Strzelanina w Brukseli. Jeden ze sprawców zginął. Czterech policjantów jest rannych

15.03.2016 16:02
1. Nie żyje napastnik, 4 policjantów rannych w strzelaninie w Brukseli
2. Kolejny ze sprawców jest w otoczonym budynku
3. Akcja ma związek z listopadowymi zamachami w Paryżu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do policyjnej interwencji doszło na obrzeżach miasta, w dzielnicy Forest, niedaleko Molenbeek. Rewizja miała miejsce w ramach śledztwa mającego doprowadzić do schwytania sprawców i wspólników odpowiedzialnych za przeprowadzenie zamachów terrorystycznych 13 listopada w Paryżu.

Jeden z napastników zginął, inni wciąż poszukiwani

Jak poinformowały władze Brukseli, doszło do strzelaniny. Do policjantów ogień otworzyli nieznani sprawcy. Jeden z nich zginął, a kolejny zabarykadował się w budynku. Z kolei według innych źródeł, na wolności jest też trzecia z poszukiwanych osób mających związek z policyjną akcją.

W strzelaninie ucierpiało czterech funkcjonariuszy. Na razie nie wiadomo, jaki jest ich stan.

Według dziennika "La Derniere Heure", poszukiwane osoby miały ostrzelać policjantów z kałasznikowa, a następnie uciec przez dach.

Agencje podają, że wszczęto zakrojoną na szeroką skalę obławę - policja zamknęła dla ruchu całe kwartały ulic. Do policyjnej operacji skierowano śmigłowiec, pododdziały sił specjalnych i co najmniej kilkanaście radiowozów. Mieszkańcom dzielnicy zasugerowano, by do czasu uspokojenia sytuacji nie opuszczali domów. Wstrzymano też kursowanie autobusów i tramwajów.

Zamachy w Paryżu

W wyniku zamachów w stolicy Francji zginęło 130 osób. W ramach belgijskiego śledztwa dotyczącego paryskich zamachów do tej pory zarzuty przedstawiono jedenastu osobom, z których osiem wciąż przebywa w areszcie tymczasowym.

Prokuratura ustaliła, że zamachy w dużej mierze były przygotowywane w Brukseli.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (105)
Strzelanina w Brukseli. Jeden ze sprawców zginął. Czterech policjantów jest rannych
Zaloguj się
 • or7

  0

  A tym czasem Gdyni, dwóch kozoyebców z NL aresztowanych po próbie nielegalnego zakupu broni palnej.

 • marac

  Oceniono 1 raz 1

  Policjanci zostali ubogaceni kulturowo ołowiem.

 • cosiedziejetutaj

  Oceniono 1 raz 1

  A w katolo-zaściankowej Polsce spokój...

 • wesoly_piernik

  Oceniono 5 razy 5

  dlaczego nie piszecie ze chodzi o uchodzcow, przepraszam, turystow wojennych...
  pewnie zasilki byly za niskie...stop islamizacji europy.

 • facio60

  Oceniono 3 razy 1

  Nigdy nie będziemy pełnoprawnym członkiem Unii oraz nie zasłużymy sobie na pochwały, dopóki wzorem Belgii, Szwecji czy Niemiec nie przyjmiemy kilkuset tysięcy muzułmanów.
  Dopiero Paryż, czy takie akcje jak klika razy miały już miejsce w Belgii. uświadamiają nas jakie lata świetlne dzielą nas od świata wolnego od ksenofobii czy rasizmu. Ale jeszcze nic straconego. Wzorem Angeli Merkel zaproponujmy imigrantom będącym w Indomeni, że podstawiamy im autobusy i samoloty i wszystkich zapraszamy do siebie. Do wymarzonych Niemiec będą mieli już blisko a my zasłużymy na oklaski i słowa uznania. TVN, gazeta, Razem, wybitni publicyści dostaną spazmów szczęścia.

 • herbalworld

  Oceniono 4 razy 4

  Akcja prawie jak w Magdalence.Gdyby policjanci byli fachowcami, to byłoby trzech martwych terrorystów i żadnego rannego policjanta.Brak rozpoznania, pewność siebie, arogancja i mamy takie wyniki.Gdyby terrorystów było trzydziestu to zajęliby Brukselę.Mosul zajęło około 500 terrorystów.Marnie widzę przyszłość Europy, gdzie są już setki terrorystów.

 • mr.knox

  Oceniono 5 razy -3

  Skad ta pewnosc, ze byl sprawca? Przedstawiono jakies dowody? Mial rozprawe sadowa? Powinniscie zaprotestowac u Belgow tak jak oni odnosnie sprawcy, ktory przylecial do Polski na slub kolegi a zostal zatrzymany za terroryzm.

 • djenn

  Oceniono 4 razy 4

  Bruksela to europejska stolica terroru i wylęgarnia dżihadu.

 • wiktormarzena

  Oceniono 5 razy 3

  ...gdyby nie biura, agencje, parlament EU sztuczny twór o nazwie belgia byłby bogaty jak Albania i cieszył się prestiżem na arenie międzynarodowej jak Kosovo. Na szczęście zaczynają być globalnym producentem/dostawcą młodych mężczyzn o stanowczych poglądach. To oni będą stanowić o sile tego kraiku, gdy eurobiurokraci zapuszczą brody i zamienią obskurne biura na przestronne sale meczetów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje