Grażyna Torbicka przechodzi do TVN? "Ma już dość"

- Coś jest na rzeczy. Dziennikarka prowadzi rozmowy w sprawie przejścia do TVN - twierdzi informator Gazeta.pl.
Pogłoski o tym, że Grażyna Torbicka odchodzi z TVP pojawiły się jeszcze w październiku zeszłego roku. Jednak do transferu nie doszło, a nawet wydawało się, że współpraca prezenterki z Telewizją Publiczną przebiega poprawnie. Torbicka tradycyjnie już prowadziła rozdanie Telekamer, a nawet pojawiła się na ostatniej konferencji ramówkowej TVP2. Zresztą jej obecność, choć dziwnie krótka, była zrozumiała. W TVP2 wciąż można oglądać autorski program dziennikarki "Kocham kino".

Milczenie rzecznika

Wiele wskazuje jednak, że "Kocham kino", prowadzone przez Torbicką, po osiemnastu latach mogłoby prawdopodobnie zniknąć z TVP. Nasze źródło twierdzi, że tym razem informacje o odejściu świetnej i cenionej dziennikarki to nie tylko plotki. - Oficjalnie nikt o tym nie mówi, ale decyzja prawdopodobnie już zapadła. W tej chwili prowadzone są szczegółowe rozmowy z ważnymi osobami w TVN. Wszystko jednak odbywa się w najgłębszej tajemnicy, a obie strony dochowują dyskrecji - dodaje nasz rozmówca.

Wszyscy zainteresowani rzeczywiście nabrali wody w usta. Rzecznik TVP konsekwentnie milczy - nie dostaliśmy odpowiedzi na naszego maila z pytaniem o ewentualne zakończenie współpracy stacji z dziennikarką. Za to odpowiedź z działu PR TVN jest krótka: - Nie potwierdzamy tej informacji - czytamy w mailu.

Komentarzy nie udziela również Grażyna Torbicka. Dzwoniliśmy do niej kilka razy, ale nie odbiera telefonu. Jakie miałby być powody jej odejścia z TVP po 33 latach pracy. Inny nasz rozmówca mówi o co najmniej kilku. Jako jeden, najbardziej oczywisty, wymienia ingerencję w "Kocham kino" bez wiedzy i zgody Torbickiej. Przed projekcją filmu "Ida" puszczono komentarz prawicowych dziennikarzy twierdzących, że reżyser Paweł Pawlikowski "prezentuje żydowski punkt widzenia". To ponoć przelało czarę goryczy, ale nie jest tajemnicą że Torbicka krytykowała "dobrą zmianę" w TVP. Poza tym, najzwyczajniej w świecie, jest podobno zmęczona robieniem autorskiego programu."Nie musi nic udowadniać"

- Ma już po prostu dość bardzo, naprawdę bardzo aktywnej pracy w telewizji publicznej. Osiągnęła już tyle, że nie musi nikomu udowadniać, co potrafi. Oczywiście nie chce rezygnować z filmu, ale prawdopodobnie chce zająć się nim z innej strony. Bardziej mentorsko i produkcyjnie - opowiada osoba z branży.

Grażyna Torbicka rzeczywiście udowadniać nic nie musi. Osiem razy otrzymała nagrodę Akademii Telewizyjnej Wiktora, w tym Wiktora publiczności oraz Super Wiktora i Złotą Telekamerę za całokształt pracy. Jest również jurorką na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie i Cannes. Wiele satysfakcji sprawia jej także bycie dyrektor artystyczną festiwalu filmowego "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym. Spekuluje się, że właśnie na tym polu jej doświadczenie miałoby się zetknąć z potrzebami Grupy TVN.

- Jej pozycja i umiejętności mogłyby się też okazać przydatne w kanale TVN Fabuła - przypuszcza osoba z branży.

Gdyby odejście Grażyny Torbickiej z TVP oficjalnie się potwierdziło, byłaby kolejną znaną dziennikarką, która opuści telewizję publiczną. Ze stacją pożegnali się już m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Hanna Lis czy Diana Rudnik, która znalazła pracę w TVN24.Więcej o:
Komentarze (202)
Grażyna Torbicka przechodzi do TVN? "Ma już dość"
Zaloguj się
 • polak1706

  0

  PiS ma rację! Odzyskuje Polskę z rąk złodziei!
  Pamiętajcie: Albo PiS albo nędza i islamizacja kraju!

 • jacobsen2

  0

  TVN zbiera ochłapy a Torbicka zdaje sobie sprawę że juz nie ten wiek i nie dorówna młodym pięknym elokwentnym dziennikarkom.

 • labidola

  0

  A czym tak się koleżanka Torbicka zmęczyła, co ją tak wyczerpało, że pada z nóg i ma już „tego” dość?
  Co za bzdury robione pod małolatów. Czy was już kompletnie wykastrowało z mózgów, że nie potraficie powiązać końca z końcem? Torbicka, dzięki milej powierzchowności i ogładzie nabytej w sytym domu, stała się, zupełnie z rozpędu, jedyną damą pośród chamów i prostaków z nadziału okrągłostołowej propagandy. NIE BYŁO NIKOGO, kto z naturalnym spokojem i elegancją mógłby jej dorównać w prowadzeniu rozmów o filmie czy zapowiadaniu wirtuozów w Konkursach Chopinowskich. W ogóle się o to nie musiała starać, nie było nikogo innego. A te wszystkie wiktory i inne laury to po prostu szczere dowody sympatii widzów. To śmieszne sugerować, że „ma już dość”. A niby czego? Pracowała na przodku czy w koksowni? Naprawdę, bez wygłupów, trzeba być zasmarkanym małolatem, żeby wierzyć w takie brednie...

 • sympatyklewicy

  Oceniono 1 raz 1

  Grażyna Torbicka przechodzi do TVN? "Ma już dość"
  *****************************
  Każdy idzie tam gdzie ma lepiej (jeżeli tylko ma taką możliwość), gdzie lepiej płacą. Trzeba życzyć Grażynce wszystkiego najlepszego, bo nie ma czego przeżywać.

 • kotmiki

  Oceniono 1 raz -1

  Polacy to głupi naród ma na co zasłużył i jeszcze się cieszy jak prawdziwy polski narodowo-katolicki koltun

 • kotmiki

  Oceniono 1 raz -1

  Mam komfort wyłączyłem w pilocie TVP wszystkie programy ,oglądam resztę a przede wszystkim TV niemiecka, austriacką szwajcarska inny świat bez demagogii i politykierstwa

 • maria18

  Oceniono 2 razy 0

  Obrzydza mnie publiczna telewizja pod kierunkiem PiSu i Kurskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX