Wieloletni korespondent TVP ma dość. I pisze list: "Nie mam ochoty współpracować z tubą propagandową"

15.03.2016 18:48
Ul. Woronicza, gmach TVP

Ul. Woronicza, gmach TVP (Fot. Wojciech Surdziel / AG)

1. Piotr Moszyński odrzucił dwie propozycje podpisania umowy z TVP
2. Zarzucił telewizji nieprzestrzeganie zasad zawodu dziennikarskiego
3. Powody odmowy współpracy opisał w liście do Mariusza Pilisa, szefa TAI

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Przyszedł czas, by podziękować za współpracę i poprosić, by kierowana przez Pana placówka więcej jej nie nawiązywała" - rozpoczyna swój list do Mariusza Pilisa, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Piotr Moszyński.

Dalej dodaje, że "nie widzi możliwości pojawienia się na antenie telewizji, która nie przestrzega podstawowych zasad zawodu dziennikarskiego i pozbywa się pracowników".

To aluzja do wyrzucenia w trybie natychmiastowym Izabeli Leśkiewicz i Magdaleny Siemiątkowskiej, które w minioną niedzielę odmówiły realizacji scenariusza szefostwa telewizji. Dziennikarki uznały, że najważniejszym wydarzeniem dnia powinien być marsz KOD, kierownictwo uważało jednak inaczej.

"To przykład najświeższy, ale niestety dalece nie jedyny. Jest kwestią elementarnej przyzwoitości, by nie pojawiać się na antenie, z której, z powodów ewidentnie politycznych, stopniowo znikają znakomici fachowcy" - uważa Moszyński.

Na koniec podsumowuje: "Nie mam ochoty współpracować z tubą propagandową jednej partii, w dodatku - nawet jak na tubę - kierowaną tak niezręcznie i niefachowo".

Do swojego pisma Moszyński celowo nie załącza pozdrowień, pojawiają się za to życzenia "rychłego powrotu telewizji TVP Info do standardów europejskich".

3 grudnia ubr. otrzymałem z TVP prośbę o podpisanie umowy o współpracy. Nie zareagowałem na nią. Została ona ponowiona...

Opublikowany przez Piotr Moszyński na 15 marca 2016


Wieloletni korespondent stacji zdecydował się na wysłanie pisma bezpośrednio do szefa TAI ze względu na dwie propozycje podpisania z nim umowy. Pierwszą otrzymał 3 grudnia, drugą 27 stycznia.

Piotr Moszyński jest dziennikarzem z imponującym doświadczeniem. Przez wiele lat współpracował z Radio France Internationale, był korespondentem telewizyjnym z Paryża, jego teksty ukazywały się tez w polskiej prasie, m.in. w tygodniku "Wprost".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (402)
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 273 razy 259

  Brawo panie Moszynski, rzady Kaczynskiego, Dudy i PIS-u nie beda trwaly wiecznie, a honor, uczciwosc i przyzwoitosc beda mialy jeszcze znaczenie w Polsce.

 • ter5919

  Oceniono 183 razy 175

  Znajda sie nastepcy w tym zawodzie nie brak takich ktorzy kojarza sie z najstarszym zawodem swiata.Przyklady to nowe twarze w TVPis.

 • fakiba

  Oceniono 178 razy 158

  Niedługo w tej tvpis , tylko "niezależni" zostaną , i śladowa oglądalność po dobrej zmianie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje