Żarty Stuhra "przywołały bolesne wspomnienia". "Wiadomości" upominają aktora w kuriozalnym materiale

09.03.2016 07:44

"Wiadomości" o wystąpieniu Stuhra (Fot. za "Wiadomości" TVP)

1. "Wiadomości" wyemitowały materiał o wystąpieniu Stuhra na gali "Orłów"
2. Żarty aktora zostały zestawione ze zdjęciami m.in. wraku Tupolewa
3. TVP poprosiła o specjalny komentarz Kornela Morawieckiego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wtorkowe "Wiadomości" nie byłyby szczególnie interesujące, gdyby nie końcówka wydania. Serwis pokazał materiał o wystąpieniu Macieja Stuhra na gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych. Jego pełen humoru występ zrobił już prawdziwą furorę wśród internautów.

Z czym ''Wiadomości'' zestawiły Stuhra [ZDJĘCIA]Ale redakcja "Wiadomości" potraktowała jego żarty śmiertelnie poważnie.

- Widać, że największe emocje wzbudziło ogłoszenie przez Macieja Stuhra laureatów za role drugoplanowe. Ale nie o nagrodzonych tu chodzi, raczej o to, co aktor powiedział na scenie. Publiczność na miejscu się śmiała, ale nie wszystkim przypadło to do gustu, bo te słowa przywołały bolesne wspomnienia - zapowiedział materiał pt. "Kwestia smaku" prowadzący Krzysztof Ziemiec. O sprawie napisał wczoraj wieczorem serwis Wyborcza.pl.

"Proszę o opamiętanie, to nas poniża"

W "Wiadomościach" fragmenty wystąpienia Stuhra zostały zestawione z fotografiami m.in.... wraku Tupolewa. Kiedy aktor żartuje, że "armia artystów drugiego planu to nie jest jakaś armia artystów wyklętych... przeklętych", ekran zostaje podzielony na pół, a po prawej stronie widać fotografię rotmistrza Witolda Pileckiego.

Dalej jest jeszcze ciekawiej. Aluzja Stuhra do Lecha Wałęsy zostaje zestawiona ze zdjęciem teczki SB, żart o oponie - z fotografią rozerwanej opony prezydenckiej limuzyny. W materiale z gali "Orłów" widać, że publiczność reaguje na wypowiedzi Stuhra śmiechem, a kiedy aktor wspomina, że "miało być poważnie, a państwo mają tu polew", na ekranie pojawia się zdjęcie z katastrofy smoleńskiej.

Na koniec "Wiadomości" poprosiły jeszcze o komentarz marszałka Sejmu seniora Kornela Morawieckiego, który przypomina z oburzeniem, że nie minęło jeszcze wiele od wypadku prezydenckiej limuzyny i "nie można żartować z czegoś, co mogło być tragedią". - Chciałbym prosić o opamiętanie, żeby takich słów, takich wpisów nie było, bo to nas poniża, to nas degraduje - zaapelował poseł Kukiz'15.

Warto przeczytać: felietony Macieja Stuhra "W krzywym zwierciadle" >>

Zobacz też galerię:

Kliknij, by przeczytać więcej

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy uważasz, że Maciej Stuhr nie powinien żartować w ten sposób na gali

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (968)
Zaloguj się
 • zgryz3

  Oceniono 253 razy 235

  Czy komedia "Jak wywołałem II wojnę światową" nas poniża? Może trochę spokojniej, Panowie i Damy, z nadętym patosem.

 • robmar2007

  Oceniono 237 razy 223

  Największym policzkiem wymierzonym w rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej jest zachowanie Maciarewicza i powołanej przez niego bandy, zwanej "komisją". Największą obrazą dla zmarłych i ich rodzin jest wykorzystywanie katastrofy do polityki przez pisiorków. To są rzeczy na które należy zwracać uwagę. Szacun dla Stuhra za to, że miał odwagę zażartować... Za chwilę żart z pisiorów będzie karany grzywną lub więzieniem.

 • fakiba

  Oceniono 224 razy 200

  Nie tylko Jacek Kurski głupieje coraz bardziej , ale jak widać i panu Morawieckiemu się pogarsza , od czasu bliskich kontaktów z koalicjantem kaczorem

 • fakiba

  Oceniono 216 razy 194

  Brawo panie Ziemiec , widać że coraz bardziej wciąga się pan w dobrą zmianę i coraz bardziej się pan szmaci , ale żeby z roboty na razie nie wlecieć trzeba Jackowi wazelinić

 • kabza1605

  Oceniono 188 razy 176

  Panie Ziemiec zostaniesz Pan zapamiętany jako zakłamany dzinnikarz i twarz tej fali propagandy i oszczerstw. Tu już nie chodzi o sympatie polityczne tylko profesjonalność dziennikarza. A Pan kłamie w żywe oczy tak jak było z kwitami na Wałęsę

 • czechy11

  Oceniono 178 razy 164

  A my upominamy Ziemca. Nie idź ta droga reżimowa kuklo propagandowa bo jak ten nędzny reżim upadnie to bedzie ci bardzo wstyd a i ręki nikt ci nie poda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje