Maciej Stuhr odpowiada na krytykę: Macie Sejm, telewizję, radio, dajcie się nam przynajmniej pośmiać

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Maciej Stuhr na Facebooku odpowiedział na krytykę, która spłynęła na niego po wystąpieniu na gali Orłów. Aktor uważa, że to nie on swoimi żartami, a politycy zbijają kapitał ?wycierając sobie gęby? katastrofą smoleńską czy żołnierzami wyklętymi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie" - zwraca się Stuhr do Krystyny Pawłowicz i Krzysztofa Ziemca. Posłanka PiS wcześniej pisała o nim "Pan Maciuś Stuhr" i krytykowała za żarty podczas gali rozdania Orłów. Ziemiec z kolei prowadził "Wiadomości", w których stwierdzono, że słowa aktora "przywołały bolesne wspomnienia". Program zestawił fragmenty wystąpienia Stuhra z fotografiami m.in.... wraku Tupolewa.

"Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać" - pisze Stuhr na Facebooku, jednocześnie podkreślając, że żart nie był wymierzony "w pamięć o kimkolwiek".

"Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał" - dodaje.

Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy,...

Opublikowany przez Maciej Stuhr na 9 marca 2016


Żarty z drugiego sortu

Maciej Stuhr podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych wręczał nagrodę w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Krótką zapowiedź wypełniły żarty i aluzje do sytuacji politycznej w Polsce.

Zapowiedź Macieja Stuhra zaczęła się od "przejęzyczenia" nawiązującego do słów Jarosława Kaczyńskiego o "Polakach gorszego sortu". - Przyszedłem dziś do państwa, żeby ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu - mówił.

W dalszej części zapowiedzi pojawiły się kolejne - Stuhr wspomniał o żołnierzach wyklętych, Lechu Wałęsie i oponie - tu aluzja do niedawnej sprawy z wypadkiem prezydenckiej limuzyny. Na koniec nie zabrakło też aluzji do katastrofy smoleńskiej.

Warto przeczytać: felietony Macieja Stuhra "W krzywym zwierciadle" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy uważasz, że Maciej Stuhr nie powinien żartować w ten sposób na gali
Zobacz także
Komentarze (559)
Maciej Stuhr odpowiada na krytykę: Macie Sejm, telewizję, radio, dajcie się nam przynajmniej pośmiać
Zaloguj się
 • bat098

  0

  co się dziwić, wystarczy spojrzeć na sprawę z TK - cała nowela ustawy autorstwa PiS narusza cztery zasady konstytucji. Za niezgodne z konstytucją uznano szesnaście zapisów. Według rządu nie był to wyrok i nie będzie publikowany. -- wnp.pl

 • czytelnik60

  0

  Panie Stuhr junior... jak się panu chce śmiać z takich tematów jak ostatnio pan zaprezentował...to niech pan pociągnie z gwinta gazowanej coli i wypada na Madagaskar!

 • tastak

  0

  A co ty Maciuś taki rozbawiony ?

  - Buachacha ! Buachacha !
  - A co ty Maciuś taki rozbawiony ?
  - Z onkologii wracam, zgred raka ma, Buachacha !
  - To takie śmieszne ?
  - No jak nie śmieszne, jak śmieszne. Buachacha !
  po chemii wyłysiał. Łysy jak polana po tym samolocie w Lesie Kabackim
  - Buachacha !
  - Ale to naprawdę nie jest śmieszne Maciuś
  - No jak nie śmieszne jak śmieszne ! Mieliśmy z siorą brechę niezłą.
  Gostek na łóżku obok zgreda miał kabelki w nosie. Buachacha ! chyba mu trotyl chcą podłączyć.
  - Siora mówi - ale tu polew na tej onkologii. Same blade twarze, jakiś trzeci sort. Łażą jak jacyś wyklęci. Buachacha !
  - Maciuś to nie jest śmieszne
  - No jak nie śmieszne jak śmieszne. Staremu po tych wlewach brzuch wysadziło jak Dudusiowi oponę. Buachacha ! Siora powiedziała, że zaraz trzaśnie. Ale nie trzasnął. Buachacha ! nasz stary to run flat. Buachacha !

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 1 raz 1

  Nie tak dawno temu- przy okazji mistrzostw w piłce ręcznej- wygwizdano panią, której wydaje się, że jest premierem.Jednym z komentarzy były słowa : "nie jest źle póki gwiżdżą, gorzej jak zaczną się śmiać".Szybko poszło.

 • zuuuraw

  Oceniono 4 razy -2

  I tłumacz chamowi że jest chamem, szkoda czasu, ten głupek, specjalista od dzieci nabijanych na tarcze przez Polaków, nawet ne rżnie głupa, on rzeczywiście tak myśli !

 • pela_46

  Oceniono 5 razy 3

  zaje..bi e.....my ich śmiechem

 • kor102

  Oceniono 6 razy 2

  Dajcie spokój chłopakowi, narzeczony żony Maciusia nawet psa jemu zabrał.
  To trudny czas dla chłopaka.

 • invest_pl

  Oceniono 2 razy 0

  PrzyPOminam że za DONALD MATOLE - kolesie poszli do aresztu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje