Jest reakcja Kremla na "absurdalne i głupie" słowa Macierewicza o "ofiarach terroryzmu" pod Smoleńskiem

14.03.2016 10:31
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. za Radio Maryja; twitter.com/VladimirMarkin)

1. Rzecznik Kremla nazwał oskarżenia Antoniego Macierewicza bezpodstawnymi
2. O "głupich wypowiedziach" mówił rzecznik Rosyjskiego Komitetu Śledczego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Agencja Reutera podała te informacje jako pilne. Jako pierwszy słowa Antoniego Macierewicza skomentował na Twitterze rzecznik Rosyjskiego Komitetu Śledczego, Władimir Markin.

Zamieścił link do artykułu na temat wypowiedzi szefa MON i nazwał go zwycięzcą "w konkursie na najbardziej absurdalną i głupią wypowiedź".Do sprawy odniósł się też rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Powiedział, że okoliczności katastrofy są dobrze znane i były przedmiotem oficjalnego śledztwa. Pieskow nazwał wypowiedzi Macierewicza "bezpodstawnymi", "nieobiektywnymi" i "nie mającymi nic wspólnego z przyczynami katastrofy".

Szef MON: byliśmy ofiarą

Antoni Macierewicz, podczas wykładu na uczelni ojca Rydzyka stwierdził, że pod Smoleńskiem byliśmy "ofiarą terroryzmu".- Nie ma wątpliwości, że to co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa, które prowadziło nasz naród do niepodległości - argumentował szef resortu obrony.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (415)
Zaloguj się
 • artur702

  Oceniono 219 razy 207

  Antoni Macierewicz powinien być przymusowo leczony psychiatrycznie. Przecież to paranoik.

 • 1docentpj

  Oceniono 193 razy 183

  Dzięki pisokatolikom dożyliśmy czasów, kiedy to słowo z Moskwy ma więcej sensu niż słowo z Warszawy !

 • kuma1

  Oceniono 123 razy 119

  Niestety Rosjanin ma rację. Trzeba być niespełna rozumu lub kłamcą aby nie uznać popartego wiedzą i doświadczeniem oraz rzetelną analizą raportów Komisji Milera i Rosyjskiego Maku. Sprawa Śledztw Prokuratury to osobne zagadnienie i wynika raczej z polityki niż samego resortu. Natomiast jedno jest pewne, za dramat odpowiada wyłącznie PIS, jego Prezes i ówczesna Kancelaria Prezydenta, wytworzona atmosfera politycznej wrzawy oraz oskarżeń, odrzucenie ważnej propozycji MSZ R. Sikorskiego oraz brak decyzji odejścia na lotnisko zapasowe i nacisk na pilotów aby wylądować mimo braku warunków pogodowych i odpowiedniej do tego celu aparatury na lotnisku oraz ostrzeżeń służb i samych pilotów.

 • zbigniew8888

  Oceniono 117 razy 113

  Wykorzystywanie ludzkiej naiwności prostych ludzi wewnątrz kraju to jedno. O sztucznej mgle dla jednych śmiesznej, dla drugich śmiertelnie poważnej mówił szeregowy poseł Antoni Macierewicz. Na uczelni ojca Rydzyka , że pod Smoleńskiem byliśmy "ofiarą terroryzmu" mówił Szef MON Antoni Macierewicz, a to już nie jest śmieszne, ale śmiertelnie poważne.

  Po drugie, rozumiem, że w mediach Rydzyka, czy na jego uczelni można nakłaniać do nienawiści, można podjudzać i dzielić polaków, ale w narodzie jest iskierka nadziei i wielu przez to przestało słuchać Radia Maryja. Tzw. buntowników jest coraz więcej :-)

 • esmeras

  Oceniono 111 razy 103

  Jak patrze na Macierewicza, Waszczykowskiego, Kaczyńskiego i im podobnych to cieszę się, że mieszkam za granica.

  A Polakom współczuję, naprawdę współczuję.

  Nie lubię Rosjan ale to co wyprawia obecny rząd to wstyd, głupote za głupotą.

  I życzę, żeby nadszedł czas, że znów będzie normalnie i będziemy mogli być dumni z Polski i Polaków i z tego co zostało z takim trudem zbudowane.

 • entymolog

  Oceniono 100 razy 96

  Niestety ten psychopata jest szefem MON i na świecie echa jego "teorii" dorabiają opinię wszystkim Polakom. Za szkodzenie dobrego imienia Polski należy się kara.

 • moherrr

  Oceniono 73 razy 71

  PiS obraził UE, Amerykanów i Rosjan. Być może Macierewicz spodziewa się wsparcia kosmitów dla polityki PiSu. Jest to skrajnie nierozsądne... nieodpowiedzialni głupcy narażają nas na realne niebezpieczeństwo. Pora to wreszcie zrozumieć.

 • milarama

  Oceniono 78 razy 70

  Reakcja zrozumiała i oczekiwana.
  Brawo PiS. Czego się nie tkniecie kwitnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje