Właśnie za to amerykański student spędzi kolejne 15 lat w obozie pracy [WIDEO]

20.03.2016 22:04
Otto Warmbier doprowadzany przed sąd

Otto Warmbier doprowadzany przed sąd (KYODO / REUTERS / REUTERS)

Otto Warmbier popełniał "przestępstwo", za które skazano go na 15 lat łagru, przez kilka sekund. Korea Północna pokazała nagranie z kamery, która zarejestrowała zdarzenie w hotelu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

21-latek podróżował po Azji w grupie turystów z USA. Został zatrzymany 2 stycznia na lotnisku, tuż przed wylotem grupy do Chin. Wkrótce po aresztowaniu studenta północnokoreańskie władze zorganizowały konferencję prasową w Pjongjangu dla krajowych i zagranicznych mediów. Podczas niej Warmbier wygłosił dramatyczną mowę, w której przyznał się do popełnionych czynów i poprosił o przebaczenie.

- Popełniłem przestępstwo polegające na zdjęciu politycznego hasła w części hotelu przeznaczonej tylko dla personelu - tłumaczył. - Dokonałem najgorszej rzeczy w swoim życiu - mówił płacząc. Oświadczył także, że jest pod wrażeniem "humanitarnego traktowania w Korei Północnej poważnych przestępców takich jak on".Czemu amerykański student zdarł plakat w hotelu? Warmbier tłumaczył, że znajomy należący do jednego z kościołów w USA obiecał mu w zamian używany samochód wart 10 tysięcy dolarów.

Północnokoreańskie media informowały w styczniu, że student został aresztowany za "wrogie działania" wobec kraju. które "są tolerowane przez amerykański rząd".

Dowiedz się więcej >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (315)
Zaloguj się
 • labeo

  Oceniono 102 razy 90

  Mnie tylko zastanawia jakim trzeba być idiotą aby pojechać do Korei Płn. i nic nie wiedzieć panującym tam reżimie. Ściągnięcie tego obrazka to oczywiście żadne przestępstwo, ale wyraz głupoty.

 • robert_1918

  Oceniono 124 razy 86

  Może i w Polsce doczekamy się czasów, że na tyle będzie się szło do więzienia za obrazę dobrej zmiany.

 • wessling

  Oceniono 102 razy 82

  Strach pisać cokolwiek na ścianach szkolnych toalet ... nic na D w każdym razie ...

 • educationonline

  Oceniono 63 razy 51

  Szkoda gościa ale to tak samo jakby podawać z ręki kawałek mięsa krokodylowi i mieć pretensję że rękę odgryzł. Na głupotę nie ma rady pany.

 • dublet

  Oceniono 46 razy 32

  PiSowski reżim narodowo-socjalistyczny wprowadził podobne regulacje. Jeszcze tylko zostały im sądy ale już obiecali, że je przejmą. Na razie olewają twierdząc, że wyrok to "opinia" a sam sąd to spotkanie towarzyskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje