Dżihadyści grożą kolejnymi zamachami: "To, co nadchodzi, będzie jeszcze gorsze"

23.03.2016 06:26
Flaga tzw. Państwa Islamskiego na tle belgijskiej flagi

Flaga tzw. Państwa Islamskiego na tle belgijskiej flagi (DADO RUVIC / REUTERS / REUTERS)

1. Tzw. Państwo Islamskie w oświadczeniu zagroziło kolejnymi atakami
2. Dżihadyści przyznali się też do przeprowadzenia zamachów w Brukseli
3. To kolejne groźby terrorystów pod adresem świata zachodniego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Organizacja terrorystyczna zapowiedziała w komunikacie, że "to, co nadchodzi, będzie jeszcze gorsze" - podała agencja AP.

Zaktualizowane oświadczenie organizacji upublicznił portal SITE monitorujący strony internetowe dżihadystów.

We wcześniejszym wtorkowym komunikacie IS obiecało "sojuszowi krzyżowców wymierzonemu w Państwo Islamskie, że nadejdą dla nich mroczne dni, będące karą za agresję przeciwko Państwu Islamskiemu".

W nowszej wersji oświadczenia, wydanego po arabsku i francusku, IS zamieściło także zdjęcia rzekomo ukazujące bojowników organizacji w Syrii, którzy w ramach świętowania ataków w przeprowadzonych w belgijskiej stolicy rozdawali dzieciom cukierki - pisze Associated Press, powołując się na SITE.

W dwóch zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęło ponad 30 ludzi i ponad 200 zostało rannych. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji europejskich.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (392)
Zaloguj się
 • zocha688

  Oceniono 92 razy 64

  Zamknac granice i zakazac Islamu w Europie,tych ktorzy nie chca sie dostosowac-wyrzucic

 • imw

  Oceniono 94 razy 54

  Rafał A. Ziemkiewicz : Europa odpowie z całą bezwględnością. Użyjemy hasztagów, lajków, łańcuchów serc, manif, apeli intelektualistów, wszystkich dostępnych broni!

 • t_78

  Oceniono 68 razy 48

  Obawiam się że Europa jest już stracona...
  Ta kobitka z Komisji europejskiej pięknie płakała przed kamerami... Lepiej jednak chyba byłoby aby mocno uderzyła ręką w stół a najlepiej muzułmanina w łeb...

 • panzerfaust39

  Oceniono 57 razy 39

  Natychmiast odebrać obywatelstwo i deportować wszystkich muzułmanów którzy mieli jakikolwiek związek z terrorystami! Ktoś odebrał telefon wysłał list wynajął mieszkanie lub pożyczył samochód automatycznie kwalifikuje się do deportacji Rodziny zamachowców pozbawić obywatelstwa paszportu jeżeli takowe posiadają i deportować majątki konfiskować domy zburzyć Zmusić muzułmanów do tego aby sami wskazywali terrorystów bo jeżeli tego nie zrobią to za łeb i na pustynie Oni muszą się zacząć bać !!!

 • 31.februarius

  Oceniono 48 razy 30

  "1. Tzw. Państwo Islamskie w oświadczeniu zagroziło kolejnymi atakami
  2. Dżihadyści przyznali się też do przeprowadzenia zamachów w Brukseli
  3. To kolejne groźby terrorystów pod adresem świata zachodniego"

  Ja się tam nie boję, bo wczoraj wszyscy "przywódcy wolnego świata"oświadczyli po raz kolejny, że Zachód nie da się zastraszyć i złamać, bo będzie nadal solidarny, a nasze wartości są uniwersalne, więc ostatecznie zwyciężą!
  Oprócz tego, najsłynniejsze budowle świata są gotowe do podświetlenia we wszystkich kombinacjach kolorów tęczy, i co nam zrobicie!?!

 • fichtel1

  Oceniono 35 razy 25

  Deportacja rodzin zamachowcow. Nawet daleko spokrewnionych. I temat załatwiony.

 • karasek432

  Oceniono 41 razy 21

  A następne pontony z islamską dziczą dalej płyną do EUROPY a Makrela robi listę jak ich rozdzielić.

 • atmt

  Oceniono 29 razy 19

  Spokojnie. Przecież takie zamachy to nic nowego jak powiedziała pani Pitera. Należy zorganizować marsz solidarności ze społecznościami muzułmańskimi, przeciwko karabinom i bombom ruszyć z kwiatami i podświetlić budynki kolorami flagi belgijskiej. I oczywiście przyjąć jeszcze więcej islamskich najeźdźców bez paszportu bo Europa nie da się zastraszyć, a nasze "wartości" pozostaną nieugięte! A muslimy się śmieją i szykują kolejne bombki. A tak na poważnie wszyscy muzułmanie w Europie powinni zostać natychmiast zewidencjonowani i dogłębnie sprawdzeni. Kto się nie stawi - zostaje wydalony z całą rodziną. Nie przyjmować nowych, imigranci bez dokumentów wracają tam skąd przybyli. Każdy kto pobiera zasiłek, nie pracuje zostaje wydalony z całą rodziną. Każdy kto w jakikolwiek sposób może być podejrzany o współpracę z jakąkolwiek organizacją islamską - wydalony. Meczety - pozamykane, islam - zdelegalizowany. Zero ustępstw, całkowite podporządkowanie się naszej kulturze tych, którzy zostaną. Każde roszczenie tego typu karane wydaleniem z UE. Koniec z tolerancją, przywilejami, rozmnażaniem się bez kontroli. Na granicach strzelać do tych, którzy siłą chcą się przedostać na teren UE. Zatapiać wszelkie pontony, stateczki, które nie chcą zawrócić tam skąd przypłynęły. W końcu musimy zrozumieć, że to jest wojna i nie można oburzeniem walczyć z najeźdźcą!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje