To jedno zdjęcie wiele mówi o ludziach chodzących na protesty KOD

Tłum manifestujących w sobotnim marszu KOD idzie ulicami, przedziela ich trawnik, którego nikt nie depcze. To zdjęcie to jeden z symboli tego, jak można - wybaczcie górnolotny ton - rozumieć patriotyzm. Bo to nie tylko wielkie hasła, ale i szacunek do otoczenia, np. do zieleni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prostokąt trawy, a dookoła tłum ludzi. I nikt po niej nie depcze. To zdjęcie dobrze chyba pokazuje atmosferę i postawy osób, którzy biorą udział w demonstracjach w obronie demokracji.


Fot. Stanisław Skarżyński

Fotografię wykonał Stanisław Skarżyński, socjolog i dziennikarz. Jak pisze w portalu Res Publica, podczas manifestacji "kilkadziesiąt tysięcy ludzi bardzo pracowicie upychało się na jezdni i chodniku, żeby nie rozdeptać kawałka trawnika, którzy znalazł się na ich drodze. Ileś tam osób po trawniku oczywiście przeszło, ale były to jednostki - natomiast tłum ewidentnie rozdzielał jakiś niewidoczny nakaz poszanowania tego skrawka zieleni. Od tego momentu sprawdzałem, jak demonstranci postępują z zielenią - i tak samo zachowali się na pl. Trzech Krzyży, a potem na Rondzie de Gaulle'a".


Fot. Tomasz Golonko

Marsz przebiegał spokojnie, policja również nie miała zbyt wiele do roboty.


Fot. Tomasz Golonko

Co o wydarzeniu powiedziały "Wiadomości"? - Nad tym, by wszyscy mieli zapewnione bezpieczeństwo czuwała i policja, i straż marszowa, choć nie zawsze i nie wszędzie na przestrzeni ostatnich lat tak bywało - mówił Krzysztof Ziemiec.

- Poprzedni rząd ma na koncie m.in. akcję "Widelec", kiedy policja zatrzymała ponad 750 kibiców Legii - przypominała reporterka Ewa Bugała, która relacjonowała sobotni marsz. Jedynym niebezpiecznym narzędziem znalezionym wtedy przy kibicach był, jak mówiła, właśnie widelec. Rządowi PO wytknięto również inne przewiny: grzywny dla kibiców wznoszących okrzyki "Donald, matole, twój rząd obalą kibole", Marsz Niepodległości z policjantem kopiącym bezbronnego człowieka czy zeszłoroczne protesty górników. - Poważnych incydentów nie było na żadnym z wielu organizowanych marszów i wieców KOD - zauważyła Ewa Bugała.


Fot. Tomasz Golonko

"Wiadomości" sugerują zatem, że brak interwencji policji podczas demonstracji KOD to efekt zmiany władzy. A nie np. kultury uczestników demonstracji. Pamiętacie Marsz Niepodległości w 2013 r., gdy wrogami demonstrantów były lewackie drzewka?


Fot. youtube.com/Piotrek Żyła

Manifestantom przeszkadzała wówczas także m.in. kostka brukowa. A walkę z roślinami możecie obejrzeć na poniższym wideo od 0:47.Ile kosztowało warszawiaków pokrycie strat w infrastrukturze miasta, spowodowanych przez narodowców? Np. w 2013 roku - 120 tysięcy zł. A poniżej film z ostatniego - już o wiele spokojniejszego - Marszu Niepodległości:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy chodzisz na marsze KOD?
Więcej o:
Komentarze (693)
To jedno zdjęcie wiele mówi o ludziach chodzących na protesty KOD
Zaloguj się
 • 0

  Szkoda, że nie można wkleić tu zdjęć. Polacy zobaczyliby bydło rozłożone na na Pomniku Armii Krajowej i pobojowisko, jakie pozostało po zwinięciu obozowiska pod Sejmem. Na trawniku kocioł z parującą zupą warzoną przez Farmazona, a wokół stosy śmieci.

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy -2

  Doczekaliśmy się wreszcie porządnej PROPAGANDY.
  Tego Polakom TYLKO BRAKOWAŁO.
  A prawda jest banalna- nie wleźli na trawnik bo był tak ZASRANY przez psy ,że nogi gdzie nie było postawić.

 • Ijon Tichy

  Oceniono 2 razy -2

  hahahha rozbawił mnie artykuł, brakowało im zdjęć z góry pokazujących ogromne tłumy na marszach KODu a raczej nie chceli pokazać jak był mały to wykorzystali nagrania Marszu Niepodległości, pamiętam jak w 2011 roku "jedynie słuszne media" blokowały pokazywanie ogromu ludzi którzy przyszli na Marsz Niepodległości. Był on największym w Polsce zgromadzeniem ludzi i tylko w internecie można było go obejrzeć.
  Szczęśliwie dni manipulacji medialnej i cenzury przynajmniej w TVP się skończyły.

 • benek.z.gw

  Oceniono 1 raz -1

  Wybroczna to gazeta dla kretynów czy dla zdrajców?
  Pokażcie auto PIS-owca parkujące na trawniku.
  Karne owieczki PZPRu zwożone autokarami za judaszowskie niemieckie srebrniki idą karnie noga w nogę.

  Polskę rozgrabili już w 75-80% jak mawiał minister PO z resortu bezpieczeństwa czyli spec " Polska istnieje już tylko teoretycznie".Złodzieje z zagranicy i miejscowi cwaniacy rwą co się da zanim Polska upadnie a GW no pisze o trawniku.
  Po kilkudziesięciu latach od zaborów zbliżają się nowe rozbiory.
  Niemcy dogadały się z Rosją jak Ribbentrop z Mołotowem, że Neimcy przymkną oko na agresję na Ukrainie a Rosjanie pozwolą Niemcom przejąc Polskę.
  Amerykanie będą utrzymywać wpływy w Iraku i Jemenie, za to Rosja przywróci swe wpływy w Syrii

 • benek.z.gw

  Oceniono 1 raz -1

  KOD to dziś takie samo zło jak kiedyś był palikmiot czy neisioł a wcześniej PZPR.
  Oczywiście antypisowski i antypolski portal zwany GW bełkocze że KOD to przyszłość Polski bo nikt nie prowadził "wypróżniającego się psa".

  Jedyne co zrobił dobrego Komitet Obalania Demokracji to ten niezadeptany trawnik.
  W 40 mln narodzie zawsze znajdzie się 10,000 nie wstydzących się, że było członkami PZPRu .
  Bo jeśli było 3 mln głupców wierzących ze PZPR to coś dobrego to teraz znajdzie się sporo wierzących ze niemiecka agresja ekonomiczna to nie są zabory XXI wieku.
  Żydzi których Niemcy palili i przerabiali na mydło i abażury po to aby zabrać im złoto, dziś zamiast współpracować z Polakami którzy ich chronili przed wywózka do obozu i to z narażeniem życia, dziś współpracują z Niemcami aby Polskę rzucić na kolana.Dla Żyda Polak i katolik to większy wróg niż Niemiec który chce zrewidować Jałtę po kilkudziesięciu latach i odzyskać ziemie jakie stracił w wojnie .KOD to zło, PZPR to zło, nazizm to zło.Semityzm to tez zło i dlatego pojecie jest ukrywane. KOD to śmiecie nie potrafiące się podporządkować wymogom demokracji np.nie chcący się pogodzić z wynikami wyborów. KOD to V kolumna.
  Jak miąłbym wybrać komu napluć w twarz czy PZPR-owcowi czy KOD-owcowi to oczywiście w kontekście historycznym KOD-owiec to większa gnida .

 • Arkadiusz Rzemek

  0

  Nie wiem skąd te zdjęcie ale najwyraźniej propaganda PIS próbuje oszukać was. Te trzecie zdjęcie nie jest z tej demonstracji. Panowie są w zamaskowanych twarzach - ten kto tam był wie jak to wyglądało.

 • googleon

  Oceniono 2 razy 0

  Można nie deptać trawnika, nie jeść mięsa itd. ale to w zasadzie o niczym nie mówi. Dlaczego ?
  Hilter był wegetarianem i przypuszczam że trawników również nie deptał.

 • sts11

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko GWybiórcza z TeVaueNem mówią prowdę, samą prowdę i goowno prowdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX