Rzepliński: Jestem dyskretnie chroniony. "Wszystko jest możliwe"

16.03.2016 10:24
Andrzej Rzepliński

Andrzej Rzepliński (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

1. Prezes TK powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik, że chroni go policja
2. Andrzej Rzepliński: Gdybym się bał, nie byłbym sędzią

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Andrzej Rzepliński w porannej rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet powiedział, że od jakiegoś czasu jest "dyskretnie chroniony przez policję". - Wszystko jest możliwe. Jest możliwe również to, że nagle przejedzie mnie samochód. Tu naturalnie, jak w przypadku pani Blidy - nikt nie wydaje żadnych poleceń, rozkazów. Są wariaci, wykręceni, którzy czują się do tego upoważnieni do czegoś - stwierdził tajemniczo prezes TK. - Gdybym się bał, to nie byłbym sędzią - dodał.

O komentarz do słów Andrzeja Rzeplińskiego poprosiliśmy biuro prasowe policji. - Wszelkie kwestie związane z ochroną jakichkolwiek osób są czynnościami niejawnymi. W związku z tym nie jesteśmy uprawnieni do przekazywania żadnych informacji w tym zakresie - stwierdziła kom. Iwona Kuc. 

Rzepliński jak wróg

Prezes TK pojawił się w ostatnim spocie PiS jako jeden z wrogów "dobrej zmiany".

PiS w nowym spocie tropi przeciwników naprawy państwa [WIDEO]

W wyroku z 9 marca Trybunał orzekł, że PiS-owska nowelizacja ustawy o TK jest niezgodna z konstytucją. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że wydrukowanie tego wyroku groziłoby postawieniem przed Trybunałem Stanu premier Beaty Szydło. - To zadziwiające, że minister rządu straszy prezesa Rady Ministrów, swojego szefa. To dziwactwo. Na zachód od Odry i Nysy to jest nie do wyobrażenia - skomentował Rzepliński w Radiu Zet.

Podkreślił, że wyrok powinien być opublikowany. - Nie ma dyskusji o publikacji, nie ma milimetra na kompromis - powiedział prezes Trybunału.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (353)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 124 razy 90

  W przypadku Blidy tak pozacierali po sobie ślady że nawet na broni z której się podobno zastrzeliła nie było odcisków Blidy .
  Przez mieszkanie Blidów przewinęło się 28 osób ( co tam robiło tyle osób ) - zadeptywało ślady .

 • esmeras

  Oceniono 111 razy 87

  PIS ma przeciwko sobie: Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Naczelną Rade Adwokacką, Krajowa Izbę Radców Prawnych, B. prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, Helsińska Fundację Praw Człowieka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Wydziały prawa uniwersytetów: warszawskiego, jagiellońskiego, śląskiego, poznańskiego.

  Poza tym Komisje Wenecką (wybitni konstytucjonaliści europejscy), Komisje Europejską, rząd USA, prawdopodobnie również dowództwo NATO.

  PISowcy jesteście skończeni. My naród życzymy sobie wysokich wyroków więzienia dla Was - art 231 kodeksu karnego (przestępstwa urzędnicze) a nastepnie art 127 (przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej) i wieloletnie wyroki więzienia.

 • jurek4491

  Oceniono 106 razy 84

  Upozorują WYPADEK , stać ich na to .
  PiS to najbardziej wredne i podłe ugrupowanie na polskiej scenie politycznej po II wojnie światowej , dlatego w kilka dni przejęli wszystkie resorty siłowe ..
  Cel istnienia to ZEMSTA na wszystkich kto nie z nimi .

 • fakiba

  Oceniono 70 razy 48

  Bylo parę takich dziwnych "samobójstw" jak pani Blidy i innych przeciwników pisorów już się to zdarzało

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 38

  Kaczor , Szydło , Waszczykowski i inne pisory przy porannym paciorku na pewno o zdrowie i długie lata życia zdrowasiek nie odmawiają za pana Rzeplińskiego , a wręcz przeciwnie

 • leszek.30

  Oceniono 49 razy 37

  Macierewicz to kopalnia pomysłów, co udowodnił w sprawie "zamachów" pod Smoleńskiem..
  Sztuczna mgła, działa laserowe, magnetyczne miny, pancerna brzoza , bomby w samolocie {w brzuchu Błasika ?}...itd..itp. Już Macierewicz coś wymyśli. prof. Rzepliński nie może się czuć bezpieczny, w żadnym wypadku..!!!

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 29

  Ciekawe jak Ziobro wyobraża sobie postawienie Szydło przed TS , chyba tylko na osobiste polecenie prezia , ale to może zrobić i bez publikacji wyroku TK , kaczor każe a Zbysiu już paragraf dopasuje

 • kemor234

  Oceniono 37 razy 25

  "To zadziwiające, że minister rządu straszy prezesa Rady Ministrów, swojego szefa".
  Niezłe szambo. Aż trudno sobie wyobrazić, co może jeszcze nastąpić.
  "Są wariaci, wykręceni, którzy czują się do tego upoważnieni do czegoś ..." i to jest straszna prawda !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje