Spór o TK się zaostrza: rząd odmawia publikacji, ludzie nocowali pod KPRM: "Beata, drukuj ten wyrok!" [TRWA PROTEST]

09.03.2016 23:08
1. Pod kancelarią premiera partia Razem rozbiła namioty. "Nie ruszymy się" 2. Protestują przeciw nieopublikowaniu przez rząd wyroku TK 3. TK ogłosił, że nowelizacja ustawy o TK jest niezgodna z konstytucją

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

To był bardzo gorący dzień, zwłaszcza od momentu ogłoszenia przez TK wyroku miażdżącego dla PiS - [RELACJA MINUTA PO MINUCIE] >>>

Trybunał Konstytucyjny ogłosił w środę wyrok ws. nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. TK uznał zmiany wprowadzone przez PiS za niezgodne z konstytucją.

Orzeczenie TK: Cała nowela ustawy o Trybunale niezgodna z konstytucyjną zasadą legislacji - czytaj >>>

Premier Beata Szydło stwierdziła, że decyzja Trybunału jest niezgodna z prawem i zapowiedziała, że jej nie opublikuje. Wiele mediów, w tym Gazeta.pl, zrobiło to za nią.

- Komunikat, który został dzisiaj wydany przez Trybunał Konstytucyjny, nie spełnia przesłanek ustawowych co do tego, aby być uznany za wyrok -


Od środowego wieczora trwa pod Kancelarią Premiera protest zorganizowany przez Partię Razem. Akcje poparł też Komitet Obrony Demokracji. Protestujący wyświetlili na ścianach budynku wyrok Trybunału.

Uczestnicy rozbili namioty, rozdawali herbatę, część została pod KPRM na noc. - Będziemy stać do oporu - zapowiedział Marcin Górski (Razem). Słychać krzyki "Beata drukuj ten wyrok!" i "Rządzie publikuj!".Trochę śpimy a trochę protestujemy

Opublikowany przez Marcelina Zawisza na 9 marca 2016


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (482)
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 142 razy 118

  Jak nisko trzeba upaść, ciemny ludzie, żeby w bezzębnym schizofreniku z Żoliborza widzieć Zbawcę Polski?!

 • chasingcars

  Oceniono 130 razy 108

  Biedni to ludzie i głupi, co za marne "pińcet" sprzedali swoją wolność, godność i przyszłość, oddając się w niewolę obłąkanemu hodowcy kota.

 • chasingcars

  Oceniono 100 razy 76

  Pani Szydło! Nie myśl pani, że będziecie rządzić wiecznie! Wielu dyktatorów tak myślało i się przeliczyło. Prędzej czy później stracicie władzę, a wtedy naród wystawi wam rachunek. Staniecie przed Trybunałem Stanu (Ty, Duda, Kuchciński, Ziobro i Kaczyński - choć z tym ostatnim może być problem, bo cwaniak choć pociąga za sznurki, to nadal jest tylko szeregowym posłem). Zastanów się Beato czy warto nadstawiać kark za tego gnoma. Odszukaj w sobie resztki honoru i postąp jak premier demokratycznego państwa, a nie jak pacynka na sznurku Prezesa.

 • piotraso1

  Oceniono 79 razy 69

  Jak pan Ziobro pisał pismo o odroczenie procesu przez TK, to go uznawał, ponieważ pisał urzędowe pismo jako minister. Jak TK je odrzucił i nie przesunął rozprawy, to pan Ziobro mówi, że to było spotkanie towarzyskie a nie rozprawa. Skąd w tym człowieku tyle obłudy?

 • chasingcars

  Oceniono 77 razy 57

  Zły to kraj, w którym premier jest tylko nosicielem broszek, a prezydent testerem długopisów. Od dzisiaj wola Prezesa jest najwyższym prawem, a jego uśmiech - największą nagrodą.

 • chasingcars

  Oceniono 70 razy 54

  Lech Kaczyński, przewraca się w grobie, gdy widzi brata łamiącego wszystkie zasady, jakie śp. Prezydent wyznawał. Co więcej, Jarosław sponsoruje człowieka, który nazwał jego bratową "czarownicą" i życzył jej eutanazji. Zaprawdę, w Prezesie już dokonała się "dobra zmiana".

 • single_malt

  Oceniono 60 razy 46

  bardzo niebezpieczne zabawy PISu. Teraz kazdy skazany bedzie mogl zakwestionowac wyrok powlujac sie na brak legitymacji konstytucyjnej dowolnego organu panstwowego .
  To samobojczy strzal.

 • zwyczajnyszaryobywatel

  Oceniono 53 razy 45

  ciekawe kiedy podpalą reichstag i zwalą na kod ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje