Ziobro wstrzymał wykonanie kary za naruszenie nietykalności policjanta. Na proteście przeciwko rządowi

22.03.2016 07:06
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (PRZEMEK WIERZCHOWSKI)

1. Falkowskiego skazano za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta
2. W obronę mężczyzny zaangażowali się członkowie Ruchu Narodowego
3. Teraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro wstrzymał wykonanie kary

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marcin Falkowski został skazany przez sąd pierwszej instancji na pół roku pozbawienia wolności. Powód? Mężczyzna miał naruszyć nietykalność cielesną policjanta podczas antyrządowego protestu w Warszawie w czerwcu 2014 r.

W obronę Falkowskiego zaangażowało się środowisko związane z Ruchem Narodowym - jego członkowie również brali udział w manifestacji, którą policja uznała za nielegalną. Oni też zostali zatrzymani za naruszenie nietykalności policjanta.

"W związku z licznymi protestami obywateli..."

Falkowski zwrócił się o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy; teraz na przeciw jego prośbie wyszło Ministerstwo Sprawiedliwości.

"W związku z licznymi pytaniami oraz protestami obywateli dotyczącymi Marcina F. - skazanego w związku ze swoim udziałem w proteście przeciwko rządowi w kontekście tzw. afery taśmowej, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zdecydował z urzędu wstrzymać wykonanie kary pozbawienia wolności do czasu zbadania zasadności złożenia wniosku o ułaskawienie. W tym celu wystąpił do właściwego sądu o przekazanie akt sprawy" - czytamy w komunikacie.

Ruch Narodowy broni Falkowskiego

Wśród zatrzymanych podczas protestu był także Robert Winnicki. Poseł Kukiz'15 mówił w czwartek w Polskim Radiu, że jeśli Falkowski "nie zostanie ułaskawiony przez prezydenta, to 23 marca zacznie odsiadywać wyrok za polityczną manifestację".

Zadowolenie z decyzji Ziobry wyraził także Marcin Bosak z Ruchu Narodowego. - On brał udział w manifestacji, w pewnym momencie postanowili zatrzymać ją policjanci; zaczęli spychać uczestników, w pewnym momencie bić pałkami. Marcin nawet się specjalnie nie bronił, a ponoć kopał w brzuch, za co został oskarżony o naruszenie nietykalności - mówił Bosak.

Według niego, prowadzący sprawę sędzia był nieobiektywny, jak mówił, "uprzedzony" był też sąd drugiej instancji, który miał wskazywać na to, że mężczyzna był już skazany za znieważenie funkcjonariuszy w 2002 i 2008 r. Zdaniem Bosaka kara dla Falkowskiego była zbyt surowa w stosunku do zarzucanego mu czynu, a "okoliczności zdarzenia, agresywna postawa policji wobec demonstrantów i brak konfliktu z prawem od wielu lat" powinny przemawiać na jego korzyść i "skłonić sąd do zastosowania mniej uciążliwej kary".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (289)
Ziobro wstrzymał wykonanie kary za naruszenie nietykalności policjanta. Na proteście przeciwko rządowi
Zaloguj się
 • psakreda

  0

  Całuj drogi pislamie swoich bojówkarzy po tyłkach, bo tylko oni ciemni jak tabaka w rogu będzie o ciebie walczyć! Boże widzisz i nie grzmisz!

 • distepfano

  0

  Wstrzymał karę, by od razu nie stracił cnoty od tyłu.
  Ale już wkrótce będzie obrabiany dzień i noc jak męska dziwka.

 • login-xyz

  0

  Brawo kierownik NSDAP!

 • 0

  Policja, Sąd i Prokuratura to organizacje przestępcze, które w razie potrzeby kryją się wzajemnie. Tak było za PO i tak będzie za PISu. Więc jeśli chcemy komuś z nich wymieżyć sprawiedliwość musimy zrobić to sami. Koniec z immunitetem sędziów, prokuratorów i policjantów. Chociaż w tym jednym przypadku popieram Ziobrę. Ale ciekawe czy byłby tak łaskawy jeśli to byłby ktoś z np. Z KODU w czasie manifestacji w obronie konstytucji? Raczej wątpię. Wybiórczość poszanowania prawa jest w Polsce opanowana do perfekcji. Więc Polacy zbrójcie się bo sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie

 • erst14

  Oceniono 2 razy -2

  Może i bandyta, ale nasz bandyta, na naszej piersi wychowany i naszą krwią wykarmiony !!!

 • optymus58

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy w parze idzie ....prawo I sprawiedliwosc...to nigdy nie zaistnieje ani pierwsze ani drugie...

 • zbycholik

  Oceniono 1 raz 1

  Swój poznał się na swoim... Nieformalna koalicja...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje