Władze liceum wpuściły ONR do szkoły. Po raz pierwszy od 1934 roku

1. Narodowcy w płockim liceum organizowali szkolną uroczystość
2. Sprawa dotarła do stowarzyszenia walczącego z ksenofobią
3. "To sprzeczność z edukacją równościową" - twierdzą jego członkowie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wielki przełom w Płocku. Oficjalnie, po raz pierwszy od 1934 roku wpuszczono nas do szkoły - tak cieszyli się członkowie płockiego ONR-u. Narodowcy z falangami na ramionach współorganizowali szkolną uroczystość i opowiadali o swoich wzorach.

Członkowie ONR odwiedzili liceum w Płocku 1 marca - informuje "Gazeta Wyborcza". Wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Jak będzie wyglądać życie naszych dzieci, jeśli pozwolimy, by patriotyzm nazywany był faszyzmem, a duma z bycia Polką czy Polakiem była rasizmem i ksenofobią? Gdy dobro narodu będzie obiektem ocen międzynarodowych instytucji - pytali uczniów.

O wizycie ONR w szkole dowiedziało się stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, które tą informacją podzieliło się z Mazowieckim Kuratorium Oświaty.

W swoim piśmie członkowie stowarzyszenia stwierdzili, że "protestują przeciwko obecności skrajnych grup w szkołach publicznych", proszą również o "przyjrzenie się sprawie i wyciągnięcie konsekwencji".

- Obecność organizacji ksenofobicznej, rasistowskiej, antysemickiej i homofobicznej w szkole publicznej stoi w jawnej sprzeczności z edukacją równościową i antydyskryminacyjną, do jakiej szkoła jest zobowiązana - twierdzi stowarzyszenie.

"Z pisma opublikowanego przez ONR na Facebooku wynika, że nacjonalistów zaprosiła do szkoły dyrektor liceum Katarzyna Góralska" - informują dziennikarze "Gazety Wyborczej".

Więcej o wizycie ONR w płockim liceum przeczytasz na stronie "Gazety Wyborczej"Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (67)
Władze liceum wpuściły ONR do szkoły. Po raz pierwszy od 1934 roku
Zaloguj się
 • mrjarwit

  0

  Ten ONR to już chyba VI kolumna kaczorka !Tyle tylko że ta może mu odwinąć numer po którym się nie pozbiera!!!

 • cyniczne_oko

  Oceniono 1 raz -1

  Kolejny raz GW wyciąga jakąś kanapowa organizację by robic cyrk. ciekawe czemu nie "Nigdy więcej"te błazny już się za bardzo zdewaluowały? Jak widać nie udaje się obrzydzić polakom patriotyzmu. To musi być ból, tyle propagandy a polacy wciąż nie dają się wepchnąć w poprawność polityczną.

 • Andrzej Ciesielski

  Oceniono 1 raz -1

  Chwała Wielkiej Polsce ! Czyżby Gazeta Wyborcza była przeciwna pluralizmowi o którym tak często mówił śp. Tadeusz Mazowiecki ? Młodzież ma prawo poznać rózne poglądy !

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo. A więc mamy w szkołach faszyzm i religię. Gott mit Uns...

 • Black Swan

  Oceniono 8 razy -4

  "organizacji ksenofobicznej, rasistowskiej, antysemickiej i homofobicznej"

  ulubione zajęcie lewactwa; ometkuja sobie człowieka czy organizację takimi hasełkami i wykluczą w ten sposób z przestrzeni publicznej... na jutubie jest nagranie z tego wykładu ONR... Sami sobie możecie ocenić czy w kontekście tego co oni w tej szkole mówili te metki lewaków mają jakiekolwiek uzasadnienie w realu czy tez to tylko schizy minimichników...

 • n29a

  Oceniono 6 razy 4

  "Odebrało Nam Rozum"

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Wiecie, jak po rumuńsku "żołnierz wyklęty"? Haiduc.
  Haiduci to byli wojownicy walczący z Turkami i Austriakami. Władcy Mołdawii, Siedmiogrodu i Wołoszczyzny formalnie się do nich nie przyznawali.

 • basiula36

  Oceniono 6 razy -2

  A opowiadanie w kółko o gejach, transseksach, biseksach i ich prawach to niby nie propaganda ? Każda skrajność jest niedobra, czy to ONR czy skrajne lewactwo.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 7 razy -3

  Kogo mieli wpuścić Bejtarowców :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX