Żarty Stuhra "przywołały bolesne wspomnienia". "Wiadomości" upominają aktora w kuriozalnym materiale

1. "Wiadomości" wyemitowały materiał o wystąpieniu Stuhra na gali "Orłów"
2. Żarty aktora zostały zestawione ze zdjęciami m.in. wraku Tupolewa
3. TVP poprosiła o specjalny komentarz Kornela Morawieckiego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wtorkowe "Wiadomości" nie byłyby szczególnie interesujące, gdyby nie końcówka wydania. Serwis pokazał materiał o wystąpieniu Macieja Stuhra na gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych. Jego pełen humoru występ zrobił już prawdziwą furorę wśród internautów.

Z czym ''Wiadomości'' zestawiły Stuhra [ZDJĘCIA]Ale redakcja "Wiadomości" potraktowała jego żarty śmiertelnie poważnie.

- Widać, że największe emocje wzbudziło ogłoszenie przez Macieja Stuhra laureatów za role drugoplanowe. Ale nie o nagrodzonych tu chodzi, raczej o to, co aktor powiedział na scenie. Publiczność na miejscu się śmiała, ale nie wszystkim przypadło to do gustu, bo te słowa przywołały bolesne wspomnienia - zapowiedział materiał pt. "Kwestia smaku" prowadzący Krzysztof Ziemiec. O sprawie napisał wczoraj wieczorem serwis Wyborcza.pl.

"Proszę o opamiętanie, to nas poniża"

W "Wiadomościach" fragmenty wystąpienia Stuhra zostały zestawione z fotografiami m.in.... wraku Tupolewa. Kiedy aktor żartuje, że "armia artystów drugiego planu to nie jest jakaś armia artystów wyklętych... przeklętych", ekran zostaje podzielony na pół, a po prawej stronie widać fotografię rotmistrza Witolda Pileckiego.

Dalej jest jeszcze ciekawiej. Aluzja Stuhra do Lecha Wałęsy zostaje zestawiona ze zdjęciem teczki SB, żart o oponie - z fotografią rozerwanej opony prezydenckiej limuzyny. W materiale z gali "Orłów" widać, że publiczność reaguje na wypowiedzi Stuhra śmiechem, a kiedy aktor wspomina, że "miało być poważnie, a państwo mają tu polew", na ekranie pojawia się zdjęcie z katastrofy smoleńskiej.

Na koniec "Wiadomości" poprosiły jeszcze o komentarz marszałka Sejmu seniora Kornela Morawieckiego, który przypomina z oburzeniem, że nie minęło jeszcze wiele od wypadku prezydenckiej limuzyny i "nie można żartować z czegoś, co mogło być tragedią". - Chciałbym prosić o opamiętanie, żeby takich słów, takich wpisów nie było, bo to nas poniża, to nas degraduje - zaapelował poseł Kukiz'15.

Warto przeczytać: felietony Macieja Stuhra "W krzywym zwierciadle" >>

Zobacz też galerię:

Kliknij, by przeczytać więcej

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy uważasz, że Maciej Stuhr nie powinien żartować w ten sposób na gali
Więcej o:
Komentarze (968)
Żarty Stuhra "przywołały bolesne wspomnienia". "Wiadomości" upominają aktora w kuriozalnym materiale
Zaloguj się
 • grzesio-0

  Oceniono 1 raz 1

  Dla mnie bomba Panie Macieju! Spokojnie można porównać do najlepszych żartów kabaretowych. TAK TRZYMAĆ!!!

 • awers777

  Oceniono 2 razy 2

  Funkcyjne PiSiory to nadęte bufony, zero dystansu do siebie, brak poczucia humoru, wiara w spiskowe teorie dziejów, maja wybitną umiejętność obrażania wszystkich wokoło (faszyści i złodzieje, SB, UB, gestapo, zdrajcy itd) oraz zrażania do siebie nawet osób przychylnych Polsce.
  Ale też ten naród wybrał sobie większość sejmową

 • pim3pl

  Oceniono 1 raz 1

  Albo z moją głową jest coś nie tak, albo z waszymi.
  Maciek Stuhr nie żartował z tragedii z 2010, to człowiek z klasą.
  Jego żart dotyczył bardziej kolejnej komisji smoleńskiej, no i prόb niektórych „klas” polskiego tzw. establishmentu zbicia (zbijania od lat) politycznego kapitału na ludzkiej tragedii.
  Czy się mylę?

 • pim3pl

  Oceniono 1 raz 1

  Hej, Panie Ziemiec, u nas w cyrku są wolne etaty!
  Może chcesz Pan rozpocząć nową „karierę”.
  Tzn., wolny jest etat tresera lwa… – właściwie wolny jest etat lwa: taki, wie Pan numer sezonu: wyskoczył jak lew a wylądował jako mata pod łόżko…
  Wolny jest etat żonglera i klowna.
  W czym byś się Pan widział najbardziej?
  Pozdrowienia,
  Jan (Wielki) Himilsbach

 • damakier1

  Oceniono 2 razy 0

  Żarty Stuhra były takie sobie. Ale ten materiał w "Wiadomościach" to była tragifarsa.

 • opinos

  Oceniono 2 razy -2

  Przemowa Macieja Stuhra na gali Orłów'16 miała być zabawna. I była. Do czasu, kiedy nawiązał do tragedii Żołnierzy Wyklętych i osób, które zmarły w katastrofie smoleńskiej. Nagle przestało być zabawnie. Mimo to zgromadzenia na gali aktorzy nadal się śmieli. Powstaje pytanie - czy wciąż by się śmieli, gdyby Stuhr powiedział, że aktor drugoplanowy to "nie jest jakiś tam Żyd pałętający się po obozie w Oświęcimiu" (parafrazując jego własne słowa)?

 • krzyzak1516

  Oceniono 1 raz 1

  Ta ich "dobra zmiana" jest odzwierciedleniem lotu do Smolenska. Wszyscy wiemy jak to sie zakonczylo. Tam tez byly zlamane wszelkie mozliwe zasady a obiniono i obwinia sie wszystkich tylko nie siebie.

 • je2bny

  Oceniono 2 razy 2

  Tak na poważnie - to nie prowadzący, tylko kretyni, którzy mają napisane co i jak mówić.

  Powróciło hasło z przeszłości - telewizja kłamie.

 • august.b-w

  Oceniono 5 razy -1

  Od dzisiaj nie dam grosza na akcje czy fundacje żebrzących aktoreczek, mających usta pełne miłości i szacunku dla bliźnich, a jednocześnie rechotających z nędznych dowcipów na temat śmierci rodaków...
  Będę pomagał tylko konkretnym osobom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX