"TK wydał decyzję, łamiąc przepisy" - "Wiadomości" mówią, jak jest

Michał Adamczyk

Michał Adamczyk (wiadomosci.tvp.pl)

1. Rząd uznał, że dzisiejszy wyrok TK jest niezgodny z prawem
2. "Wiadomości": Decyzję dot. nowelizacji TK wydał, łamiąc jej zapisy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Głównym tematem środowego wydania "Wiadomości" był spór o wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Co powiedziano w najważniejszym programie informacyjnym publicznej telewizji?

TK uznał w środę, że nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucją. Jednak orzeczenia nie chce uznać premier Beata Szydło.

Jak TVP przedstawiło sprawę? - Są poważne wątpliwości, czy orzeczenie zostało wydane zgodnie z prawem - zapowiadał materiał prowadzący Michał Adamczyk. - Decyzja sędziów nie była jednogłośna, ale nie to budzi sprzeciw rządu, niektórych prawników i polityków. Swoją decyzję dotyczącą nowelizacji ustawy o Trybunale TK wydał, łamiąc zapisy tej nowelizacji - mówi prezenter.

Potem też było dobrze. W materiale Jarosława Olechowskiego dominujące były komentarze autora. - Zdaniem obserwatorów to, co już wydarzyło się w TK, podważa jego wiarygodność - mówił reporter. Kto był zapowiadanym obserwatorem? Prawicowy publicysta Marcin Makowski z "Do Rzeczy". W materiale występuje też - jako komentujący - inny prawicowy publicysta Michał Karnowski. Nowe "Wiadomości" są zdominowane przez ludzi z prawicowych mediów.

Wiadomości o sporze "prawników": Ziobro, Mularczyk, Wassermann

Poruszony został także temat "wycieku" orzeczenia do mediów. Pokazano wypowiedź Andrzeja Rzeplińskiego. - Do rozstrzygnięcia nie wiedziałem, jaki będzie wyrok - mówił prezes TK. Co na to Olechowski? - To zaskakujące tłumaczenie, bo ogłoszony dzisiaj wyrok jest niemal identyczny z tekstem opublikowanym w internecie wczoraj wieczorem.

Pojawiały się też komentarze w rodzaju "nie brak opinii, że sędziowie powinni zastosować się do nowelizacji ustawy o Trybunale". Według "Wiadomości" istnieje też "spór prawników" co do TK. Padają po tym wypowiedzi polityków PiS-u - posła Arkadiusz Mularczyka, rzecznika rządu Rafała Bochenka, ministra Zbigniewa Ziobry i posłanki Małgorzaty Wassermann

Spór o TK trwa

Trybunał Konstytucyjny wydał dziś wyrok ws. nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS. Co miała ona zmienić? Czytaj tutaj.

Z wyrokiem nie zgodził się rząd i zapowiedział, że go nie opublikuje. Swoje zdanie wyraził też minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Rozwiąż QUIZ: Polityka przyśpieszyła w ostatnich miesiącach. Sprawdźcie, czy się nie pogubiliście
1/7Kto jest nowym prezesem Telewizji Polskiej?
Komentarze (510)
"TK wydał decyzję, łamiąc przepisy" - "Wiadomości" mówią, jak jest
Zaloguj się
 • ramram135

  0

  pisuary już po was, już was nie ma. Jesteście w mniejszości i nic tego nie zmieni, baranie łby.....

 • ramram135

  0

  Jak widać, słychać i czuć pis to śmierdziele i strach dupę im zaczyna ściskać. Wasza przegrana ciemniaki pisowe jest pewna, tak jak pewne jest to, że po zimie nadchodzi wiosna........

 • herrer72

  Oceniono 1 raz -1

  KONSTYTUCJA musi być zmieniona bo stworzyli ją komuniści z elektrykiem. TK też cały do zwolnienia bo to POplecznicy , wszystko od nowa jak się należy. POrozliczać za roztrwonienie majątku naszego, grabieży dotacji UNIJNYCH, sprzedaży firm państwowych z symboliczne pieniądze i gdzie są moje pieniądze za las:))

 • dzakarta

  Oceniono 3 razy 1

  TVP - śmierdząca, kłamliwa kloaka porąbanych pisiorów, kaczystów i katomoherów !

 • mjs05

  Oceniono 3 razy 3

  Sprowadzanie tej sprawy na poziom sporu prawnego o to, czy TK musiał stosować nową ustawę czy nie, jest na rękę PiS-owi. Sprawa faktycznie nie jest jednoznaczna, ale nie może przesłaniać tego, że początkiem wszystkiego było niegodziwe zachowanie PiS-u, który ustawą zwykłą chciał zablokować działalność konstytucyjnego organu państwa. W tego typu nadzwyczajnych sytuacjach wyroki sądów powinny być przede wszystkim rozsądne, powinny przywracać sprawiedliwość i wczorajszy wyrok TK z pewnością taki jest.

 • tojamyszka

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda czasu antenowego , mówi Pan już od pół godziny na antenie TVN 24 Panie Ministrze Sprawiedliwości - Prokuratorze Generalny . Jeśli chce Pan się przekonać jak na prawdę wygląda przygotowywanie orzeczeń , wyroków końcowych - proszę sprawdzić wszystkie sądy wyższej instancji , apelacyjne a w szczególności wydziały cywilne. Trochę praktyki nigdy nikomu nie szkodzi. Jak powinno być wiemy , a jak jest proszę sprawdzić i to jest jak najbardziej normalne i nie powinno nikogo dziwić . Czym innym jest przygotowanie orzeczenia a czym innym jest ogłoszenie . Jeśli nie dojdą dodatkowe fakty , dowody , to na podstawie zgromadzonego materiału sędzia ma już swoje zdanie . Jeśli na rozprawie wypłyną dodatkowe dowody zmieniające wcześniej postawiona tezę wówczas sąd rzecz jasna zmieni projekt na zupełnie inny

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 2 razy 2

  Szczekacze wyleźli z norek by zakrzyczeć rzeczywistość. Jutro PiS powie, że Polska nie leży w Europie to Dziennik Telewizyjny potwierdzi to w trymiga.

 • szula001

  Oceniono 5 razy -3

  TK złamał dogłębnie Konstytucję a tylko establiszment który został oderwany od koryta temu zaprzecza

 • Maria Jurzec

  Oceniono 2 razy 0

  Boże ratuj naszą Polske bo oni nie wiedzą co czynią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje