Tak wygląda samolot po zderzeniu z ptakiem. Wielkie wgniecenie w dziobie

13.03.2016 19:46
Boeing po zderzeniu z ptakiem

Boeing po zderzeniu z ptakiem (Twitter.com/paul_clare | TOBY MELVILLE / REUTERS)

Samolot pasażerski Boeing 737-800 podchodził właśnie do lądowania na londyńskie lotnisko Heathrow, kiedy zderzył się z ptakiem. W dziobie maszyny powstało wgniecenie, a po ptaku pozostało niestety jedynie trochę piór i krew.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Boeing linii EgyptAir leciał z Kairu do Londynu z 71 pasażerami na pokładzie. Mimo dużego uszkodzenia dziobu, piloci wylądowali bezpiecznie, a następnego dnia samolot wrócił do Kairu.

Wypadki z udziałem ptaków zdarzają się dosyć często, jednak rzadko powodują większe niebezpieczeństwo. W styczniu 2009 roku samolot US Airways zderzył się z kluczem dzikich gęsi i stracił moc w obu silnikach. Piloci zdołali wylądować na nieoblodzonej tafli rzeki Hudson.

Manewr przeszedł do historii, ponieważ mimo ogromnego niebezpieczeństwa (do zderzenia doszło tuż po starcie, samolot był bardzo nisko), nikt z pasażerów i członków załogi nie odniósł poważnych obrażeń.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (187)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 110 razy 96

  To zdjęcie powinni zobaczyć Antkowe eksperci a wgniecenie powinien obwąchać Gmyz .

 • zoob2

  Oceniono 97 razy 85

  Brzoza to nie ptak. A ptak to nie brzoza. Zresztą gdyby puszkę zderzyć z ptakiem nawet najedzonym parówką efekt będzie ten sam. Trzy wybuchy.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 59 razy 51

  Ptaszek ważył najwyżej kilka kilogramów, brzoza około dwie tony...ale podobno brzoza nie mogła nic uciąć.

 • mm0427

  Oceniono 50 razy 44

  Prawica nie uwierzy. Ptak musiał być pancerny i wysłany przez jedno z supermocarstw. Obecnie nie ma znaczenia które bo właśnie się "przebiegunowujemy" ;) sojuszniczo....;)

 • buffalo69

  Oceniono 43 razy 39

  Kto miał ptaka tak twardego, że aż kadłub samolotu przedziurawił?! Na to pytanie tylko eksperci podkomisji Macierewicza są w stanie wyjaśnić.

 • kalebas

  Oceniono 39 razy 33

  Wszystko pięknie, ale to jeszcze nie wyjaśnia sprawy pękniętych parówek.

 • kastoripollux

  Oceniono 39 razy 31

  Co to za dziwne zdjęcie. To nie wiecie, że samoloty służą do wycinki drzew, nawet takich o średnicy 43 cm na wysokości 666 cm? Taki samolot po ścięciu brzozy powinien wylądować - to jest cytat z naczelnika. Jak jeszcze tego nie wiecie, to niebawem, po zakończeniu prac komisji swojego imienia się dowiecie, zostanie to na drugi dzień opublikowane i wiara w to wyegzekwowana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje