PiS planuje w Warszawie wielką demonstrację poparcia dla rządu i prezydenta. Odbędzie się 10 kwietnia

1. W 6. rocznicę smoleńską w stolicy odbędzie się marsz prawicy
2. Demonstrację organizują Kluby Gazety Polskiej oraz PiS

Polub i bądź na bieżąco!

- Celem marszu będzie nie tylko uczczenie pamięci o katastrofie, ale również wyrażenie poparcia dla przemian, które zachodzą teraz w Polsce - wyjaśnia portalowi Gazeta.pl Ryszard Kapuściński, szef klubów Gazety Polskiej.

Zarząd klubów GP wydał już oświadczenie w sprawie marszu: "Nasza walka o wolność i sześcioletnie starania o wyjaśnienie przyczyn śmierci elity narodu zostały połączone we wspólnym wysiłku. Ta bitwa jeszcze nie jest ostatecznie wygrana. Zarówno wrogowie Polski za granicą jak i skorumpowane elity poprzedniej władzy chcą zdestabilizować nasze państwo. Musimy stanąć w obronie odzyskanej wolności".

Na Tweeterze informacja o marszu pojawiła się w sobotę. Użytkownicy oznaczają ją hashtagiem #MarszMiliona:Cezary Gmyz ma nadzieję, że marsz przebije liczebnością demonstracje KODOrganizatorzy marszu nie potwierdzają, aby aż milion osób miało przyjechać do Warszawy. - Będzie na pewno więcej ludzi niż podczas poprzednich rocznic - przekonuje jednak Ryszard Kapuściński.

Magdalena Łań z Urzędu Miasta Warszawy podaje, że dotąd w urzędzie zarejestrowane zostały dwa zgromadzenia na dzień 10 kwietnia. Pierwsze to demonstracja kilkuset osób pod pałacem prezydenckim, drugie zaś to przemarsz kilkudziesięciu tysięcy osób spod Katedry św. Jana pod siedzibę głowy państwa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy weźmiesz udział w demonstracji PiS-u?
Więcej o:
Komentarze (880)
PiS planuje w Warszawie wielką demonstrację poparcia dla rządu i prezydenta. Odbędzie się 10 kwietnia
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  0

  Antypolska gadzinówka, wraz z Bezprawiem i Niestrawnością, chcą siłą opanować Warszawę. Motłoch spędzony do stolicy przez wspówinnego tragedii smoleńskiej zademonstruje chrześcijańską nienawiść, w gotowości do wywołania rozruchów. Każdemu przeciwnikowi, z KOD, z Nowoczesnej, a także normalnemu człowiekowi, nawet przypadkowy kontakt z tą hordą barbarzyńców grozi śmiercią lub kalectwem – przed udaniem się w rejon tej prowokacyjnej imprezy skontaktuj się więc z lekarzem, najlepiej psychiatrą. Oby ta mobilizacja kaczystów spalila na panewce. Oby KOD, Nowoczesna, wszyscy obywatele DEMOKRACI, PATRIOCI PIERWSZEGO SORTU, TERRORYZOWANI teraz przez kaczora, przez ministrów konfliktów zbrojnych i niesprawiedliwości, zdołali przeciwtawić temu elementowi najgorszego sortu, większy, szerszy front oporu. Niech nikt nie daje się zwieść hasłom upamiętnienia wszystkich ofiar z 10 kwietnia 2010. Starszego bliźniaka i całą jego bandę nic nie obchodzą te ofiary. Oni chcą tylko wynieść na kosmiczny piedestał „poległego w zamachu” Lecha K. I odwrócić uwagę od roli jego dyktatorskiego braciszka w doprowdzeniu do tej tragedii. Który teraz, aby ratować swą skórę i bezprawną dyktaturę, dąży do wywołania rozruchów z rozlewem krwi na wielką skalę.

 • hannes_k

  0

  ...poziom ciemnoty podskoczy w Warszawie do nieskończoności....

 • Janusz Senex

  0

  Będą flagi biało-czerwone,krzyże i piana nienawiści na ustach gawiedzi.

 • 0

  Będzie - jak zawsze - pogodnie i jak Bóg da
  A więc trzeba dopieprzyć żydom. ? !
  Najlepiej wysłać żydów do swoich - czyli won z Polski. Każdy ma Swoją Ukochaną Ojczyznę.

 • fezuj

  Oceniono 1 raz 1

  PiS wydaje się być ukrytą opcją rosyjską!

 • awers777

  0

  Pewnie to tu znajdzie się te 80% Polaków co przez rok nie przeczytają nawet jednej książki. Łatwo takich indoktrynować

 • bilinski53

  Oceniono 5 razy -3

  Postubecy z kodu już trzęsą portkami......a zawszony alimenciarz może z tej okazji wreszcie umyje sobie głowę.

 • tastak

  Oceniono 4 razy -2

  Jestem rozczarowany Jasnogrodem!

  Jak w tytule. Zamiast wymyślić coś swojego ściągają z Ciemnogrodu aż echo idzie. To może było wcześniej nie ośmieszać bo teraz nieco durnie wychodzi.
  Maszerował PiS pod biało- czerwonymi flagami a Jaśnieoświeceni z różowymi balonikami i unijnymi gwiazdkami? A teraz co? Owijają się biało-czerwoną i śpiewają hymn polski a nie Odę do Radości (wiem, byłoby trudno). Reporterzy TVN24 wyłuskiwali po marszach PiSu kilka staruszek i nagrywali a potem wybierali najmniej kumatą i puszczali na antenę. A teraz? Wybierają o kulach i chwalą - nawet ona przyszła bronić demokracji i TK!
  Zarzucano nam zwożenie autokarami (zawsze jechałam za swoje) a KOD może chodzi w pielgrzymkach z Wrocławia czy jednak wynajmują autokar? Wyrywano kilka zdań z przemowienia Prezesa i zaśmiewano się do łez przez tydzień. Teraz niczego nie trzeba wyrywać - uwielbiam bojowe okrzyki Myszki Agresorki czy panią Nowacką w czerwonej kurteczce walczącej na barykadzie.
  Z klubów Gazety Polskiej latami się natrząsano a teraz pan Schetyna chce do 3 maja (!) powołać kluby obywatelskie w każdym powiecie. Ambitny plan - ale z samej nazwy klub się raczej nie stanie obywatelskim tak jak Platforma obywatelska nie była.
  Nie chcę już się znęcać nad namiotami KODu w Alejach czy rzutnikiem - to też już było. Namiot Solidarnych i Carcajou z fotografiami Ofiar Smoleńska wyświetlanymi na fasadzie oficyny Pałacu Prezydenckiego w każdą miesięcznicę. O buczeniu też nie wspomnę - wybuczano premiera Glińskiego w Filharmonii. Nie potraficie wymyślić coś nowego?
  No i to jest tylko część naszych działań. Bo my - jak można obejrzeć na ostatnim spocie Dotrzymujemy Słowa! Wczoraj byłam ze znajomymi na spotkaniu w Piszu. Była pani senator Kopiczko i posłowie - pan Małecki i pan Kossakowski. Był wojewoda warmińsko-mazurski pan Chojecki - prosto z Warszawy po naradzie u pani Premier. Byli miejscowi samorządowcy - nie tylko z PiSu. Nie ma sensu tutaj streszczać wystąpień. Po prostu cieszę się, że pamiętają o wyborcach także po wyborach. Cieszę się, że sala była pełna a ludzie pytali o wiele rzeczy a po spotkaniu jeszcze podchodzili i dyskutowali z prowadzącymi spotkanie. Cieszę się że rodziny dostaną pieniądze, które zasilą też lokalny rynek. Jedni już odwiedzają sklepy i planują przyszłe zakupy - sklepy nie markety, w sklepach się jeszcze rozmawia z klientem. Inni - bogatsi - zainwestują w wykształcenie dzieci a wszyscy będa mogli wysłać je na wycieczki, obozy czy wakacje. Dla Mazur turystyka ważna rzecz.
  A wy co zrobiliście dla ludzi? Co zrobił TK - przyklepał podniesienie wieku emerytalnego i zabranie pieniędzy z OFE. Kiedyś zalegalizował eksmisję na bruk! Wypowiedział się w sprawie mandatu HGW i innych samorządowców, którzy nie złożyli na czas oświadczenia majątkowego: ważny jest duch a nie litera prawa. Niestety Urząd Skarbowy nigdy nie czuł ducha a literę prawa interpretował wg własnego widzimisię.
  No to głodujcie, maszerujcie i się wściekajcie. Osiem lat - jak my!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX