Żona Ziobry dostała posadę w spółce PZU. Nepotyzm? "Zawdzięczam to wyłącznie własnej pracy"

21.03.2016 22:54
Patrycja Kotecka

Patrycja Kotecka (Fot. Krzysztof Miller / AG)

1. Patrycja Kotecka została szefem marketingu w Link4
2. Żona Zbigniewa Ziobry na oskarżenia o nepotyzm reaguje oświadczeniem
3. Pisze w nim, że to "podważenie jej kompetencji i dyskredytacja"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Żona ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Patrycja Kotecka została dyrektorem marketingu Link4, spółki PZU.

W związku z oskarżeniami o nepotyzm, Kotecka wydała oświadczenie dla mediów. Zamieścił je serwis tvn24.pl.

Kotecka pisze w nim, że informacje na temat jej zatrudnienia "pojawiające się dotychczas w mediach, celowo pomijają jej wykształcenie i sukcesy zawodowe". Jej zdaniem, to manipulacja, "która ma na celu podważenie jej kompetencji i dyskredytację". Dalej dziennikarka wylicza m.in. ukończenie studiów Master of Business Administration w Polskiej Akademii Nauk, dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i public relations w Szkole Głównej Handlowej.

"To, co osiągnęłam w życiu zawodowym, zawdzięczam wyłącznie swojej pracy" - pisze Kotecka. "Byłam wielokrotnie wyróżniana i nagradzana" - zaznacza i wymienia tytuł Dziennikarza Roku "Życia Warszawy" i kilkukrotną nominację do nagrody "Grand Press". Chwali się też wysoką oglądalnością kierowanych przez nią programów w TVP.

"Dlatego z uwagi na doświadczenie i kwalifikacje zawodowe otrzymałam propozycję pracy w firmie Link4" - zakończyła żona Zbigniewa Ziobry.

Związana z Ziobrą Kotecka pracowała w TVP za rządów Andrzeja Urbańskiego, bliskiego współpracownika Lecha Kaczyńskiego. Szybko awansowała tam na stanowisko wicedyrektora Agencji Inofrmacji. Zwolniono ją z TVP w 2009 r., gdy p.o. prezesa był związany z LPR Piotr Farfał. Kotecka pracowała później w agencji reklamowej Apella obsługującej SKOK-i. Apella jest udziałowcem spółki Fratria wydającej tygodnik "W Sieci".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (212)
Zaloguj się
 • jake210

  Oceniono 100 razy 90

  "Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana" nie mogła znaleźć pracy w jednej z tysięcy prywatnych firm, tylko akurat w spółce podległej Skarbowi Państwa. Żałosna argumentacja. W cywilizowanych krajach jest niepisana zasada, że rodzina wysoko postawionych polityków nie pracuje w podległych władzy firmach bądź resortach. PiSdziectwo zaś uprawia czyste kumoterstwo i nepotyzm - pod płaszczykiem "dobrej zmiany".

 • rabingoldblatt

  Oceniono 66 razy 54

  Taka niezłomna dziennikarka a nie zauważyła, że ci którzy najwięcej mówią o patriotyzmie gospodarczym mają spółki w Luksemburgu?

 • karo80.0

  Oceniono 49 razy 45

  Zakłamanie i hucpa w czystej postaci... Wygląda na to, że cała kariera i "sukcesy zawodowe" pani Koteckiej to praca w TVP za poprzednich rządów ludzi z PiS w telewizji publicznej, oraz praca w przybudówce SKOK-ów (opanowanych przez ludzi PiS i robiących tam przekręty (Bierecki) za pieniądze klientów wszystkich innych banków, czyli NAS wszystkich). Inaczej mówiąc, ta pani nie splamiła się pracą na normalnym, konkurencyjnym rynku. Gratulacje dla "ciemnego ludu", głosującego na bandę pospolitych złodziei i oszustów występujących w prowincjonalnej szopce o nazwie Prawo i Sprawiedliwość (!).

 • antropoid

  Oceniono 47 razy 43

  "Nepotyzm?"
  -------------

  E tam... Nepotyzm to może był u innych - władza kaczystów to już H-I-P-E-R-N-E-P-O-T-Y-Z-M.

 • yosemitesam

  Oceniono 46 razy 42

  Ależ jakiż tam nepotyzm.
  Patikoti akurat przechodziła. Z tragarzami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje