Jest nagranie z wieży kontrolnej na lotnisku w Brukseli. Co mówili pracownicy po wybuchu?

Zamachy w Brukseli

Zamachy w Brukseli (Fot. FRANCOIS LENOIR / REUTERS)

W sieci pojawiło się nagranie z wieży kontrolnej na lotnisku Zaventem w Brukseli, gdzie dziś rano doszło do zamachu terrorystcznego. Chwilę po wybuchu pracownicy portu nie udzielili zgody na lądowanie jednej z maszyn.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przed chwilą w holu głównym lotniska była eksplozja, dlatego nie udzielamy zgody na lądowanie żadnej maszynie - poinformowali kontrolerzy lotniska w Brukseli jednego z pilotów planujących posadzenie samolotu na płycie portu Zaventem.

Załoga samolotu informację z wieży przyjęła niezwykle spokojnie. Nie pytano ani o przyczyny eksplozji, ani o szczegóły odmowy lądowania. - Dobrze, rozumiem. Dziękuję - odpowiedział jedynie pilot.Do dwóch eksplozji na lotnisku Zaventem doszło dzisiaj około godz. 8.00 rano. W ich wyniku zginęło 14 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Jak potwierdziły władze, co najmniej jeden wybuch był wynikiem samobójczego zamachu terrorystycznego.

Władze ogłosiły czwarty, najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego. - Wprowadziliśmy dodatkowe siły wojskowe i kontrole na granicach - powiedział premier Belgii, Charles Michel. Ruch kolejowy na lotnisko Zaventem został wstrzymany, odwołano wszystkie loty.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
  • Rysunek Plantu Satyryk złożył hołd ofiarom zamachów. Ten obrazek jest już symbolem

Najnowsze informacje