Owsiak do Macierewicza o zabawie w wojnę. "Tak bardzo chciałbym, żeby pan..."

1. Jerzy Owsiak napisał list do ministra obrony Antoniego Macierewicza
2. Opowiedział w nim, jak w dzieciństwie bawił się na podwórku w wojnę
3. I zwrócił się z prośbą o "studzenie" polityki ministerstwa obrony narodowej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W ostatnich dniach głośno zrobiło się za sprawą listu Owsiaka do szefa TVP2. Tym razem pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił zwrócić się do ministra Macierewicza.

Mocny list Owsiaka do szefa TVP2. "Nie spotkałem się z taką cenzurą"

"Drogi panie ministrze, dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gdańskim podwórku było wywoływanie wojny" - rozpoczyna swój list Owsiak.

I opisuje: "Na wielkim narysowanym kole znajdowały się podziały na różne państwa. Były Rosja, Niemcy, Polska, Ameryka i cała reszta. Grający rzucał kijkiem i wypowiadał długą formułkę. Wszyscy się rozbiegali, a najważniejszy był ten, któremu wojnę wywoływaliśmy" - pisze Owsiak i dodaje: "Było zabawnie, (...) dopóki wszystkiego nie kończyły rodzicielskie pokrzykiwania, bo przecież jutro znów będzie dzień, szkoła, podwórko, koledzy, koleżanki i przyjaciele".

Zdaniem organizatora WOŚP, właśnie takimi, rodzicielskimi i opiekuńczymi cechami powinien wykazywać szef MON.

"Tak bardzo chciałbym od pana, jako ministra obrony narodowej, poczuć siłę opieki i czuwania nad losem ludzi, którzy pracują, uczą się i tworzą ten piękny kraj. Aby Pan uspokajał i w dyplomatycznych dialogach budował kopułę nad naszym niebem. Abyśmy mieli poczucie wsparcia u tych, których szanujemy, z którymi się poukładaliśmy. (...) Tak bardzo chciałbym, panie ministrze, żeby pan uwierzył, że wszyscy Polacy bez wyjątku (...) to patrioci, na swój sposób kochający swój kraj. Tak bardzo chciałbym również, aby pan nie musiał wypowiadać słów, które brzmią groźnie i które otwierają drzwi niepokoju, a momentami strachu" - pisze Owsiak.

Na koniec dodaje: "Tak bardzo chciałbym - i ze mną miliony Polaków - wyłącznie bawić się w wojnę plastikowymi kulkami napełnionymi farbą. Tak bardzo chciałbym, żeby Pan studził żeby Pan też tego chciał".

Do Pana Ministra.Drogi Panie Ministrze, Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gda...

Opublikowany przez Jurek Owsiak na  15 marca 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (385)
Owsiak do Macierewicza o zabawie w wojnę. "Tak bardzo chciałbym, żeby pan..."
Zaloguj się
 • 2mimoza

  Oceniono 2 razy 0

  Jurek , Żydku, w Polsce żyje Ci się dobrze , więc po co się wpie...sz w polskie sprawy ?
  O co Ci chodzi ? Czego się boisz ?
  Bądź uczciwy, uczciwie płać podatki a włos Ci z głowy nie spadnie. Pozdro.

 • bilinski53

  Oceniono 2 razy -2

  Owsik ma ryj typowego ubola......widać pochodzi z rodziny renegatów z MO..... i pewnie był wyk....any po pijanemu.

 • dzikimietek

  0

  👌 👌 👌 👌 - podpis błazna...

 • candid13

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Jurku do tego oblakanego czlowieka zdrowa mysl juz nie dociera !
  Jemu I jego nadprezesowi jest wrogi caly swiat. Tak jak wszystkim paranoikom !

 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 0

  Drogi Jurku! Będąc jednym z najpopularniejszych, najbardziej lubianych Polaków, listem do jednego z rodaków najbardziej antypatycznych, najgorszego obok herszta sPISku PODŻEGACZA WOJENNEGO, ponownie potwierdziłeś swoją kulturę, patriotyzm i wielkość. Doceniając te i inne próby uspokojenia sytuacji w Posce uważam jednak, że Twoje słuszne myśli spłyną po nim jak przysłowiowa woda po kaczce. Przecież ten szaleniec znowu dziś twierdził, że próba obalenia cyrkowych tez o zamachu to jak zawracanie Wisły kijem. Do niego, tak jak do DUCKczyńskiego, nie dociera żadna rozsądna myśl. Szmaciana atrapa ministra konfliktów zbrojnych to uciekinier z domu wariatów. Jemu się wydaje, że stając na czele MON wraca do czasów dzieciństwa, i dalej może bawić się w wojny. Niestety już nie podwórkowe, ale poważne, realne. Marzy o wywołaniu wojny z Rosją, albo chociaż nowego powstania narodowego: przeciw komuchom, złodziejom, cyklistom. To horror, że taki patałach jak adresat Twojego listu może zburzyć powojenny pokój w Europie.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy -1

  Tak pamiętam te wojny p Jurku,:
  "Wywołuję wojnę przeciwko, przeciwko, piwko, jasne piwko, ciemne piwko, (dla wzmożenia napięcia)....NIEMCOM!!!", rzucało się patyk i w nogi.
  Już raz Macierewicz wywołał taką wojnę oskarżając bezpodstawnie wszystkich b. ministrów Spraw Zagranicznych jak przejął akta WSI. Potem podobno za te swoje kalumnie przepraszał, ale do dziś nie wiadomo kogo, gdzie i kiedy...

 • kontest_two

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Owsiak, dlaczego zabrakło Pańskiego leitmotivu: "Panie Ministrze, róbta co chceta"!

 • mozna_zapytac

  Oceniono 6 razy -2

  aż milo takiego mądrego człowieka poczytać a czasami posłuchać, szkoda tylko tak daleko jego słowom do jego czynów.

 • unamatita

  Oceniono 9 razy 1

  Panie owsiak, pan również powinien być dyskretnie obserwowany podobnie jak sędzia Rzepliński! Lecz nie przez policję, ale przez psychiatrę!
  u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX