Dwie wydawczynie zwolnione z TVP Info. "Uznały, że protest KOD powinien być najważniejszym wydarzeniem"

15.03.2016 09:54
Demonstracja KOD

Demonstracja KOD (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

1. Dyrekcja TVP zwolniła Izabelę Leśkiewicz i Magdalenę Siemiątkowską
2. Wydawczynie TVP Info chciały na żywo relacjonować marsz KOD
3. Telewizja rozwiązała też współpracę z Małgorzatą Serafin

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak pisała "Gazeta Wyborcza", Leśkiewicz i Siemiątkowska odmówiły w sobotę realizacji scenariusza przedstawionego przez szefostwo TVP. Zakładał, że zamiast protestu KOD stacja pokaże konferencję Episkopatu o Światowych Dniach Młodzieży. Protest miał być później pokazywany w kontekście dwóch faktów - informowała "Wyborcza": że uczestnicy protestu hejtują innych i że za rządów PO-PSL policja strzelała do protestujących.

Telewizyjna Agencja Informacyjna poinformowała dziś o zwolnieniu dwóch wydawczyń, o których pisała gazeta oraz Małgorzaty Sefarin.

Oto treść oświadczenia TAI:

"W sobotę, 12 marca w opinii dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej protest KOD-u był ważnym, ale nie jedynym tematem dnia. Natomiast wydawczynie: Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska uznały, że protest KOD-u powinien być dominującym wydarzeniem w serwisach informacyjnych TVP INFO.

W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawcami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską.

TAI kończy też w trybie natychmiastowym współpracę z wydawcą Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w "Wiadomościach"."


Dziennikarki nie komentują

Siemiątkowska i Leśkiewicz w rozmowie z portalem gazeta.pl potwierdziły, że zostały zwolnione. Na razie jednak nie chcą komentować całej sytuacji.

Zobacz też: Tak "Wiadomości" pokazały marsz KOD

Izabela Leśkiewicz umieściła oświadczenie TAI na swoim Twitterze:Dziennikarka dostała słowa wsparcia. Wpis skomentowała m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska:Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, część pracowników TVP rozważa złożenie wypowiedzeń.QUIZ: Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać.

Kto może zmienić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?
Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (605)
Zaloguj się
 • sylvek100

  Oceniono 158 razy 142

  Ciekawe co na to sąd pracy? Czy te sądy już też należą do Ziobry? Mamy sprawiedliwą "4 RP"!
  Poziom sprawiedliwości jak w Trzeciej Rzeszy.

 • angelicus

  Oceniono 134 razy 122

  To juz nawet nie jest smieszne co ta endeckie oszolomy wyprawiaja - jeszcze jednak chwila i przyjdzie kryska na Matyska .Bardzo sumiennie sie te towarzystwo rozliczy ,ludzie nazwisk pisowskich ubekow tak latwo nie zapomna....

 • sabob

  Oceniono 129 razy 113

  Odwaga jest w cenie. Zachowanie twarzy też. Wyrazy szacunku dla byłych już wydawczyń TVP Info. A prawdy i tak nie da się zagłuszyć.

 • dandar

  Oceniono 117 razy 109

  Warto zauważyć że ten news, który EWIDENTNIE pokazuje jaką paranoją i bezczelnością kieruje się Prezes, jest od razu atakowany na GW przez całą rzeszę trolli na usługach PiS. Szkoda tych trzech kobiet - jeśli do tej pory pracowały w TVP i teraz postanowiły przeciwstawić się politrukowi, to znaczy że zapłaciły swoją pracą za bycie przyzwoitym... Pisowska paranoja....

 • liberalna.demokracja

  Oceniono 108 razy 100

  Jeżeli to jest prawda to możemy powiedzieć, że naszym krajem rządzą przestępcy. Prawdopodobnie następne manifestacje nie będą już pokojowe.

 • andzia585

  Oceniono 80 razy 76

  "Demokracja w Polsce ma się dobrze " - dobra zmiana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje