Macierewicz o Smoleńsku: "Byliśmy ofiarą terroryzmu". Cel? "Pozbawienie Polski przywódców"

12.03.2016 21:48
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. za Radio Maryja)

1. Szef MON wygłosił wykład na uczelni ojca Rydzyka
2. Macierewicz stwierdził, że pod Smoleńskiem byliśmy "ofiarą terroryzmu"
3. Macierewicz: "ludobójstwo leży u źródeł obecnej sytuacji w Rosji"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Obecnie terroryzm jest stosowany wobec państw Europy jako narzędzie, używa się - niespotykanego dotąd w dziejach cywilizacji - prowokowania fali emigracji ludności mającej destabilizować kontynent europejski - powiedział w sobotę w Toruniu szef MON Antoni Macierewicz.

Minister obrony wygłosił wykład podczas Międzynarodowej Konferencji "Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ojca Rydzyka.

- Warto pamiętać, że to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa - mówił Macierewicz

Smoleńsk "reakcją na próbę podjęcia sprawy ludobójstwa katyńskiego"

Szef MON, nawiązując do wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego o ludobójstwie katyńskim z 2009 r., powiedział, że "ludobójstwo leży u źródeł obecnej sytuacji w Rosji". Zastrzegł, że nie wskazuje na "jakieś negatywne działania obecnej władzy", ale "narody rosyjskie mają ciągle nałożoną pieczęć milczenia na to co się stało w okresie sowieckim z ich przodkami".

Jak mówił Macierewicz "tylko Polska niepodległa może podnieść pełnym głosem i bez żadnych ograniczeń sprawę ludobójstwa katyńskiego".

- Tak się wydawało jeszcze w roku 2009 r. Już pół roku później dowiedzieliśmy się, że próba podjęcia tej sprawy wywoła reakcję jakiej współczesny świat nie wyobrażał sobie, że może zostać dokonana. Reakcję, która kosztowała całą polską elitę śmierć, po prostu śmierć, którą poniosła polska delegacja lecąca do Katynia nad Smoleńskiem - podkreślał Macierewicz.

- W ten sposób dowiedzieliśmy się, że rosyjskiej ekspansji militarnej, politycznej i gospodarczej, o której się mówiło tak długo, że zastąpiła czołgi rurociągami z gazem i ropą naftową, towarzyszy jednak długo wypracowywana i praktykowana zasada terroryzmu państwowego - dodał.

Fragment dotyczący Smoleńska można odsłuchać ok. 17 minuty nagrania"To, co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa"

Szef MON mówił, że terroryzm "jest wytworem myśli socjalistyczno-sowieckiej i poza tą myślą w historii świata zachodniego i chrześcijańskiego nie istniał" i "zawsze w myśli sowieckiej, zawsze w myśli socjalistycznej był traktowany jako narzędzie walki".

- Widzimy to znakomicie w historii ostatnich 10 lat. (...) Nie ma wątpliwości, że atak zbrojny na Gruzję był atakiem, który był rozpoczęty najpierw wewnętrzną dywersją wewnątrz Gruzji. Nie ma wątpliwości, że to co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa, które prowadziło nasz naród do niepodległości - argumentował szef resortu obrony.

Smoleńsk, Gruzja, Ukraina, Syria

Zdaniem Macierewicza kolejnymi takimi krokami były atak na Ukrainę i okupacja najbardziej uprzemysłowionej części tego kraju, zestrzelenie samolotu malezyjskiego i inwazja syryjska.

- Jesteśmy w NATO po to, żeby móc być zdolnym przeciwstawić się, by zyskać czas na odbudowę naszej armii, która musi być na przyszłość głównym ośrodkiem bezpieczeństwa narodowego państwa polskiego - podkreślił minister.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

A TERAZ ZOBACZ: Czy PiS wywiązał się z obietnic wyborczych? Sprawdziliśmy.

Zobacz także
Komentarze (565)
Macierewicz o Smoleńsku: "Byliśmy ofiarą terroryzmu". Cel? "Pozbawienie Polski przywódców"
Zaloguj się
 • mrjarwit

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak postawić pomnik Macierewiczowi - najgłupszemu w historii Polski szefowi MON?!

 • kater-11

  Oceniono 3 razy 3

  Jacy przywódcy ? bez przesady , tam nie było żadnego Polskiego przywódcy.

 • teka31

  Oceniono 2 razy 2

  Ten pisowski podkurcz razem z macierewiczem i PADalcem rujnują ten kraj

 • Oceniono 4 razy 4

  Takiego szaleństwa - bezpodstawnych oskarżeń - świat nie widział.
  Czy Polacy tego nie rozumieją? kto ich wybrał?
  Wstyd i hańba dla Polski.
  I precz i szaleńcami i kurduplami.

 • wadim.murski

  Oceniono 3 razy 3

  pozbawienie Polski przywódców tylko wzmocniłoby nasz nieszczęsny kraj...

 • blue911

  Oceniono 4 razy 4

  Zgadzam sie: PIS I czesc biskupow polskich to terrorysci. I co dalej zrobimy z ta wiadomoscia,panie Antosiu? Dokona pan hara-kiri? Albo seppuku?

 • Oceniono 3 razy 1

  LUDZIE!!! Co robić ? Ja nie chcę wojny z Rosją. Ale wydaje mi się że jak skończą w Syrii to się nam do dupy dobiorą przez tych świrow podszczuwanych przez rabego zza oceany

 • Bajka Dlugosch

  Oceniono 4 razy 4

  to moze maciora powiedz jeszcze KTO WSADZIL CALE DOWODZTWO DO JEDNEGO ZARDZEWIALEGO RUSKIEGO SAMOLOTU I KAZAL LADOWAC NA RUSKIM KARTOFLISKU?

  NO I MALE PYTANKO KTO PODRZUCIL TYM "TERRORYSTOM" liste pasazerow zeby wiedzieli ze te "wladze tak madrze i skrupulatnie wypelnialy" zalecone po wypadku cassy procedury? Bo czyz nie trzeba byc totalnie nieodpowiedzialnym idiota by pol nie-rzadu wsadzic w jeden samolot?

  TO NAZYWA SIE pisranska "odpowiedzialnosc" a potem zwala sie na niewinnych ludzi podle, klamliwe gnidy! Co teraz pierniczy plaszczak o dudowych oponach to KOMPROMITACJA NIEUDACZNIKOW

 • seamusfilipowicz

  Oceniono 3 razy 3

  "W ten sposób dowiedzieliśmy się, że rosyjskiej ekspansji militarnej, politycznej i gospodarczej, o której się mówiło tak długo, że zastąpiła czołgi rurociągami z gazem i ropą naftową, "
  Czy to dlatego zaraz po nominacji nowego szefa Orlenu przez PiS, polecial on do ruskich i na pałe przedłużył i zwiększył z Rosnieftem kontrakty na zakup ropy?? Wbrew poprzedniemu zarzadowi Orlenu który chciał sie uniezależnić od putlerowskiej ropy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje