Prof. Środa o rządach PiS: "Kaczyński dokonuje rytualnego zawłaszczenia kraju". A na koniec TO porównanie

1. Magdalena Środa skrytykowała rządy PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego
2. W Polsce szykuje się stan wojenny - twierdzi profesor UW

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lewicowa działaczka, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Środa mocnymi słowami skomentowała aktualną sytuację polityczną w Polsce, a zwłaszcza jałowy spór o nowelizację ustawy dotyczącej działalności Trybunału Konstytucyjnego. Jej zdaniem, cotygodniowe protesty na ulicach mogą doprowadzić do powtórki z historii PRL.

"Nie chcę być złym prorokiem, ale myślę, że w Polsce szykuje się stan wojenny. Listy preskrypcyjne są już zapewne gotowe" - napisała profesor na swoim Facebooku. I dodała: "Kaczyński nigdy nie został internowany, ale będzie internował. To też jakiś powód, by znaleźć się na kartach historii".

Według Środy, rozmowy na temat ustabilizowania sytuacji w TK i ewentualne wspólne działania w tym zakresie rządu i opozycji nie są teraz możliwe. "On (Kaczyński - przyp. red.) nie pójdzie na żaden kompromis, nigdy w niczym nie ustąpi. On nie uprawia polityki, on dokonuje rytualnego zawłaszczenia kraju" - stwierdziła Środa.

Na koniec profesor porównała władzę prezesa PiS do... jego relacji z matką. "Totalne, bez zapośredniczeń, ciało w ciało z matką. Bez pęknięć, bez szczelin, bez gadania. Polska to łono Kaczyńskiego... I każdy, kto tego nie rozumie, będzie traktowany jak aborcjonista" - napisała.

Nie chcę być złym prorokiem ale myślę, że w Polsce szykuje się stan wojenny. Listy preskrypcyjne są już zapewne gotowe....

Opublikowany przez Magdalena Środa na  12 marca 2016


A TERAZ ZOBACZ: Rząd PiS sam poprosił Komisję Wenecką o opinię. A teraz Kaczyński mówi "to wielki atak na nasz rząd"Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (377)
Prof. Środa o rządach PiS: "Kaczyński dokonuje rytualnego zawłaszczenia kraju". A na koniec TO porównanie
Zaloguj się
 • unforgi

  0

  Jak to dobrze, że młodzi po szkole medialnej Rydzyka znaleźli pracę. Gó...ana to praca i haniebna ale pecunia non olet... Pełno ich na forum.

 • 2mimoza

  Oceniono 1 raz 1

  Żydówko, wyemigruj, najlepiej do swoich, do Izraela.
  Nie judź.

 • aniechtowas

  Oceniono 2 razy 2

  jak ta baba bredzi!

 • rita57

  0

  W związku z tym co mówi Środa , czy przyjmie grant przyznany jej przez reżimowego ministra nauki?

 • aniechtowas

  Oceniono 1 raz 1

  czy to siostra bulowej? widac duuuuze podobienstwo.
  warto sobie jeszcze przypppomniec opisy tradycji wielkanocnej u bulów i wszystko jasne

 • veerappan

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Środa jest doskonałym przykładem na to, że można posiadać tytuł profesora i jednocześnie notorycznie mylić się w swoich diagnozach.
  Stanu wojennego nie będzie - na takich cienkich leszczy, jak KOD et consortes, którzy nie mają żadnego pomysły na Polskę a których jedynym spoiwem jest nienawiść do Jarosława, szkoda wyganiać wojsko z garnizonów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX