Dwie wydawczynie zwolnione z TVP Info. "Uznały, że protest KOD powinien być najważniejszym wydarzeniem"

Demonstracja KOD

Demonstracja KOD (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

1. Dyrekcja TVP zwolniła Izabelę Leśkiewicz i Magdalenę Siemiątkowską
2. Wydawczynie TVP Info chciały na żywo relacjonować marsz KOD
3. Telewizja rozwiązała też współpracę z Małgorzatą Serafin

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak pisała "Gazeta Wyborcza", Leśkiewicz i Siemiątkowska odmówiły w sobotę realizacji scenariusza przedstawionego przez szefostwo TVP. Zakładał, że zamiast protestu KOD stacja pokaże konferencję Episkopatu o Światowych Dniach Młodzieży. Protest miał być później pokazywany w kontekście dwóch faktów - informowała "Wyborcza": że uczestnicy protestu hejtują innych i że za rządów PO-PSL policja strzelała do protestujących.

Telewizyjna Agencja Informacyjna poinformowała dziś o zwolnieniu dwóch wydawczyń, o których pisała gazeta oraz Małgorzaty Sefarin.

Oto treść oświadczenia TAI:

"W sobotę, 12 marca w opinii dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej protest KOD-u był ważnym, ale nie jedynym tematem dnia. Natomiast wydawczynie: Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska uznały, że protest KOD-u powinien być dominującym wydarzeniem w serwisach informacyjnych TVP INFO.

W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawcami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską.

TAI kończy też w trybie natychmiastowym współpracę z wydawcą Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w "Wiadomościach"."


Dziennikarki nie komentują

Siemiątkowska i Leśkiewicz w rozmowie z portalem gazeta.pl potwierdziły, że zostały zwolnione. Na razie jednak nie chcą komentować całej sytuacji.

Zobacz też: Tak "Wiadomości" pokazały marsz KOD

Izabela Leśkiewicz umieściła oświadczenie TAI na swoim Twitterze:Dziennikarka dostała słowa wsparcia. Wpis skomentowała m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska:Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, część pracowników TVP rozważa złożenie wypowiedzeń.QUIZ: Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać.

Kto może zmienić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?
Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (605)
Dwie wydawczynie zwolnione z TVP Info. "Uznały, że protest KOD powinien być najważniejszym wydarzeniem"
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 1 raz 1

  No i dobrze. Jako kogoś tak bardzo interesuje KOD, ma pod dostatkiem tej mierzwy w gazecie. A TVP Info wreszcie zaczęło mówić ludzkim językiem i informować o sprawach, o których gazeta pisać nie chce lub którymi manipuluje. I na tym polega demokracja - dla każdego coś miłego. Gazeta zaś może przygarnie sobie te panie, tak bliskie jej sercu, że aż nad nimi lamentuje? Jakoś nie doczytałem się żadnej deklaracji w tej sprawie.

 • mastertomster

  Oceniono 2 razy 0

  KODerzy pretensje mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie samych. Gdyby w wybory ruszyli dupy to teraz siedzieli by w domkach przed telewizorami w ciepłych kapciach.
  Tak to wygląda. Niech sobie chodzą ale nie ma się co nimi przejmować. Mamy ustrój demokratyczny I to w imię demokracji Kaczor może robić co mu się urodzi w główce. Ocena za 3,5 roku. Manifestacje Kodziarzy to czysta anarchia.

 • marcowsky

  Oceniono 2 razy 0

  10 kwietnia będa od rana pokazywac jak NARÓD popiera rząd kuca.

 • Andrzej Spyrka

  0

  Wydawczynie życzę Wam takiego PARTNERA<DZIECIOROBA jak TEN OSZOŁOM z KITKĄ!!!

 • Andrzej Spyrka

  0

  Wydawczynie życzę Wam takiego PARTNERA<DZIECIOROBA jak TEN OSZOŁOM z KITKĄ!!!

 • marcin_25

  Oceniono 3 razy 1

  Niedługo sam Kurski będzie reporterem, wydawcą, montażystą i prezenterem... bo jak tak dalej będzie wyglądało zastraszanie pracowników to kto tam zostanie?

 • vidi12

  Oceniono 2 razy 0

  Michnik ich nie przygarnie ?:) To może Soros :)

 • vidi12

  Oceniono 1 raz 1

  10 kwietnia PiS organizuje swój marsz... Może KOD-owcy wyjdą na ustawkę... To załatwiłoby wiele spraw... Sparawdzilibyśmy kto ma przewagę w Polsce...
  Ci - motywowani z Torunia czy
  Ci motywowani z Tel Avivu ???

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 3

  Polskich wiadomości na jedynce raczej nie oglądam ale TVN Info zdecydowanie bardziej obiektywna niż za czasów złodziejskiego reżimu PO/PSL.
  Wreszcie się skończył ten TVN bis w TVP Info !!!
  Nie to żebym był antysemitą ale żydostwa raczej nie lubię !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje