PiS planuje w Warszawie wielką demonstrację poparcia dla rządu i prezydenta. Odbędzie się 10 kwietnia

14.03.2016 12:12

"Marsz Pamięci" na Krakowskim Przedmieściu (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

1. W 6. rocznicę smoleńską w stolicy odbędzie się marsz prawicy
2. Demonstrację organizują Kluby Gazety Polskiej oraz PiS

Polub i bądź na bieżąco!

- Celem marszu będzie nie tylko uczczenie pamięci o katastrofie, ale również wyrażenie poparcia dla przemian, które zachodzą teraz w Polsce - wyjaśnia portalowi Gazeta.pl Ryszard Kapuściński, szef klubów Gazety Polskiej.

Zarząd klubów GP wydał już oświadczenie w sprawie marszu: "Nasza walka o wolność i sześcioletnie starania o wyjaśnienie przyczyn śmierci elity narodu zostały połączone we wspólnym wysiłku. Ta bitwa jeszcze nie jest ostatecznie wygrana. Zarówno wrogowie Polski za granicą jak i skorumpowane elity poprzedniej władzy chcą zdestabilizować nasze państwo. Musimy stanąć w obronie odzyskanej wolności".

Na Tweeterze informacja o marszu pojawiła się w sobotę. Użytkownicy oznaczają ją hashtagiem #MarszMiliona:Cezary Gmyz ma nadzieję, że marsz przebije liczebnością demonstracje KODOrganizatorzy marszu nie potwierdzają, aby aż milion osób miało przyjechać do Warszawy. - Będzie na pewno więcej ludzi niż podczas poprzednich rocznic - przekonuje jednak Ryszard Kapuściński.

Magdalena Łań z Urzędu Miasta Warszawy podaje, że dotąd w urzędzie zarejestrowane zostały dwa zgromadzenia na dzień 10 kwietnia. Pierwsze to demonstracja kilkuset osób pod pałacem prezydenckim, drugie zaś to przemarsz kilkudziesięciu tysięcy osób spod Katedry św. Jana pod siedzibę głowy państwa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy weźmiesz udział w demonstracji PiS-u?
Zobacz także
Komentarze (879)
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 253 razy 197

  PiS doprowadzi najpierw do całkowitej izolacji Polski, potem Putin zrobi z Polską co zechce - ale najpierw ludzie podziękują PiS- owi tak jak Warszawiacy podziękowali Targowiczanom. Bo Targowica - to był opór konserwatywnych katolików przed liberalnymi zmianami i zbliżeniem z Zachodem. Rosji było to nie w smak - tak jak nie smak jej była pełna integracja III RP z Zachodem. Machina już ruszyła oprócz całkowitego spadku prestiżu juz pojawiają się głosy o przeniesieniu szczytu NATO z Warszawy do Krajów Bałtyckich - a to dopiero początek Sukcesów Putina czynionych za pomocą PiS

 • fakiba

  Oceniono 214 razy 178

  Panie Gmyz , Błaszczak już dzisiaj może kazać policji ogłosić , że na waszej paradzie było ponad dwa miliony spacerowiczów , bo już to prawie pan ogłosił

 • marek_tkacz

  Oceniono 172 razy 150

  Panie Trotyl tu nie chodzi o ilość tylko o jakość. A wy znowu będziecie zwozić autokarami "spontanicznych" demonstrantów. Jakie to płytkie.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 182 razy 144

  Kłamstwa mają krótkie nóżki. Żaden spęd kłamczyńskich nie przykryje walki o DEMOKRACJĘ...

 • yeah_bunny

  Oceniono 177 razy 137

  10 kwietnia - swieto paranoików, fanatyków religijnych i ksenofobów. Drodzy Warszawiacy przyjmijcie ode mnie wyrazy współczucia, oby Waszych samochodów i trawników nie strawił "patriotyczny płomień"

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 150 razy 128

  biedna ta Warszawa jak nie okupacja to zwózka moherów ze ściany wschodniej dla wyrażenia spontanicznego poparcia dla kochanego przywódcy, który nie został internowany tylko przez przypadek a teraz jako jedyny prawdziwy patriota tuli nasz kraj jak kota do swego opiekuńczego łona :-)
  towarzysz pierwszy prezes, niech żyje!

 • komentator44

  Oceniono 145 razy 125

  marzsz poparcia dla wladzy - nie do pomyslenia w normalnych, demokratycznych panstwach, za to bardzo charakterystyczne dla wszystkich dyktatur swiata z koreą północna na czele!

 • petrucchio

  Oceniono 131 razy 117

  Nawet milion manifestantów, którzy zaśmiecą ulice niedopałkami rac oraz naznaczą swoim moczem bramy i podwórka całej Warszawy, nie sprawi, że nieopublikowanie wyroku TK stanie się zgodne z prawem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje