MSWiA tłumaczy, jak zachować się w razie zamachu. Ale co tam robi to zdjęcie? Ręce opadają...

1. ?Terroryzm - co robić w sytuacji zagrożenia? - pisze na swojej stronie MSWiA
2. Instrukcja opatrzona jest zaskakująco dobranym zdjęciem
3. Temat bezpieczeństwa firm zilustrowano zdjęciem ataku na WTC

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Choć w kilku krajach Europy w związku z atakami w Brukseli podniesiono poziom gotowości służb, po spotkaniu z szefami służb prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie ma sygnałów, abyśmy na terenie Polski mieli jakiekolwiek zagrożenie i nie ma powodu, żeby podwyższać stopień zagrożenia terrorystycznego.

My tymczasem przyjrzeliśmy się, jakie informacje na temat zagrożeń terrorystycznych znaleźć można na stronach MSWiA. Dostępny jest tam specjalny poradnik poświęcony tej właśnie kwestii. Co można w nim przeczytać?

M.in. o tym, "jak postępować w sytuacji zagrożenia atakiem bombowym" lub w "przypadku otrzymania podejrzanej przesyłki". Uwagę zwraca jednak fragment o tym, "jak przygotować firmę do nagłego zdarzenia" - i nie chodzi o samą treść. Czytamy bowiem: "Środowisko biznesu jest równie narażone na akty terrorystyczne, jak pojedyncze osoby. Właściciele firm powinni planować zachowanie i procedury awaryjne na wypadek zagrożeń".

Niestety, MSWiA opatrzyło ten fragment instrukcji naprawdę zaskakującym zdjęciem - przedstawia ono wieżę WTC w dniu 11 września 2001 roku - na kilka chwil przed uderzeniem w nią samolotu pasażerskiego.Zapewne ministerialni urzędnicy mieli jak najlepsze intencje, niemniej takie zestawienie zdaje się co najmniej niestosowne...Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (192)
MSWiA tłumaczy, jak zachować się w razie zamachu. Ale co tam robi to zdjęcie? Ręce opadają...
Zaloguj się
 • zibi532

  0

  nie bójmy się niczego Antoś Maciarewicz wszystkich terrorystów sam lub wspólnie z Rydzykiem i Kaczka przegonią lub też jak w 1939 r. spieprzą do Rumunii zostawiając Polaków samych

 • nemo1946

  0

  Bezcenne porady bezcennego ministra w bezcennym rządzie....

 • jan1270

  Oceniono 1 raz 1

  Jak dojdzie do zamachów w naszym kraju to tą pisowską hołotę sie rozliczy.

 • honkers

  Oceniono 4 razy 4

  Niekompetencja, ignorancja, arogancja okraszona butą z dużą domieszką nepotyzmu oraz zwykłej ludzkiej głupoty - to rządy PiS.

 • lustrator1

  Oceniono 3 razy 3

  jesli facet mowi ze wzmocnimy patrole to tyle wie o zamachach co ja o dupie maryni.

 • osmanthus

  Oceniono 1 raz 1

  A ja mam pytanie:
  - ile razy w roku obowiazkowo cwiczycie ewakuacje firmy/szkoly/ biurowca (jesli w ogole)
  - ile razy w roku cwiczycie lockdown (jesli w ogole)

 • Oceniono 2 razy 2

  Nowa instrukcja: Owinąć się prześcieradłem i powoli, ostrożnie czołgać w kierunku najbliższego cmentarza. A swoją drogą temat o imigrantach, a komentarze nie wyłączone. Przecież to grozi rasistowskimi wpisami :)

 • norton2

  Oceniono 4 razy 4

  Trudno czuc się bezpiecznie w kraju gdy na czelu MSWiA stoi nijaki płaszczak - dyletant do n-tej potęgi i chory psychicznie antek naciora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • hen-live

  Oceniono 4 razy 4

  Trudno czuć się bezpiecznie w kraju w którym resortami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo odpowiadają dyletanci w tej dziedzinie.Minister MSWiA Błaszczak najpierw kompromituje się z powołanym komendantem policji a teraz pogubił się i nie powołuje nikogo a wszystkie jego wypowiedzi to tylko wina PO.Minister Obrony Narodowej rozwala wywiad,kontrwywiad,bredzi o jakiejś broni elektromagnetycznej,nie może uwolnić się razem z prezesem z poczuciem winy za katastrofę smoleńską.Już wszyscy sojusznicy z NATO widzą że to świr.Nie wiem czy nie lepiej i bezpieczniej było by odwołać te dwie imprezy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX