"Rzeczpospolita": Ziobro doniósł na Budkę. O śledztwie zadecyduje podległa mu prokuratura

21.03.2016 23:40
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot . Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

1. Resort Sprawiedliwości zarzuca B. Budce działanie na szkodę państwa
2. Chodzi o rozporządzenia, które podpisał jako minister sprawiedliwości
3. Zawiadomienie o możliwym przestępstwie trafiło do Prok. Generalnej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podaje "Rzeczpospolita", kierowane przez Zbigniewa Ziobrę Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by podległa mu również Prokuratura Generalna zbadała decyzje byłego ministra sprawiedliwości, Borysa Budki. W zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa jest mowa o "działaniu na szkodę państwa".

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ustalili, że chodzi o decyzję dot. podwyżki opłat za usługi adwokatów i radców prawnych. Budkę oskarżono o celowe zaniechania podczas tworzenia rozporządzeń - ustaliła "Rz". W zawiadomieniu napisano, że zaniedbania miały doprowadzić do wydłużenia czasu rozpatrywania spraw. Dziennik przytacza też inne zarzuty: nie wyliczono skutków nowych przepisów dla budżetu państwa, nie skonsultowano sprawy z Ministerstwem Finansów, zignorowano uwagi szefowej KPRM oraz instytucji państwowych.

Borys Budka w rozmowie z "Rz" mówi o zemście politycznej. Twierdzi, że zmiana stawek była konieczna i uzasadniona, a projekt poddano konsultacjom.

Z kolei politycy PiS zwracają uwagę, że gdyby polityk nie dostał się do Sejmu, wróciłby prawdopodobnie do zawodu, a więc podwyższając opłaty, mógł działać na swoją korzyść.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (253)
Zaloguj się
 • chateau

  Oceniono 122 razy 116

  Przesadzacie.

  Zatroskany obywatel Ziobro złożył zawiadomienie, które rozpatrzy prokuratura podległa prokuratorowi generalnemu, a minister sprawiedliwości oceni, czy rozpatrzenie było rzetelne.

  Ziobro w trzech osobach, bez skojarzeń ;-)

 • signum_t

  Oceniono 110 razy 98

  Ziobro donosi sam do siebie. I jak nie nazwać tego paranoją i schizofrenią?

 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 70

  Budka na cenzurowanym bo potrafi rozwalić w drobiazgi pseudo prawnicze wywody Ziobro ,Wasserman Stawki od 13 lat za usługę prawników z urzędu zamrożone. Skarb państwa może ciut chudszy ale chyba komuś kogo nie stać na prywatnego adwokata , należy się obrona ? Więc pro społeczny PiS niech płaci za usługi dobrych adwokatów dla biedniejszych obywateli przyzwoite stawki

 • polololo.ltd

  Oceniono 76 razy 68

  z doniesie, z wyśledzi, z osądzi, z skaże - dobra zmiana, oszczędne państwo

 • ziaburek

  Oceniono 68 razy 64

  Czy ten idiota - przepraszam, nowy minister, nie rozumie prostej rzeczy - za takie decyzje jego poprzednik może odpowiadać tylko przed Trybunałem Stanu ? No niech ten Ziobro się dalej wygłupia, niech zrobi z Budki męczennika. Osioł, kompletny osioł.

 • ally300

  Oceniono 61 razy 59

  Czy Ministerstwo zwariowało? Nie mają już się czym zajmować? Przecież powinni tropić układ, o którym tyle mówi ich idol Kaczyński!
  A może nie ma układu? No jak to? Czy prezes może kłamać? LOL
  Ziobro chyba za bardzo wierzy w swoją misję. Niech się lepiej zajmie lustracją SKOKów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane