Szydło o zamachach w Brukseli: Ta tragedia pokazuje, że wszystkie wartości zaczynają obracać się w gruzy

22.03.2016 13:09
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło (twitter.com/PremierRP)

1. Premier Szydło była na posiedzeniu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
2. Po nim premier krótko odniosła się do zamachów w Brukseli
3. "Naszym obowiązkiem jest bronić Europy" - powiedziała

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Obowiązkiem wszystkich państw jest bronić swoich obywateli, ale też obowiązkiem nas wszystkich, Europejczyków, jest bronić bezpieczeństwa Europy - powiedziała premier Beata Szydło, odnosząc się do wtorkowych zamachów terrorystycznych w Brukseli.

- Ta tragedia pokazała, że żyjemy w świecie, w którym rzeczywiście wszystkie wartości, przez nas uznawane jako fundamenty budowania wspólnoty, zaczynają lec w gruzach - podkreśliła premier po posiedzeniu RCB.

Zamachy w Brukseli - sprawdź najnowsze informacje w naszej relacji na żywo>>>- Chcę wyrazić głębokie wyrazy współczucia i złożyć kondolencje Belgii, narodowi belgijskiemu; na ręce pana premiera Belgii złożyłam kondolencje - oświadczyła Szydło. - Dzisiaj chyba każdy z nas, mimo że jesteśmy tutaj w Warszawie, tutaj w Polsce, gdzie jest bezpiecznie, każdy z nas w myślach pochyla się nad swoimi bliskimi, zastanawiamy się, czy są bezpieczni - dodała.

W trzech eksplozjach zginęły 34 osoby - co wiemy o zamachach w Brukseli>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje