"Wiadomości" wiedzą lepiej, jak wyglądała awantura z córką Andersa. "Ciekawe odwrócenie narracji"

1. Na otwarciu wystawy "Armia skazańców" doszło dziś do awantury
2. Mieszkańcy zarzucili Marii Anders, że zmieniła wydarzenie w wiec wyborczy
3. Zdaniem "Wiadomości" był to "atak na pamięć o genenerale Andersie"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się na Podlasiu w niedzielę. Dziś w Suwałkach Anna Maria Anders, córka generała Andersa i kandydatka PiS, otwierała natomiast wystawę "Armia skazańców", poświęconą armii Andersa. Na otwarciu był też Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

Błaszczak zapowiedział wystąpienie Anders: - Jest z nami (...) Anna Maria Anders. Mam nadzieję, że po niedzielnych wyborach do Senatu pani senator Anna Maria Anders, która będzie reprezentowała Suwałki. Kandydatka z kolei przypomniała, że jeździ po okręgu od kilku tygodni, a jej ojciec był związany z tą ziemią.

I właśnie słowa o kampanii wyborczej nie przypadły do gustu niektórym z przybyłych na miejsce mieszkańców, spośród których część miała plakietki KOD. "Tak dla uroczystości muzealnych, nie dla wieców w tym miejscu", "Hańba", "Rydzykowi daliście miliony, a dla emerytów daliście dwa złote" - krzyczeli.

Awantura oczami "Wiadomości"

O zajściach w Suwałkach informowały dziś wszystkie media, również "Wiadomości" TVP. "Atak na pamięć o generale Andersie" - stwierdzono jeszcze w zapowiedzi materiału.

"Ciekawe odwrócenie narracji ws. kandydatki PiS na senatora" - napisał na Twitterze Mariusz Piekarski, dziennikarz RMF FM.

Później usłyszeliśmy, że "grupa zwolenników KOD wszczęła awanturę" i że "incydent zakłócił wystąpienie córki generała Władysława Andersa, Anny Marii". W materiale nie wspomniano, że część oburzonych protestowała przeciwko instrumentalnemu traktowaniu wystawy i prowadzeniu w czasie jej otwarcia kampanii wyborczej.

Stwierdzono, że opinie na temat incydentu są "jednoznaczne". W zaprezentowanych wypowiedziach dominowały głosy, że praktyki KOD "stosowane są przez partie faszystowskie i komunistyczne" oraz że "ludzie spod znaku KOD pokazali, że nie ma dla nich żadnych granic". W nawiązaniu do incydentu w Suwałkach przypomniano jeszcze, kim był generał Władysław Anders i jakie są jego zasługi dla Polski.

Wybory uzupełniające do Senatu na Podlasiu odbędą się w najbliższą niedzielę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (284)
"Wiadomości" wiedzą lepiej, jak wyglądała awantura z córką Andersa. "Ciekawe odwrócenie narracji"
Zaloguj się
 • Robert Walasek

  0

  Chyba zacznę regularnie oglądać narodowe Wiadomości - to lepsze niż serial komediowy, a na pewno bedzie tylko .."weselej"..
  To trzeba brać wyłącznie na wesoło, przyda nam się trochę rozrywki na TAKIM poziomie :)

 • bilinski53

  Oceniono 3 razy -1

  "Czytając GW (odrzuciwszy wstręt), mam wrażenie jakbym czytał Trybunę Ludu. U nich wciąż Żołnierze Wyklęci to „leśne bandy”, zwyczajne rzezimieszki i bandyci. Nic się tym bolszewikom w narracji nie zmieniło. Ładują w ciasne umysły swoich wyznawców kolejne dawki antypolskiej propagandy Made in Kreml. Cała ta medialna kamaryla wraz z wysłanymi na front uliczny czynownikami, wrogimi niepodległej i suwerennej Polsce stają na glowie, aby ściągnąć nam „Bratnią Pomoc” z zagranicy. Obłudne zapewnienia, że chodzi o standardy demokratyczne , można sobie włożyć tam, gdzie powinno się włożyć opinie gremiów z zasady Polsce wrogich. Bo tylko skończony kretyn może wierzyć, że jakikolwiek twór czy urząd zagraniczny będzie działał w interesie Polski. Naprawdę, nie wiem jak trzeba mieć wykoślawiony czytaniem i oglądaniem mainstreamu rozumek, aby wierzyć, że Berlin czy Bruksela (Wenecja) o niczym tak nie marzy, jak tylko o dobru Polaków. To się w głowie człowieka rozsądnego nie potrafi zmieścić. Niestety, nie jesteśmy jak Anglicy, którzy doskonale o tym wiedzą i twardo negocjują warunki korzystne DLA NICH. Bo oni akurat doskonale wiedzą, że najlepiej dla UK chcą oni sami. Nie Merkel, nie Holland, nie Schulz, nie Timmerman czy inni podlejszego sortu eurokraci zza swych sutych apanaży. Tylko odmóżdżona część Polaków jest w stanie uwierzyć, że inni chcą lepiej dla Polski niźli sami Polacy.".....ot i wszystko w tym temacie ! ! brawo taksem ! !Popieram

 • bilinski53

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda że nie zauważacie, że wy i wam podobni np. TVN, macie odwróconą narrację na stałe.

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  I dołączyła "pani" Anders do panteonu POLSKICH kobiecych SŁAW:
  -prof.K. Pawłowicz
  -Sobeckiej
  -KEMPY
  -Elbanowskiej
  -Wróbel.
  -WASRMANÓWNY
  - wdów po GOSIEWSKIM
  i innych WIELCE wychlapanych miłośniczek IN VITRO.
  POLSKIE piekiełko CIĘ WITA.

 • szeryf241_0

  Oceniono 1 raz 1

  Zobaczcie co robi apolityczna policja.

 • dziodzioslaw

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba jednak wyrazy współczucia dla tych co z obowiązku muszą oglądać Wiadomości by TVPiS

 • tupolew71

  Oceniono 4 razy 2

  PO-wskie moherowe berety przylazły zagłuszać i zakłócać. Urwali się z marszu KOD. To niesłychane, żeby córka, krew generała Andersa nie mogła prezentować wystawy o ojcu. To jest dopiero jad i nienawiść peowców, wielbicieli III RP.

 • johnparr1

  Oceniono 2 razy 0

  Ciemny lud to kupi

 • Stefan Kornobis

  Oceniono 2 razy 0

  Takimi szkalującymi KOD komentarzami powinni zająć się prawnicy. Nauczyło by to pisowską szczekaczkę że publiczne propagowanie kłamstwa może kosztować. Trzeba uderzyć TVPis po kieszeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX