Kaczyński: Projekt opinii Komisji Weneckiej to absurd z punktu widzenia prawa

Jarosław Kaczyński w Zambrowie

Jarosław Kaczyński w Zambrowie (MARCIN ONUFRYJUK)

1. Kaczyński wypowiedział się o opinii KW dla Radia Białystok
2. Mówił, że to "absurd prawny" i "błąd naszych sojuszników"
3. Wcześniej projekt opinii wyciekł do mediów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Komisja Wenecka skompromitowała się przeciekiem opinii. To jest tylko projekt, ale jeśli by go potraktować poważnie, to jest on absurdalny w sensie prawnym - tak Jarosław Kaczyński ocenił prace Komisji w rozmowie z Polskim Radiem Białystok.

I dodał, że KW nie jest ciałem, które ocenia "z punktu widzenia prawa" różnego rodzaju wątpliwości, tylko instytucją o "bardzo wyraźnym nastawieniu politycznym".

Kaczyński powiedział również, że opinie Komisji nie mają charakteru wiążącego, a sprawa jest wykorzystywana przez sojuszników Polski za granicą. - To jest ich poważnym błędem - uczynili z działań Komisji sprawę, która utrudnia rozwiązanie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego - ocenił prezes PiS. Stwierdził również, że w tym momencie jest to już kwestia "suwerenności Polski:".

Opinia będzie wydana zgodnie z planem

Po wycieku do mediów projektu opinii Komisji Weneckiej na temat zmian w Trybunale Konstytucyjnym, MSZ złożył wniosek do Rady Europy o przesunięcie terminu publikacji dokumentu w ostatecznej formie. Zamiast 12 marca, poproszono o przesunięcie na czerwiec tego roku. Komisja odrzuciła jednak ten wniosek i dokument zostanie wydany zgodnie z planem.

W projekcie, który wyciekł do mediów, Komisja Wenecka w konkluzjach wzywa wszystkie organy władzy w Polsce do pełnego poszanowania i wprowadzenia w życie orzeczeń TK. Stwierdza, że dopóki sytuacja kryzysu konstytucyjnego odnoszącego się do TK pozostaje nierozwiązana i dopóki Trybunał nie może wykonywać pracy w skuteczny sposób, zagrożone są nie tylko rządy prawa, ale także demokracja i prawa człowieka.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy sądzisz, że polskie władze zastosują się do zaleceń Komisji Weneckiej?
Zobacz także
Komentarze (825)
Kaczyński: Projekt opinii Komisji Weneckiej to absurd z punktu widzenia prawa
Zaloguj się
 • 0

  KACZYŃSKI to prawdziwy patry-jota Polski i chwała Bogu że akurat teraz takiego mamy i super PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ i BEATĘ SZYDŁO.......hurahurahurahura.

 • octopus_buster

  0

  No i ten absurd opinii KW bardzo mnie cieszy. Bo taka polityka, która każe zachowywać równowagę ustrojową oraz chronić obywateli przed władzą, a także grupy mniejsze przed większymi, bardzo mi się podoba. Nie podoba mi się za to banda idiotów, którzy mylą brzytwę z harmonijką ustną, albo i co gorzej.

 • je2bny

  0

  Zasada Kaczyńskiego - co innego mówić, co innego robić i aby było jeszcze śmieszniej i straszniej, to co innego myśleć.

 • je2bny

  Oceniono 1 raz 1

  >>>Kaczyński: Projekt opinii Komisji Weneckiej to absurd z punktu widzenia prawa<<<

  Kaczyński - sam jesteś absurdem ludzkim - sami donieśliście do Komisji Weneckiej, a teraz wydzieracie ryja, że robia z was idiotów.

  Mam zasadę - nie dyskutuję z idiotą, gdyż ten z racji większego doświadczenia sprowadzi mnie do własnego poziomu i pobije swoją głupotą.

  Słuchając wypowiedzi Waszczykowskiego, Kaczyńskiego, Piotrowskiego i jeszcze paru innych mam nadzieję, że kabareciarze wezmą ich wypowiedzi na tapetę - szkoda by tacy artyści "cyrkowi" się marnowali.

 • 2mimoza

  Oceniono 2 razy 0

  Zastępcą Przewodniczącego Komisji Weneckiej jest była Premier III RP z UW - teraz PO - pani Suchocka.
  Projekt przygotował jej Szchetyna z Butkiem , czy jak mu tam, z PO.
  I wszystko jasne.

 • prawicowyhomoseksualizm

  Oceniono 1 raz 1

  apsurt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje