadomości" slogan skomentował Marcin Wikło z tygodnika "wSieci".

- To, że KOD nie odpuszcza nawet w takim momencie jak święta Wielkiej Nocy, to znaczy, że tam nie ma miejsca na porozumienie, nie ma miejsca na rozmowę i kompromis. To świadczy o pewnej desperacji tego towarzystwa, ale bardziej o politycznej zajadłości - stwierdził.

- Wszystko wskazuje na to, że o świętach bez polityki możemy zapomnieć - podsumował reporter.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (461)
"Wiadomości" sprawdzają, czy opozycja posłuchała apelu Kaczyńskiego. "Desperacja tego towarzystwa..."
Zaloguj się
 • stuj_halina

  0

  jako stara i zesklerociała baba zadam pytanie: co to jest ta TVP, czy ma coś wspólnego z TV Trwam, której arcygłupie fragmenty oglądałam kiedyś u sąsiadki, i przez grzeczność nie zapytałam, dlaczego ogląda tak debilny kanał na YT

  Wy Polacy nażarliście sie czegoś trującego i zmierzacie do wojny domowej. Ugasi ją Rosja na prośbę Europy. A wy jak zwykle nie będziecie mieli nic do gadania, bo z durniami sie nie rozmawia tylko strzela

  Czeka ten kraj kolejna gigantyczna fala emigracji, przede wszystkim ludzi ambitnych, wykształconych i chcących coś osiągnąć. Który to juz raz w przeciągu ostatnich 200 lat z PL uciekaja najlepsi???

 • szeryf241_0

  0

  ziemiec i kaczyński to skundleni pisobolszewiccy" katolicy" tak jak trlikowscy mądrzejsi od papierza .wy pseudo katolicy jedno z pierwszych przykazanie mówi NIE KŁAM.
  Niech was BÓG wynagrodzi za wasze świadectwa jeśli nie grzeszycie nie macie sie czego bać.

 • mrjarwit

  0

  Kaczorek doskonale wie co trzeba zrobić żeby zażegnać wywołany przez siebie spór! Jego pociągnięcia (spotkanie z opozycją) były potrzebne do poprawienia jego sytuacji przed wizytą przedstawicieli UE w Polsce gdzie trzeba się tłumaczyć z powstałej sytuacji! Zdaje się że Petru dał się na to nabrać! Gadanie o wizycie papieża jest następną przykrywką którą w uzgodnieniu z KK chce wykorzystać! Przecież domeną KK jest nie mieszanie się do polityki? Więc o co chodzi? Na wizytę papieża czeka mniej niż połowa Polaków a na przywrócenie porządku czeka znacznie więcej!!!

 • grzesio-0

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczor jest tak fałszywy że już tylko pisiory mu wierzą. Dlatego też nikt normalny nie wierzy w jego zapewnienia o "spokój" - to tylko mydlenie oczy przed światową publicznością - wizerunek Polski pod rządami tych oszołomów leci na łeb na szyję (niestety - dla nas - prawdziwych POLAKÓW)

 • kluska11

  Oceniono 3 razy 3

  A co sobie kaczor wyobrażał jak wypierdział co wypierdział?
  Oczadział koleś do reszty!
  Żadnych układów i ustępstw - piżdziory już mają gacie pełne strachu!

 • andrew1507

  Oceniono 4 razy 4

  No tak ale czy jest jeszcze ktoś ogląda bolszewicko-faszystowską TVPiS.

 • andrew1507

  Oceniono 4 razy 4

  Faszystowskie wiadomości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje