Owsiak do Macierewicza o zabawie w wojnę. "Tak bardzo chciałbym, żeby pan..."

16.03.2016 07:26
Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak (Adam Stępień)

1. Jerzy Owsiak napisał list do ministra obrony Antoniego Macierewicza
2. Opowiedział w nim, jak w dzieciństwie bawił się na podwórku w wojnę
3. I zwrócił się z prośbą o "studzenie" polityki ministerstwa obrony narodowej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W ostatnich dniach głośno zrobiło się za sprawą listu Owsiaka do szefa TVP2. Tym razem pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił zwrócić się do ministra Macierewicza.

Mocny list Owsiaka do szefa TVP2. "Nie spotkałem się z taką cenzurą"

"Drogi panie ministrze, dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gdańskim podwórku było wywoływanie wojny" - rozpoczyna swój list Owsiak.

I opisuje: "Na wielkim narysowanym kole znajdowały się podziały na różne państwa. Były Rosja, Niemcy, Polska, Ameryka i cała reszta. Grający rzucał kijkiem i wypowiadał długą formułkę. Wszyscy się rozbiegali, a najważniejszy był ten, któremu wojnę wywoływaliśmy" - pisze Owsiak i dodaje: "Było zabawnie, (...) dopóki wszystkiego nie kończyły rodzicielskie pokrzykiwania, bo przecież jutro znów będzie dzień, szkoła, podwórko, koledzy, koleżanki i przyjaciele".

Zdaniem organizatora WOŚP, właśnie takimi, rodzicielskimi i opiekuńczymi cechami powinien wykazywać szef MON.

"Tak bardzo chciałbym od pana, jako ministra obrony narodowej, poczuć siłę opieki i czuwania nad losem ludzi, którzy pracują, uczą się i tworzą ten piękny kraj. Aby Pan uspokajał i w dyplomatycznych dialogach budował kopułę nad naszym niebem. Abyśmy mieli poczucie wsparcia u tych, których szanujemy, z którymi się poukładaliśmy. (...) Tak bardzo chciałbym, panie ministrze, żeby pan uwierzył, że wszyscy Polacy bez wyjątku (...) to patrioci, na swój sposób kochający swój kraj. Tak bardzo chciałbym również, aby pan nie musiał wypowiadać słów, które brzmią groźnie i które otwierają drzwi niepokoju, a momentami strachu" - pisze Owsiak.

Na koniec dodaje: "Tak bardzo chciałbym - i ze mną miliony Polaków - wyłącznie bawić się w wojnę plastikowymi kulkami napełnionymi farbą. Tak bardzo chciałbym, żeby Pan studził żeby Pan też tego chciał".

Do Pana Ministra.Drogi Panie Ministrze, Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gda...

Opublikowany przez Jurek Owsiak na 15 marca 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (385)
Zaloguj się
 • jestem_z_pisu

  Oceniono 161 razy 141

  Podzielam zdanie Jurka Owsiaka, ale mam wątpliwości, czy aligatora uda się namówić, aby zostawił w spokoju młode antylopy, przechodzące przez rzekę ... Jak namówić hienę, żeby nie żywiła się truchłem, skoro taka jej natura? Jak zmusić trolla, żeby nie pluł jadem codziennie na forum, skoro mu za to płacą i on to na dodatek lubi? Jak spowodować, aby człowiek żywiący się przez ćwierć wieku nienawiścią, zemstą i pogardą - nagle wyszedł na słońce z radością, uśmiechem i przyjaźnią do innych?

 • duda.laskawy

  Oceniono 112 razy 92

  Polska wybrała komuchów i wariatów na sejm. Przyszłość kraju stanęła pod znakiem zapytania.

 • luketjorself

  Oceniono 108 razy 86

  Obawiam się, że pan Antoni, gdy zobaczy, że to list od Jurka Owsiaka, to nawet go nie przeczyta. Podrze i wyrzuci do kosza... a pracownika, który mu ten list przyniósł, od razu zwolni. To są ludzie przekonani o swojej nieomylności, pełni pychy (jeden z 7 grzechów głównych).

 • Wolw Gang

  Oceniono 78 razy 66

  Ile jeszcze trzeba narodowi z syndromem sztokholmskim mówić, że to źli ludzie są...? Jeśli ktoś poświęci trochę czasu i poczyta jak niejaki Adolf doszedł do władzy, to zrozumie, że nasza sytuacja jest jak lustrzanym odbiciem tamtych złych lat trzydziestych....no z małą różnicą. Zakompleksiony moralny karzeł, tym razem jest jeszcze w ukryciu.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 76 razy 56

  Jurek olej polityków, nie tędy droga. Graj do śmierci i jeszcze dłużej. Rób to co robisz najlepiej. Bagno zostaw innym. Szkoda Twojego zdrowia i nerwów.

 • zbigniew8888

  Oceniono 66 razy 52

  Bardzo dobrze, że ktoś znany w Polsce odważył się zareagować na słowa ministra MON. Po to wy jesteście jeżeli politycy zawodzą. Politycy opozycji nabrali wody w usta lub krytykowali Macierewicza, natomiast Owsiak grzecznie przypomniał mu po co właściwie minister obrony jest Polsce

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 47

  Dla Antka tak samo jak i dla kaczora , patriotą jest tylko osoba z legitymacją pis , ewentualnie "prawdziwy polak"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje