Kolejny rekord WOŚP - "dobra zmiana" nie zaszkodziła! Pumeks dla posła Pięty "króla PR"

08.03.2016 14:06
Ponad 72,5 mln zło zebrał w tym rok WOŚP

Ponad 72,5 mln zło zebrał w tym rok WOŚP (Źródło: WOŚP/youtube)

Ponad 72 mln złotych zebrała podczas styczniowego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc sprzęt diagnostyczny dla dzieci i seniorów. Specjalną nagrodę WOŚP przygotował dla posła PiS - za bardzo skuteczny PR.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tegoroczny wynik - ponad 72 mln 696 tys. 501 zł, to rekord w 24-letniej historii zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zebrano blisko 20 mln więcej niż w 2015 roku.

"Po raz kolejny Polacy pokazali, że są kolorowi - zrobić karnawał w środku zimy, to nie lada wyzwanie" - mówił Jurek Owsiak.

Dziękując wszystkim, którzy wsparli w tym roku Orkiestrę, podkreślał, że jeśli "chcemy stworzyć społeczeństwo nowoczesne, musimy ze sobą współpracować".

Niedobry Owsiak. Niedobry WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy, nie tylko dlatego, że zebrano rekordową kwotę pieniędzy.

Zbiórka poprzedzona była atakiem polityków PiS i prawicowych dziennikarzy na fundację i jej twórcę. W walkę z WOŚP zaangażowała się m.in. posłanka Krystyna Pawłowicz.

Oskarżała, że Orkiestra "stawia na wabia dzieci i młodzież" i domagała się od polskiego państwa "powrotu do normalności w sprawach dobroczynności i właściwego gospodarowania publicznymi pieniędzmi". "Czy uczciwym jest propagandowe pompowanie i finansowanie przez Państwo jednej tylko, wybranej, prywatnej, rodzinnej inicjatywy dziwnego człowieka?" - pytała Pawłowicz.

Do walki z WOŚP włączył się też inny kontrowersyjny poseł PiS - Stanisław Pięta. Uznał, że jeśli jakikolwiek funkcjonariusz publiczny "zaangażuje się w hecę WOŚP", to powinien szybko złożyć "raport o zwolnienie ze służby".

Jurek Owsiak podziękował dziś posłowi Pięcie - "królowi PR", bo jak stwierdził, wielu ludzi właśnie po deklaracjach polityka PiS przekazywało pieniądze Orkiestrze. W uznaniu zasług dla polityka Prawa i Sprawiedliwości przygotowano... "bardzo piękny, zrobiony ręką artysty"... pumeks.Zobacz także
Komentarze (285)
Zaloguj się
 • navaira

  Oceniono 128 razy 116

  Dobra zmiana bardzo pomogła, specjalnie wypatrywałem wolontariuszy, żeby im wrzucić pieniądze. Zrobienie z WOŚP przez PiS sprawy politycznej to najlepszy sposób, żeby zmobilizować "gorszy sort". Że też komunizm PiS nie nauczył, że zakazywanie to najlepsza zachęta...

 • trendy_1

  Oceniono 112 razy 98

  POSTARAŁ SIĘ "DRUGI SORT", NIE-POLACY, FUTRZARZE, CI CO STRACILI STOŁKI ... MÓWIĄC PO PROSTU: TO NIE BYŁ NARÓD ani PATRIOCI.
  BRAWO, TAK TRZYMAĆ!
  SIE MA !

 • trancenation

  Oceniono 100 razy 94

  No to kaczystów szlag jasny trafi. Kwitów nie ma, IPN milczy. Co tu znaleźć na tego Owsiaka?

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 85 razy 79

  Klamczynskiem i reszcie prawicowych idiotow chyba puscily zwieracze. Najgorszy sort Polakow wplacil 72 banki Owsiakowi zamiast szarlatanowi z Torunia.

 • guru133

  Oceniono 72 razy 64

  Okazało się że jednak Polacy to mądry naród i działań prospołecznych nie są w stanie zablokować ani niektórzy funkcjonariusze Kościoła Polsko Pedofilskiego, ani ich kolaboranci, dzisiaj sprawujący w Polsce władzę.

 • 74black

  Oceniono 63 razy 53

  Jest super !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje