Duda mówi: "To my jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii". A potem krytykuje KOD

08.03.2016 19:26
1. Zrealizujemy naprawę Rzeczpospolitej - powiedział Andrzej Duda w Otwocku
2. Konkretów dalszych działań prezydent jednak nie zdradził
3. W swoim wystąpieniu odniósł się też do członków KOD i ich protestów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według prezydenta Dudy, w demokratycznym państwie nie może być tak, żeby większość Polaków negatywnie oceniała działalność wymiaru sprawiedliwości. - Bo cóż to jest za państwo, gdzie większość ludzi negatywnie ocenia to, co ma być jednym z jego fundamentów, że w państwie jest sprawiedliwość? - pytał prezydent. Przekonywał, że dopiero po zmianach, które chce przeprowadzić PiS, "można będzie mówić: w Polsce zaczyna być prawdziwa demokracja".

"Gdzie wtedy była Komisja Wenecka?"

Duda wyraził przy tym pogląd, że "ci, którzy dzisiaj mówią, że trzeba bronić demokracji, chcą bronić tego, co było przez ostatnie osiem lat - tych wszystkich afer, które były zamiatane pod dywan". W tym kontekście wspomniał o wyborach samorządowych z 2014 r., gdzie - jak mówił - "wynik zaprzeczał wszelkiej rzeczywistości, ale niczego się nie dało zrobić, niczego nie dało się powtórzyć".

- To była prawdziwa demokracja? Gdzie wtedy były wszystkie Komisje Weneckie, gdzie była Komisja Europejska? Dlaczego wtedy nie interweniowano, dlaczego wtedy nie podejmowano działań? Gdzie byli wtedy wszyscy europejscy liberalni demokraci? - pytał prezydent.

I kontynuował: - Wszyscy jesteśmy ludźmi inteligentnymi. Jesteśmy ludźmi dumnymi z naszej ojczyzny. Jesteśmy ludźmi, którzy rozumieją procesy historyczne i jesteśmy także ludźmi, którzy rozumieją, co znaczy, że nasze państwo jest wykorzystywane. A że my jesteśmy traktowani jako ludzie drugiej kategorii - czas najwyższy, abyśmy powiedzieli, że tu, w Polsce, to my właśnie jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii. My".

I kontynuował: - To nasze interesy przede wszystkim muszą tu być realizowane i my mamy prawo do realizowania naszych interesów na arenie międzynarodowej. To my mamy prawo decydować, co jest dla nas dobre, a co złe; kto jest dla nas gościem, a kto wrogiem. I mamy prawo do tego, by głośno o tym mówić, nie kierując się pdeudoeuropejską poprawnością polityczną, która tak naprawdę wiedzie na manowce - ocenił prezydent.

KOD zaprzecza temu, o czym mówi

Prezydent odnosił się też w swoim wystąpieniu do protestów KOD. - Patrzę na to z przykrością, bo o ile widzę często na tych manifestacjach twarze właśnie tych, którzy w ostatnim czasie bardzo dużo stracili (...) Jak to się niektórzy śmieją: "Ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie" - mówią ci ludzie. To wśród nich jest bardzo wielu ludzi przyzwoitych, którzy dają się zwieść pewnym próbom zastraszania - mówił.

Duda zwrócił uwagę, że prowadzone przez protestujących działania "właściwie wprost zaprzeczają temu, co mówią". - Bo jeżeli ktoś mówi, że demokracja wymaga obrony, a jednocześnie może to mówić w każdym miejscu i w każdym czasie, to przepraszam bardzo, na tym właśnie polega demokracja - powiedział.

Zdaniem prezydenta część manifestujących to ludzie, którzy "na naprawie Rzeczypospolitej wiele stracą". - Będą się bronili wszelkimi siłami i wszelkimi sposobami, będą zwodzili, będą rozsiewali strach, będą starali się siać propagandę, niepokój - powiedział Duda.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy uważasz, że prezydent Andrzej Duda dzieli Polaków?
Zobacz także
Komentarze (1541)
Duda mówi: "To my jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii". A potem krytykuje KOD
Zaloguj się
 • mrjarwit

  0

  Z wypowiedzi obu tych "polityków" wynika jedno : Polacy dzielą się na dwie kategorie , tą "lepszą" czyli PiS i jego wyznawcy oraz ponad połowę zdecydowanie przeciwnych i około 20% nie interesujących się polityką tzn.którym jest obojętne kto rządzi bo w/g nich "i tak nic z tego nie mają"-stanowiących tą gorszą część! Żadna władza w powojennej historii Polski nie doprowadziła do tak głębokiego podziału społeczeństwa poprzez tumanienie ,propagandę jak za czasów stalinowskich czy zwykłą manipulację społeczeństwa! To się musi źle skończyć !!!

 • 12ketrab

  0

  Teraz faceci o fizjonomii wikarego są pierwszym sortem. Co za upadek w tym kraju, gdzie są prawdziwi faceci? Kiedys byli ale wyjechali I pozostał tylko "pierwszy sort".

 • bandzior75

  Oceniono 1 raz 1

  kaczyński ma kota i psa-andrzeja podpis dudę.

 • moni692

  Oceniono 1 raz 1

  Andrzej Du*a vel dlugopis Stracil poczucie rzeczywistosci

 • ben po

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli Duda tak mówi że: "To my jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii". To taka wypowiedż coś mi przypomina, kiedy tak zwani nad-ludzie otrzymali władzę. A kto im pomagał? Cytuję: Wcześniej kościół katolicki zaplanował i pomógł w dojściu do władzy Hitlera . W tym celu w
  Niemczech została założona partia Katolicka , której liderem był gorliwie wspomagający Hitlera Franz von Papen który pomógł mu w szybkim dojściu do władzy . Myślenie Jezuickie Hitlera było oczywiste , Hitler powiedział : " Chrześcijaństwo uważam za najbardziej zwodnicze i zgubne kłamstwo w historii " (miał na myśli to biblijne niezgodne z katolicyzmem). - Adolf Hitler cytowany przez Larrego Azara , Twentieh Century of Crisis , strona 180

 • ben po

  Oceniono 2 razy 2

  Oto jakie rekomendacje Papież pius XII pisał w sprawie tuby Hitlera Józefa Goebelsa do Hitlera. Cytuję: Józef Goebbels również był wyszkolonym Jezuitą . Goebbels pochodził z katolickiej rodziny , uczęszczał do katolickiego gimnazjum , uczęszczał on do szkoły z internatem prowadzonej przez Franciszkanów , w Bleijerheide . " Do Szanownego pana Adolfa Hitlera , wodza i kanclerza Rzeszy Niemieckiej . Z początkiem naszego pontyfikatu pragniemy zapewnić Was o naszym zaangażowaniu w duchowe dobro narodu niemieckiego powierzonego Waszemu przywództwu . Wzywamy Wszechmogącego Boga , aby zesłał Wam prawdziwe szczęście wypływające z religii ( ... ) - Papierz Pius XII , list do kanclerza Niemiec , Adolfa Hitlera , Rzym 6 Marca 1939 rok . " Do słynnego pana Adolfa Hitlera , słynnego kanclerza Niemieckiej rzeszy , wspominamy z wielką przyjemnością lata spędzone w Niemczech w roli nuncjusza apostolskiego a więc uczyniliśmy wszystko co w naszej mocy by ustanowić harmonijne relacje między państwem a kościołem , teraz jeszcze bardziej żarliwie modlimy się o osiągnięcie tego celu . " - Papież Pius XII. Ciekawe kto szkolił obecnych ludzi u władzy.

 • ben po

  0

  Pismo wyrażnie mówi że: Pycha idzie przed upadkiem. Więc te obecne władze, tylko jednorazowo dorwały się do rządowego koryta. Srogą otrzymają zapłatę od Boga.

 • misterbit

  0

  Dla czego polski prezydent obraża Polaków, dla czego wyzywa nas od ludzi drugiej kategorii . Hitler też dzielił społeczeństwo a później gorszy sort utylizował .

 • worddesign

  Oceniono 1 raz 1

  A te 14% to kto qrwa, Marsjanie czy zryte do kości bezmózgi moherowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje