Tak wygląda samolot po zderzeniu z ptakiem. Wielkie wgniecenie w dziobie

Boeing po zderzeniu z ptakiem

Boeing po zderzeniu z ptakiem (Twitter.com/paul_clare | TOBY MELVILLE / REUTERS)

Samolot pasażerski Boeing 737-800 podchodził właśnie do lądowania na londyńskie lotnisko Heathrow, kiedy zderzył się z ptakiem. W dziobie maszyny powstało wgniecenie, a po ptaku pozostało niestety jedynie trochę piór i krew.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Boeing linii EgyptAir leciał z Kairu do Londynu z 71 pasażerami na pokładzie. Mimo dużego uszkodzenia dziobu, piloci wylądowali bezpiecznie, a następnego dnia samolot wrócił do Kairu.

Wypadki z udziałem ptaków zdarzają się dosyć często, jednak rzadko powodują większe niebezpieczeństwo. W styczniu 2009 roku samolot US Airways zderzył się z kluczem dzikich gęsi i stracił moc w obu silnikach. Piloci zdołali wylądować na nieoblodzonej tafli rzeki Hudson.

Manewr przeszedł do historii, ponieważ mimo ogromnego niebezpieczeństwa (do zderzenia doszło tuż po starcie, samolot był bardzo nisko), nikt z pasażerów i członków załogi nie odniósł poważnych obrażeń.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Ćwiczenia straży pożarnej na lotnisku we Wrocławiu Incydent na lotnisku we Wrocławiu: podczas lądowania w samolocie pękły opony
 • Zakaz palenia obok popielniczki na drzwiach toalety w samolocie Po co montuje się popielniczki w samolotach, w których i tak obowiązuje zakaz palenia?
 • Okna w samolocie muszą być odsłonięte na czas startu i lądowania. Dlaczego? Okna w samolocie muszą być odsłonięte na czas startu i lądowania. Dlaczego?
Komentarze (188)
Tak wygląda samolot po zderzeniu z ptakiem. Wielkie wgniecenie w dziobie
Zaloguj się
 • Pawel Horych

  0

  ten redachtór co to pisał ma dużą dziurę ale w mózgu, a w samolocie jest wgniecenie i od bidy doleciał by wszędzie.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowna Redakcjo!
  Jak mozna przebicie w czesci dziobowej kadluba nazwac "WGNIECENIEM"???
  Nie ròbcie z czytelnikòw IDOTÒW!

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 2

  Jeden też uważał, że Polski pilot potrafi po bohatersku, nawet na drzwiach latać , ostatecznie okazało się, że lądować w gęstej mgle nie potrafił. Więc jak skończył , bohater czy ..........
  A wiara, którą podobno wyznawał mówi ,.... nie wystawiaj pana Boga swego na próbę.... , wystawił i chodzą teraz Ci co Go namawiali każdego 10 i ponownie wrzeszczą i złorzeczą a wiatr niesie i nawet echo nie wraca z miejsca gdzie go namawiano, pouczano , instruowano , wspierano ,organizowano i utwierdzano w decyzjach latania jak bohater ku przykryciu wrogiej wizyty dwóch Premierów..! Proszę mają nowe doświadczenie, zamiast pękającej parówki ......ptak i rozlegle zniszczenie.

 • raz_na_ludowo

  0

  Nie czytałem wcześniej żadnego komentarza, ale widzę teraz że kojarzy się jednoznacznie

 • raz_na_ludowo

  Oceniono 3 razy 1

  I co zostało z Ptaka, dwa piórka.
  Teraz wyobraźcie sobie że Samolot to Polska a Ptak, no właśnie!

 • czesio_w_berecie

  Oceniono 6 razy 2

  Jak ptak był by Polski to zrobił by dziurę wyleciał druga stroną i się otrzepał. W końcu za polskim ptakiem husaria stała i żołnierze wyklęci to musiał by być twardy jak stal, tylko brytyjski mięczak, pewnie homoseksualista i z invitro ,to tak się rozbryzgał i tylko wgniotkę zrobił

 • zec

  Oceniono 4 razy -2

  No proszę, a jak wyglądał dziób ptaka?
  Nie macie zdjęcia przypadkiem?

 • szach-mat0

  Oceniono 8 razy 6

  KOLEJNY PRZYKŁAD - TYM RAZEM DREWNIANE SŁUPY;
  DLA MACIEREWICZA I JEGO ZASRA.EJ KOMISJI.

  h ttps://www.youtube.com/watch?v=u4MOULvOxvI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje