Sensacja "wSieci": Kaczyński też miał być internowany. "Nie stało się tak z powodu przypadku"

06.03.2016 08:46
Nowy numer

Nowy numer "wSieci" i nieznane fakty dotyczące Kaczyńskiego (. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta/ Tygodnik "wSieci")

"SB chciała internować także Jarosława. Mamy dokumenty!", donosi na okładce "wSieci". A w środku tekst o "tym odważnym człowieku" pióra Piotra Zaremby.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na okładce wychodzącego w poniedziałek wydania "wSieci" zdjęcie Jarosława i Lecha Kaczyńskich z lat młodości. W tle tłum ludzi z transparentem "Solidarności". A poniżej teczki SB.

"SB chciała internować także Jarosława. Mamy dokumenty!", informuje tygodnik. O tym, jak "walczyli Kaczyńscy", pisze w środku Piotr Zaremba.

W opublikowanym przez pismo fragmencie czytamy: "W dokumencie z 16 października 1980 r. Służba Bezpieczeństwa typowała Jarosława Kaczyńskiego do internowania. Nie stało się tak z powodu przypadku. Nie przeszkadza to dzisiaj w absurdalnej zemście za lustracyjne kłopoty Lecha Wałęsy przedstawiać tego odważnego człowieka jako dekownika i tchórza".

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”:W dokumencie z 16 października 1980 r. Służba Bezpieczeństwa typowała Jarosława...

Posted by W Sieci on 5 marca 2016


Okładka prawicowego tygodnika szybko stała się tematem żartów na Twitterze. "wSieci powinno zmienić tytuł na wKosmosie. Ewentualnie na wWazelinie" - stwierdził Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej"."Nowa kategoria prześladowanych: oprócz zabici, więzieni, internowani, byli ci, których SB chciała internować" - napisał Aronsem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (1157)
Zaloguj się
 • antygosc1

  0

  Kolejna sensacja, mam nadzieję że nasz Prokurator Generalny w postaci p. Ziobro podejmie odpowiednie działania w celu ustalenia, którzy to wredni esbecy nie dopełnili swoich obowiązków i zaniechali wykonania czynności w postaci internowania p. Prezesa.

 • Lester Mursky

  0

  Wiele osob pracownikow kadrowych ZZ Solidarosc jaki tez wielu dzialaczy nie zostalo internowanych ,czuli sie zle , to niezwykle porzadni ludzie chcieli sie znalezc za murami zeby tylko nikt ich nie posadzal o zwiazki z Z SB , oczywiscie ze SB planowalo i probowalo wprowadzic terror podejrzen wsrod opozycji . Leszek M

 • Adam Rosinski

  0

  Są dokumenty udowadniające, że Kaczyńscy brali udział w bitwie pod Grunwaldem, nie wiadomo tylko po której stronie, ale wiadomo że po stronie zwycięzców.

 • pierogi_z_jagodami

  0

  dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane... ;)))

 • tomek3032

  0

  No dzięki komuś musieli resztę opozycji wyłapać. Jak tak moglo być, żeby Kuroń wolny po podwórku latał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje