Młodzież Wszechpolska: Działania prezydenta Poznania przypominają totalitarne metody

08.03.2016 21:56
Demonstracja przeciwników imigrantów zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Poznań, wrzesień 2015 r.

Demonstracja przeciwników imigrantów zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Poznań, wrzesień 2015 r. (ŁUKASZ CYNALEWSKI)

1. Nacjonaliści mieli uczestniczyć w turnieju sportów walki w Poznaniu
2. Klub, który miał ich gościć, wycofał jednak zgodę na udostępnienie sali
3. Szef poznańskiej MW krytykuje prezydenta za chęć obcięcia klubowi dotacji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ziemowit Przebitkowski z Młodzieży Wszechpolskiej zarzucił Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania, że szykanuje narodowców i zastrasza klub sportowy, gdzie mieli spotkać się nacjonaliści z kilku europejskich państw. O sprawie pisze poznańska "Gazeta Wyborcza".

W sobotę nacjonaliści z Czech, Francji, Rosji i Węgier mieli uczestniczyć w turnieju walk w jednym z poznańskich klubów sportowych. Niektórzy z zaproszonych nie kryją sympatii do nazizmu i faszyzmu, mają m.in. tatuaże z symbolami nazistowskimi.

Prezydent Poznania zagroził, że obetnie dotacje miejscom, które goszczą nacjonalistów. Tymczasem klub KKS Sporty Walki, który miał gościć turniej, dostaje od miasta dotacje na szkolenie dzieci i młodzieży. Po słowach Jaśkowiaka wycofał zgodę na udostępnienie sali nacjonalistom, uzasadniając, że "mogłoby to narazić klub i miasto na zły wizerunek, a tym bardziej ktoś mógłby wyciągnąć pochopne wnioski, iż propagujemy oraz popieramy takie poglądy".

Przebitkowski, szef poznańskiej MW, przyznał się do współorganizowania turnieju. Na antenie telewizji WTK powiedział, że działania Jaśkowiaka są "szokujące" i "przypominają metody systemów totalitarnych". - Zastraszył klub, w którym impreza miała być organizowana. Szantaż polegał na groźbie nieprzydzielenia dotacji - dodał Przebitkowski.

Nie wiadomo, czy turniej zostanie odwołany. - Nie będę udzielał informacji co do kolejnych kroków, bo nie chcemy, by prezydent używał totalitarnych metod - powiedział Przebitkowski.

Więcej w poznańskiej "Gazecie Wyborczej".

A TERAZ ZOBACZ: Rząd PiS sam poprosił Komisję Wenecką o opinię. A teraz Kaczyński mówi "to wielki atak na nasz rząd"Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (118)
Zaloguj się
 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 87 razy 81

  A w czym problem? Niech nacjonaliści wezmą klub na swoje utrzymanie. Jako właściciele będą mogli robić swoje spotkania.

 • Matt X

  Oceniono 77 razy 67

  Nacjonaliści jak zawszę prześladowani. Nie mogą nawet "rozpalic pieców", "tępić lewactwa" oraz "obalić demokracji"! Co to za demokracja? Najonaliści powinni dostać licencję na zabijanie, bo przecież lewactwo wszędzie i w ogóle. Guzik atomowy i gwiazda śmierci dla narodowców.

 • faustxyz

  Oceniono 60 razy 54

  To się porobiło, ojej dziubdzisiom wielbicielom metod systemów totalitarnych, prawidłowe działania profilaktyczne tłumiące propagowanie brunatnej zgnilizny "przypominają totalitarne metody":)

 • signum_t

  Oceniono 64 razy 52

  Brawo, panie prezydencie Poznania! A naziolom proponuję zorganizowanie turnieju w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie urzęduje Ten, który mówi o ludziach pierwszej kategorii...To właściwe miejsce i patron byłby właściwy.

 • lodzermensz1

  Oceniono 47 razy 45

  Niech mi ktoś powie, czym naziolki różnią się od islamistów?
  Jedni i drudzy gardzą demokracją liberalną. Jedni i drudzy chcieliby wszystkich uszczęśliwić swoją chorą wizją świata. W gruncie rzeczy jedni i drudzy najchętniej zlikwidowali by tych, którzy do jego wizji nie pasują: jedni niewiernych, drudzy Żydów, homoseksualistów i "lewaków".
  A jednocześnie obie grupy chętnie korzystają z dobrodziejstw demokracji, a gdy demokracja próbuje sobie z nimi radzić, głośno krzyczą, że demokracja jest łamana.
  Paranoja: totalitarny pajac gardłuje o totalitarnych metodach.

 • zemstaza158cm

  Oceniono 53 razy 45

  Czy pisowcom ogłoszono jakiś konkurs na obrażanie Polaków, na najbardziej chamskie przemówienie. Dzień po dniu poprzeczka idzie w górę.

 • Krzysztof Kopeć

  Oceniono 48 razy 42

  Oczywiście jak nacjonaliści sami biją to wszystko jest cacy...

 • ulanzalasem

  Oceniono 43 razy 39

  14-25 (góra 30) letnie gnojki...o inteligencji ameby, pewnie niejednemu podczas wojny żołnierze armii niemieckiej zabili bliskich, a wydaje się im, że ta chora ideologia jest atrakcyjna. Gdyby sytuacja się powtórzyła to posłużyliby jako mięso armatnie albo zostali przez "przyjaciół" nazioli skierowani do obozów pracy/śmierci.
  Ta cała Polska prawica z PiSem i narodowcami to często wg głoszonych poglądów twory bliżej narodowego-socjalizmu, chociażby ze względu na gospodarkę, kiedyś nawet obrazili się na Korwina bo "nazwał" och socjalistami xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje