Kwaśniewski o rządach PiS: To rozmowa pana z chamem. I dalej: "Jak chamy podnoszą łeb, to..."

10.03.2016 10:53
1. Były prezydent: Dowodzi człowiek, który nie ponosi odpowiedzialności
2. Tak Aleksander Kwaśniewski podsumował rządy PiS i obecny kryzys

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- PiS chce mieć władzę. Uważa, że ma rację i że są lepszymi Polakami, nie przyjmuje żadnych argumentów - stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM Aleksander Kwaśniewski. I dodał: - To rozmowa pana z chamem. Rządzący uważają, że są panami, więc wszystko, co te chamy opowiadają, jest bez sensu. A jak chamy podnoszą łeb, to tym gorzej dla nich.

Zdaniem byłego prezydenta, obecną sytuację można nazwać "pełzającym kryzysem", który może mieć daleko idące konsekwencje dla rządu Beaty Szydło. - Kryzys może dopełznąć do wielkiego protestu, który spowoduje, że będziemy organizować - za rok, dwa lub trzy - kolejny okrągły stół. Obawiam się, że obecna władza tego nie odczuwa, bo słabo znają świat, nie rozumieją Europy i nie znają języków - wyjaśniał Kwaśniewski.Według niego, "paraliż Trybunału Konstytucyjnego ma pozwolić na działania, które będą poza prawem i nie będą kwestionowane", a wszystkie działania partii - w tym rządu i prezydenta - "dowodzone są przez człowieka, który nie ponosi odpowiedzialności konstytucyjnej".

Kwaśniewski wytknął też rządowi, że nie stara się rozmawiać z obywatelami i ślepo wierzy, że wszystkie jego działania - nawet te krytykowane przez część społeczeństwa czy konstytucjonalistów - są słuszne. - To jest dowodem arogancji politycznej, która zwróci się przeciwko rządzącym. Dzielenie społeczeństwa, obrażanie go i brak komunikacji powoduje konflikt. Mam nadzieję, że nie będzie brutalny - mówił były prezydent.

Duda: "To my jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii". A potem krytykuje KOD

Na koniec były prezydent dodał, że Polska "zmienia się z kraju, który był nadzieją Europy, na kraj, który jest jej kłopotem".

Cała rozmowa z byłym prezydentem dostępna na stronie RMF FM

A TERAZ ZOBACZ: Rząd PiS sam poprosił Komisję Wenecką o opinię. A teraz Kaczyński mówi "to wielki atak na nasz rząd"Zobacz też: pierwsza na rynku biografia Jarosława Kaczyńskiego >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (618)
Zaloguj się
 • jandalf

  Oceniono 287 razy 233

  Nie myślałem, że to napiszę: jak dotąd Kwaśniewski był najlepszym prezydentem RP.

 • malgoska_k

  Oceniono 216 razy 184

  Kwaśniewski mimo jego słabości do alkoholu był najlepszym Prezydentem RP. Przede wszystkim był Podmiotem samodzielnym, a nie bezwolną kukiełką w rękach swojego szefa...

 • antropoid

  Oceniono 186 razy 162

  "Dowodzi człowiek, który nie ponosi odpowiedzialności"
  --------------------------------

  Zawsze taki był z niego "bohater" - wypychał gapowatego, uległego brata naprzód, a sam chował dupsko w norze.

 • antykaczysta40

  Oceniono 155 razy 141

  Mogli być królami jednak dzięki Kaczorowi są szczurami. Nie gratuluję posłom pis.

 • skapare

  Oceniono 143 razy 123

  Polską chce samodzielnie rządzić jeden człowiek!
  Człowiek, który uzurpował sobie prawo decydowania o woli, sposobie myślenia i podejmowania decyzji przez wszystkich Polaków.
  Uzurpatorowi bez odpowiedzialności przed narodem mówimy NIE!

 • ter5919

  Oceniono 147 razy 119

  Kwasniewski wie co mowi bardzo dobrze zna ten system ktory wprowadza Prezes i wie jak to sie skonczy dla kurdupla.Tylko Polski zal.

 • batura3

  Oceniono 137 razy 115

  Kaczyński to po prostu polityczny tchórz nie biorący za nic odpowiedzialności i chowający się za plecami swoich żałosnych marionetek.
  Panie Kaczyński - prawdziwy mężczyzna (powtarzam: mężczyzna!!!!!) nie boi się odpowiedzialności za swoje czyny. Mężczyzna - ale Pan ......

 • yosemitesam

  Oceniono 105 razy 101

  "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić panie" - te słowa do ludzi 'gorszego sortu' skierował ostatnio pan Duda. Człowiek, który jeszcze tak niedawno rozliczał sobie służbowe kilometrówki z dojazdów na prywatne fuchy w Nowym Tomyślu.

  Doić to my, ale nie nas, prawda panie Andrzejku?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 114 razy 76

  Hm...raczej to teraz rządy w Polsce objęły bezczelne, antypolskie, szubrawe, kłamliwe, łamiące wszelkie prawa pisowskie chamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje